čím vozíte vodu

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
kempirs
Příspěvky: 23
Registrován: sob led 24, 2015 9:16 pm
Bydliště: Jihlava

Re: čím vozíte vodu

#136 Nový příspěvek od kempirs »

Tak to nevím, ale prodejce by ti měl prodat nádrž jedině odplynovanou, ta moje byla už
nějaký rok nepoužitá.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3369
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: čím vozíte vodu

#137 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

pepa.traktor píše: díky mě šlo o to jak se vyhnout případnému výbuchu pří ůpravě protože jsem přesvědčený že nebudou ůplně prázdný a voda ten kondenzát tam asi bude a co sním když tam bude ?
Přivezl jsem si ji před 3mi týdny a byla celkem čerstvě odstavena.Už byla dvakrát plná,teď se plní potřetí a voda smrdí jak blázen.Taky by mě zajímalo jak ji toho zbavit.Nádrž po odstranění kondenzátu(cca 5-6litrů),odvětrání a vyschnutí nijak zvlášť nesmrděla.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: čím vozíte vodu

#138 Nový příspěvek od pepa.traktor »

no to právě moje zkušenost je přes revizáka nádrží a ten mi říkal že tam vždy něco zůstane nelze to odtud dostat a jedině voda a voda a hodně daleko od domů a že ví o jedné z okolí kterou si někdo koupil na vodu že smrděla přes rok -a tak jsem se chtěl zeptat na ostatní co stím dělali -něco na vodu to budu muset opatřit --jak jsem viděl kolegy fotečku na kontáku tak se mi to hned prohnalo hlavou co ten revizák říkal -tak sháním dále info
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3369
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: čím vozíte vodu

#139 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Mě by ani nevadil ten smrad,ale aby se mi do zeleniny nedostali nějaký sra.ky z toho plynu.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: čím vozíte vodu

#140 Nový příspěvek od Leo »

VARI - ROZVOZ VODY A ZALÉVÁNÍ S CISTERNOU ANV – 400 KC
https://moje.vari.cz/41501-vari-rozvoz- ... nv-400-kc/

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#141 Nový příspěvek od oco13 »

Máte niekto skúsenosti s aku kalovými čerpadlami? Zvažujem to ako alternatívu benzínového čerpadla ku IBC na vlečke. Cena je +- rovnaká. Benzín huláka , baterkové zas neviem či vytiahne to IBCčko na jedno nabitie.

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: čím vozíte vodu

#142 Nový příspěvek od Fizz »

Proc Né něco od traktora?

Kalovka nevím rozumný výkon bude alespon 1000W. To si aku neumím představit aby to umělo nějaký rozumný litry .
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#143 Nový příspěvek od oco13 »

Aku Gude za stovku dáva 2000l za hodinu a na jedno nabitie by mala vydržať 40 minut. Teda akurát jedno IBC. Malo by to byť len na také polievanie ako je doma čerpadlo do suda - to má 250W a stačí.
Od traktora preto nie , lebo zgarbáci nemajú kardan. :-/

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: čím vozíte vodu

#144 Nový příspěvek od Fizz »

No, hele bude záležet na průměru a délce hadice, samozřejmě na převýšení, a kazdej ohyb poznáš ns úbytku baterky.

Motor tam máš, to je problém mít na čumáku čerpadlo hnané od kliky? Už jsem to viděl i na multikaře.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#145 Nový příspěvek od oco13 »

8) Dik za usmernenie. :friends:

Pavel
Příspěvky: 8273
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: čím vozíte vodu

#146 Nový příspěvek od Pavel »

udelej kalovku nebo cerpadlo na hydromotor

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#147 Nový příspěvek od oco13 »

Ale kdeže , moja hydraulika má plné zuby už toho čo som na ňu navešal. Benzínové čerpadlo s colovými hadicami stoji 90eur. A je to nezávislé na ťažnom vozidle 8)

Pavel
Příspěvky: 8273
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: čím vozíte vodu

#148 Nový příspěvek od Pavel »

ja ted pouzivam cerpadlo na vari kdysy sem mel prave kalovku hridel dole ulita a nahore hydromotor a makalo to dobre a to v trakturku byl motor z e skutra

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20819
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: čím vozíte vodu

#149 Nový příspěvek od ota »

Pavle mám na zeleným traktůrku Jawu 250. Čerpadlo hydrauliky TOS z mazání velké vyvrtávačky. Zařadím spojku čerpadla a na lepší volnoběh vyklopím 5 tunu plnou hlíny. Uplně v pohodě ta 250 zvládá, aniž by se nějak zakoktala. Čerpadlo přez hydromotor by utočila jako nic. Záleží na hydromotoru. Mám jich tu asi deset a každej je jinej. Chtélo by to otáčkovej hydromotor. Aby to trochu točilo.
Na prvním traktůrku jsem měl na pantu kalovku přímo pod traktůrkem. Švagr vybagroval díru pro septik a tam v rohu pramen. Jezdil jsem k němu pro vodu. Zapřáhnul lejtu a u něj v díře kus novoduru dole s košem. Nalil jsem z konve vodu do trubky, přišrouboval šroubení ke kalovce na traktůrku, nasadil řemínek na řemeničku která byla hned na první hřídely pod motorem. Našponoval řemen, zajistil takovou plastovou matkou aby byl řemen napnutej, nastartoval motor a pumpoval vodu do lejtičky. Když jsem zkoušel kolik dává, odpojil jsem hadici co šla do lejtičky a voda lítala u švagra až na střechu. A to byl výstup a sání na C hadici! Když jsem čerpal, na hladině bylo vidět jak voda ubejvá. Motor uplně v pohodě točil kalovkou.
Tuhle soused našel u popelnice motorovou pumpu. Byla i s krabicí. Nalil benzin, zatáhl a maká. Akorát neměl ty šroubení a hadici, aby jsme ji strčili do vody a vyzkoušeli jestli pumpuje. No lidi občas vyhodí i funkční věci. Taky tu mám na dvoře 800l lejtu v rozpracovanosti. Podvozek z malého rozmetadla na prášek, nádoba z Péčka. Jen to posvářet a pak ponaťírat. Syn chce čerladlo na náhon. Je tam na oji i domeček s šestidrážkou. Ale jak jsem přinesl tem Gude motor od centrály z kovošrotu, chtěl bych ho používat u několika verků. Třeba i tady u té lejty. A pak u štěpkovače. Protože lejtu můžu tahat i za malým traktůrkem a tam taky vývod nemám. Nasadil bych ten motor, zatáhl a už by čerpal.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15754
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#150 Nový příspěvek od oco13 »

No Oto a práve také celé čerpadlo je za 90ojro. To sa fakt neoplatí nič vymýšlať. Zatiahnem a polievam. :typek: Ak pravdaže predtým nevyválaš vlečku dolu svahom - ako ja včera. Takže ja sa už nepýtam ako čerpať vodu, ale ako vyrovnať pomačkané IBCčko. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“