Vlecka s kontjnerovej avie

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Vlecka s kontjnerovej avie

#1 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ahojte, kamarat kupil kontajnerku avia s cielom ju prerobit na vlek za traktor v priebehu roka. Rozmyslam ako to najlepsie vykonat, a bola by cesta nechat vsetko tak ako je, iba urobit vhodne ojo, nechat aj prevodovku s cerpadlom a nahanat ju z kardanu traktora. Na neutral iba cerpado, ak keby bolo treba tak so zaradenou rychlostou na zavislych rychlostiach aj celu napravu a pomouct si ak bude treba.
Ale. Prepocitaval som, a prevody a naprava nebudu sediet s traktorom, ale to nie je az taky problem, to sa casto vyuzivat nebude a ak aj, tak az vtedy ked traktor zahrabe a tam ak prevod nebude presne sediet tak to nie je az taky problem. Co je asi horsie , vyzera to tak, ze nebude sediet smer otacanie kardanu.
Otazky?
1. Da sa prehodit smer otacanie napravy, na V3S som otocil diferak, ide to aj u Avie?
2. Co na to povie prevodovka, ak sabude tocit opacne, neviem ci su tam sikme zuby , asi hej. Ak by do dlhodobo nedala, bude jej vadit tento smer vyrazme menej ked sa bude prevazne pouzivat len to cerpadlo? Cerpadlo by som vymenil sa opacne sa tociace, to by asi nemusel byt problem.
Dik.
Otazka je, ci alternativa zanechat aviacku napravu ju tiez dobra, co som cital na aviackom fore, tak dost praskaju poloosi pri vyssom zatazeni.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2617
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#2 Nový příspěvek od murár »

A čo tak urobiť prevod na zmenu otáčok pred prevodovkou. A dalo by sa tým prevodom doladiť aby ti pasovali otáčky z traktorom pri pojazde. A pri použití čerpadlá by si musel prepnúť kardan na 1000ot.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#3 Nový příspěvek od pavolmakys »

Hej, len asi nebude jednoduche urobit taku prevodovku, teda, neviem kto by mi ju urobil.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#4 Nový příspěvek od JardaCNC »


Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2617
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#5 Nový příspěvek od murár »

To je pravda z tou výrobkov. :ano: Neviem aký prevod tam potrebuješ. Na zmenu otáčok ti stačí niečo také ako portál z V3Sky. Avia má 3-4 druhý diferakov z iným prevodom tak aj tým sa dá to korigovať. Ja tiež mám vlečku z Avie a tiež som raz riešil pohon na nápravu. Ja som chcel aj dvojmontaž vyhodiť a dať pneu 285/70-19,5 a použiť diferak z najpomalším prevodom z A30. Ale nejako mi to časovo nevychádza.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#6 Nový příspěvek od pavolmakys »

Jarda, to so len ku cerpadlam, to nie je na pohon, to by ju roztrhlo jak nic, tam su velke momenty.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#7 Nový příspěvek od pavolmakys »

Este rozmyslam, ze keby som prehodil dozadu napravu z V3S, budem vacsinou radit nejvyssi stupen kvoli prevodu 1:1, tym padom nejde prenos sily cez ozubenia a je po probleme. Pri redukciach budem musiet radit ale to nebude tak casto a ci vobec. A to cerpadlo to hadam potiahane aj ked sa bude tocit opacne.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2617
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#8 Nový příspěvek od murár »

Pri použití nápravy z V3Sky sa ti zdvihne nakladacia výška minimálne o +- 2Ocm, podľa toho aké pneu použiješ. Jedine že vyhodíš pera a dáš tu nápravu na tvrdo. A tie opačné otáčky zvládne ta prevodovka. Veď sa to nebude využívať dennodenne od rána do večera ale len v prípade núdze. Veď aj ta Avia jazdila naložená a často potrebovala cúvať.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#9 Nový příspěvek od pavolmakys »

No neviem ci si uvedomil ze tocit opacne na vstupe a yaradena spiatocka je vec ina. Samozrejme ze pri V3S naprave to bude uz bez pier.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Vlecka s kontjnerovej avie

#10 Nový příspěvek od pavolmakys »

Napisal som aj clenovi Femat ktory ma za traktorom vlecku s V3S aj s prevodovkou AVIA, len zatial mi neodpovedal.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“