Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#1 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Před časem se tu řešilo téma vlekem bez SPZ legálně po silnici. Dospělo se k závěru, že pokud je jednonápravový vlek provozován po veřejných komunikacích, tak stačí ho mít vybavený dle předpisů a mít vyražené číslo na rámu a uzavřené povinné ručení a může se vesele jezdit.
Omyl!!! Mimo jiné musíte mít i u sebe doklad z odboru dopravy, že vlek je tovární výroby a je schopen provozu na pozemních komunikacích.Pokud tento doklad s sebou nemáte, tak jste půl roku bez řidičáku a 15.000kč pokuta!!!
Tento doklad musíte mít vystavený i na sběrací vozy, rozmetadla, nakladače a podobně.
(Tak mi to bylo řečeno silniční kontrolou, po dlouhém dohadování vše bylo řešeno dohodou a mám si vyřídit tento doklad na odboru dopravy , jinak jsem prý příště bez řidičáku)

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#2 Nový příspěvek od pepa.traktor »

tak to si měl štěstí že se s nimi dalo domluvit aspon projednou,to by mě zajímalo kolik Jzd má tyto papíry v cajku ?tahají sběráky a nakladače jen se práší :smich:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#3 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Ten policista tvrdil, že to JZD mají vyřízené a že to po nich vyžadují.Též říkal, že co nemá SPZ a nebo ono povolení pro provoz na pozemních komunikacích, tak stím nesmíte přejet ani napříč veřejnou komunikaci.
To je upozornění pro všechny majitele strojů domácí výroby.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#4 Nový příspěvek od pepa.traktor »

jo jo bohužel je to tak ,ještě že máme les po loukách za domem asi 1km,jinak bych už asi chodil pěšky a profesák by vysel na věšáku
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#5 Nový příspěvek od Mako4991 »

Čo sa myslí pod pojmom verejná komunikácia? Cesty ktorých tried?

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#6 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Všechny cesty co jsou ve správě obcí,státu.
To jsou veškeré silnice, pokud není vyloženě napsáno SOUKROMÁ CESTA (jednoduchá orientace- jsou to všechny ty co v zimě prohrnují cestáři a nebo obce)

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#7 Nový příspěvek od Mako4991 »

Ty vole. Som myslel,že aspon 3. trieda by mohla byť v pohode. Ale zas toľko tu toho nemáme.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#8 Nový příspěvek od pepa.traktor »

a co mylíš ůčelové cesty co vytvářejí obce v tzv.pozemkových ůpravách většinou vedou do polí či lesa ale v zimě se neprohrnujou
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#9 Nový příspěvek od kucmar »

Jedná se o veškeré komunikace, které jsou zaneseny v katastru jako cesta( jak panelová, tak polní cesta, či jinak zpevněná), pokud se nejedná o soukromý pozemek. Takže i na polňačce můžeš mít sakra problém.
Na pozemní komunikaci můžeš jezdit pouze s věcma, které jsou k provozu po cestách schválené. To je bez debat. Kdysi se to řešilo, zda můžeš jezdit s nějakým menším vlekem samodomo výroby za traktorem bez problémů po cestě. Mám takový pocit, že k tomu bylo vydáno stanovisko ministerstva dopravy, že do určité meze můžeš( bráno jako nářadí traktoru.). Zkusím pohledat.
Každopádně pravdu měl v tom, že si na půl roku až rok bez ŘP. Pokuta je v tomto případě 5-10 tisíc( nikoliv 15000).

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#10 Nový příspěvek od pepa.traktor »

zkus to prohledat at víme co si můžem dovolit,ty znáš ty zákony z té druhé strany podle práva ---díky za všechny kolegy
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#11 Nový příspěvek od staník »

Tyhle přísný zákony mi už lezou dost do peněz :vztek: Koupil jsem traktor na papírech,teď mám domluvenou trhlou sedmitunu a nakonec ještě budu shánět nějakou káru sklopku.Víte někdo o nějaké :smich: :smich: Nebo o tom kdo takový káry vyráběl? :-/ Bydlím totiž pět metrů od silnice a nehodlám dát peníze státu namísto za káru :tyty:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#12 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Jednonápravové vleky (nové) s SPZ nosnost 2tuny začínají někde na 95,000kč plus DPH (ZDT a pod.)

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#13 Nový příspěvek od pepa.traktor »

to je ranec což a jenom na 2 tuny --kolik nás ten vlek půjde koupit :-/
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#14 Nový příspěvek od Viťa1 »

Já jezdím s neseným konteinerem nebo sedmitunou dvoukolku radši nepoužívám ale vozil jsem koně d přepraváku domácí výroby a když řeknu nebyl nic moc tak nebyl :) ani neměl dvě nápravy chytli mě dostal jsem dvě stovky pokutu a bylo ted už si to nerisknu pravidla jsou dost přísná ale co mě trošku zaráží že polní nebo lesní cesta se za veřejnou komunikaci nepovažuje tam si můžu jet s čím mě napadne ne? :-/
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Vlekem bez SPZ legálně po silnicích

#15 Nový příspěvek od Mako4991 »

Myslím,že v tomto nebude veľký rozdiel u nás a u vás. Tiež ma zaráža tá poľná cesta,pretože nie je nijako ohraničená,a dalo by sa vyhovárať,že idem popri alebo tak nejak. Ale aj tak u nás som zelených na poľných nevidel. Iba po obci aj to raz za uhorský rok,ale počul som,že sa teraz zameriavajú na traktory.Myslím,že by sa to dalo ukecať,pokiaľ človek nenatrafí vyslovene na idiota.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“