Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2389
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Čelní nakladače

#1186 Nový příspěvek od pavolmakys »

Už sme to tu riešili, je to ako píše franta, zaťažená strana je odpruženia hydro akumulátorom, na nesatazenej strane vznikne podtlak, pretože vzduch sa vie natiahnuť. Prepojenie so spiatočku nie je úplne nutné. Ak to na tom bagri je, má to možno nejaký iný dôvod. Ešte k tým vyvodom pre istotu . U všetkých čo som videl to bolo ako už nikto písal P - tlakový prívod od čerpadlá, T - odtok z rozvadaca . Ak sa naskrutkuje do rozvádzača vsuvka pre tlakovú spiatočku povedzme označenie NC, to si nepamatam, olej prúdi z P do NC, pri aktivovaní niektorej sekcie ide olej z P do piestnice a z nej druha strana do T. Prosím, ak niekto používa takýto rozvádzač a nehodlá používať vývod NC, nestačí ho iba zaslepit ale musí vyskrutkovat aj vsuvku a až potom zaslepit a vracať olej z výstupu T.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Míšánek
Příspěvky: 989
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1187 Nový příspěvek od Míšánek »

ITS píše: pát srp 30, 2024 9:17 am Propoj na šoupátku v nule je od nezatížené strany. Jen od ní !! Takže v nule drží čelňák traktor ve vzduchu. Pokud někdo trvá na výrazu "plovoucí poloha", tak je to jednostranná plovoucí poloha - to jsem právě vymyslel.
Jak může být v nule propoj do nezatížené strany, tedy "pod píst" když traktor drží čelák zvedly ve vzduchu? Já tě asi správně nechápu. :zapomel:

Palo, jaký vzduch by se měl natahovat když je v pístnicích přece olej a žádný vzduch by tam být neměl?

ITS
Příspěvky: 6272
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Čelní nakladače

#1188 Nový příspěvek od ITS »

Je to jasné. Kecám.
Jediná šance, že je tam zámek. Pokud čelák zvedám, tak zámek odemkne tlakem od zdvihu. V nule je stále tlak od hmotnosti a akumulátoru, takže zámek je odemknutý. Pokud traktor zvednu na čeláku, pak se akumulátor vybije, zdvihová strana je bez tlaku a ta, co zvedla traktor, je uzamknutá, dokud nepřijde tlak od zdvihové strany.

Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5768
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Čelní nakladače

#1189 Nový příspěvek od Tomas6 »

Zámek by musel být součástí rozvaděče a to si úplně nemyslím.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Míšánek
Příspěvky: 989
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1190 Nový příspěvek od Míšánek »

Hydraulické zámky na pistnicích nejsou a na rozvadeci to taky nevypadá že by tam zámek byl.

Tomas6
Příspěvky: 5768
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Čelní nakladače

#1191 Nový příspěvek od Tomas6 »

Našel jsem PDF soubor od rozvaděče co bych měl mít na traktoru já. Je v něm i schéma rozvaděče, ale jak ho tu mám nahrát?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5768
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Čelní nakladače

#1192 Nový příspěvek od Tomas6 »

Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1139
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Čelní nakladače

#1193 Nový příspěvek od Sedlák »

Zdar, nevíte někdo náhodu jestli pasuje nakladač z 4válcového crystala nebo z majorů na zetory 95/10540 ? , popřípadě co by bylo třeba upravit ? :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“