Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
MARTAS_999
Příspěvky: 33
Registrován: sob kvě 04, 2019 9:32 pm
Bydliště: PŘÍBRAM

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi

#16 Nový příspěvek od MARTAS_999 »

Hoj chlapy, mam dotaz kolik jakej BSS agro vlek ma 9listových per a tažné od výroby. Nevím jestli to je 8.06 nebo 9.07.
Sirku bohuzel nevím ale podle per by někdo z vás mohl vědet. Díky za odpoved.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#17 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Jak široká je devítuna ?

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#18 Nový příspěvek od sustodp »

minuly tyzden som robil nove bocnice tak si pametam sirku zadneho a predneho cela, je 233cm to znamena sirku vnutra. takze plus 3cm hrubka bocnice na kazdej strane, plus karhak s protikusom dalsie 3cm takze priblizne 245cm

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#19 Nový příspěvek od staník »

Max šířka 2470 mm,vnitřní šířka 2340 mm,délka ložné plochy 4940 mm výška ložné plochy 1300 mm
To jsou čísla z knížky k vleku P93S vydání 1972
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#20 Nový příspěvek od koprkam »

Borci je to sice trošku off-topic, ale i tak si myslím, že se to z části bude týkat tématu.
Mám doma P93S, nicméně, když jedu po nějakých nerovnostech, tak mi připadá, že se má točna jako kdyby snahu otevírat, prostě jako kdyby byla už volná v uložení. Je to normální jev, resp. chystám to na technickou a nevím jestli projdu, ale jde i o to, jestli můžu točnu roztrhnou na dva kousky? Přeci jen, kde jinde to roztrhnout než v křižovatce s 9t nákladu, že ano...
Měnili jste někdy někdo točnu? Díval jsem se, že dole na konzoli nápravy je točna přivařená a navrchu je s hlavním rámem sešroubovaná. Má to nějaká svá specifika, na co konkrétně si při výměně dát pozor?
A v neposlední řadě dva dotazy:
1) nevíte, kde má mít správně devítka vyražený čislo? Já to mám po předchozím majiteli tak důkladně zablutý barvou, že fakt nevím kde začít.
2) co se techto starejch vleků týká, musí mít mlhovku?

Omlouvám se, že se tak blbě ptám, je to první traktorovej vlek, kterej chystám na stk, dřív jsem se o to nemusel nikdy starat, v družstvu na to byli jiní a hlavně od dob, kdy jsem se pohyboval na družstvu už potokem utekla strašná spousta vody.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#21 Nový příspěvek od staník »

Točnu jsem se pokoušel rozdělat a že bych ji vyčistil. Nepodařilo se mi povolit ty šrouby co ji drží nahoře k rámu. Likvidovat jsem je nechtěl a vercajku taky nemám tolik.
Sada těch šroubů stojí asi tři stovky.
To číslo mám vyražený na pravé straně hned za (a trochu vejš) šroubem který drží oje v předním podvozku.
Natřel jsem to všechno a potom to obrousil smirkem na dřívku aby barva zůstala v číslicích. Zalakoval jsem to bezbarvým lakem a udělal červenou barvou rámeček.
Abych to nemusel nějak mastit štětečkem tak jsem to udělal tím barevným fixem https://www.hornbach.cz/shop/Popisovac- ... rtikl.html
něco jako tento.
Používám je už roky a jsem spokojenej.
Snad to takto stačí,máš to ode mne jak nejlíp to popíšu a grátis :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#22 Nový příspěvek od koprkam »

8) Díky moc chlapáku, jde mi hlavně o to, jestli je na té točně přípustná nějaká vůle? Protože ta moje se umí při křížení náprav tak centimetrem otevřít a abych byl upřímnej, nemám z teho moc dobrej pocit.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#23 Nový příspěvek od pavel sk »

Tocnu sme kedysi davno menili sice na autovleku ale je to tam prevedenim vlastne rovnake ako u traktoroveho vleku. Ku prednej naprave s prednym podvozkom a ojom je tiez spodny diel točne privareny a vrch je ku hlavnemu ramu srobovany. Spodok sa pracne odbrusoval a na to miesto sa privarila nova tocna. Zvaral to zvarac so statnymi skuškami keby nahodou. Drzi dodnes. Tocnu boli kupili uz zmontovanu, tak nebolo treba ju pracne skladat a babrat sa s guličkami a zaistenim. U nas na traktorovej vlecke hmlovka nemusi byt, kedze ju nemaju ani traktory. U nas musi byt vzadu povinne oranzovy majak. Ako je to u Vas v CZ netusim :-/

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#24 Nový příspěvek od koprkam »

Díky, no točnu asi taky vypreparujeme a převaříme, myslím si, že už bude za ty roky na šrot, ona by asi ještě cosi najezdila, ale nevím, jestli má cenu to riskovat a někde to pak v točně roztrhnout, hlavně je zákon schválnosti, že to neroztrhneš na polu, ale nekde v křižovatce, že...
Co se týká mlhovky nevím, u nás nemusí být maják, ale zase musí na traktorech ta mlhovka být.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#25 Nový příspěvek od tři supři »

Mlhovka na traktoru? No naposled jsem byl na STK v červnu a mlhovku po mě nikdo nechtěl ani na vleku, ani na traktoru. Možná na traktoru, který jede dle techničáku víc než 40km/h a i o tom pochybuju.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#26 Nový příspěvek od koprkam »

Aha... No vidíš to :shock: Já teda ji na 16145 mám, teda byla tam, když jsem to koupil, ponechal jsem ji tam, nevím jestli od výroby a HD170 i Proxima ji maj taky už z výroby.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

red.bill
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#27 Nový příspěvek od red.bill »

Stejně tu točnu budeš rozdělávat z rámu. Než jí odbrousíš z podvozku, jí zkus kuchnout, třeba si dá říct a bude ještě fungovat jak za mlada pokud není vydřená na doraz... V bejvalý práci jsou devítky z cca 77 roku, kromě namazání točny(tak jednou za rok) se s ní nic nedělalo... že by měly nějak rozhašený točny jsem si nevšim. To pod střechou nikdy pořádně nestály...

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#28 Nový příspěvek od tři supři »

Jezdil jsem s Fendama r.v. po 2005, žádnej jí neměl, na starších zetorech naprostodvacet % nebyla, pustil jsem si teď nějaká videa proximy, kde je vidět zezadu světla víc zblízka, řekl bych, že tam žádná mlhovka není. Tak nevím :zapomel:

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Traktorový vlek 6t,8t a 9t (na balonech) - rozdíly mezi nimi

#29 Nový příspěvek od koprkam »

Jako takhle tam není, to máš recht, je tam na to spínač, se vlastně musím mrknout co se zapne, zatím jsem neměl potřebu ho pouštět. Víš co, spínač označenej, jako v autě, ale jestli to třeba ti dobráci nemaj zapojený na nějaký jiný světlo... A nebo jestli to není hluchý, stejně jako spínač k majáku.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“