přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#1 Nový příspěvek od lukisek 099 »

zdravím v roce 2010 sem si koupil 7tunou vlečku za 17tis a z papírama rok 1977, jsem 6tý majitel když pominu že tři majitele bylo jedno a totéž družstvo jen se měnil název.
Byla relativně funkční odvezla pár fůr dřeva a nějakou hlínu,vzhledem k času který mi chyběl k opravě se za celou dobu naní nedostalo ale pomalu sem nastřádal pár věcí k opravě a upravě.
Mám tady pročteny vlákna o vašich vlekách, tak mám alespoň inspiraci.
Jinak k vleku sem sehnal slušné 3kusy pneu, a nakoupil věci na bočnice,panty, kerháky, pak plechové účka na silnější bočnice ty půjdou udělat z modřínových 29mm desek. Dále korba se trochu porovná vymění se boční Lka a předek a zadek z toho plechu nebo co to je tak příjde navařit plechové učko 120*50,no a přední čelo plánuju plechové. Co bude horší je podvozek ,zadní díly se budou muset vyměnit a líp vyztužit, úchyty korby vyměnit a něco vymyslet z dokřivenou ojí... no a pak takové ty klasické kontrola brzd,broušení, nátěr,rozebrání a namazání pér atd.
Teď vlek vypadá opravdu strašně už nějakou dobu stojí bez hnutí, ale je mi ho líto tak až dokončím úpravu mojeho domadělu vrhnu se na něj přidám teď pár fotek na čumendu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#2 Nový příspěvek od lukisek 099 »

dále tady představím svou vlastní tvorbu mezi lety 2005-2006 když jsem byl ještě na střední sloužila dlouho a hodně loni se rozpadli bočnice takže letos se musí hodit do kupy.
náprava je zúžená 9tka,rám podvozku je z části maringotky, oje vlastní tvorba a rám korby taky,majler 3píst a netuším z čeho.
původně sem měl v plánu troj kombinaci sklopnou korbu,nástavbu rozmetadla hnoje a vozík na metrové dřevo bohužel ke dvěma variantám se nedostalo ale plán je pořád v hlavě jen už to asi nezrealizujem
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

LOJZEK92
Příspěvky: 103
Registrován: ned lis 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#3 Nový příspěvek od LOJZEK92 »

Opravu té sedmičky opravdu nezávidím. Vím o čem mluvím. Nevím,jestli bych do toho šel. No držím palce. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20828
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#4 Nový příspěvek od ota »

Tak koukám, že jsme na tom tak nějak nastejno. Taky jsme dovlekli valník v podobném stavu. U nás tedy 5 tunu. S kolama 8,25x15". A taky někdo vzadu zapoměl vyndat kolíky při sklápění. Rám to trochu vytáhlo nahoru. Celé ty kozy co drží korbu v kolíkách. Jinak co šlo ohnout je ohnutý. Jo akorát tu oj máme pěknou. Ale všude v uložení má vůle. Budou se tam muset dát všude pouzdra. Korbu naštěstí máme druhou rovnou. Takže korbu přehodíme akorát bude muset nová podlaha a komplet sajtny. Ty nemáme ani na jedné. Orvaný jako samice. No čekají nás napínavé chvilky. Nejhůř s tím rovnáním těch vytažených držáků korby. Snad by bylo lepší to uříznout a navařit znovu. Asi by to vyšlo rychlejc. Teď jsme v sobotu chvíli na tom šťourali. Že by jsme to zatím dali na menší kola co tu máme a ty co tam jsou rozebrali dali dysky opískovat a nastříkali. Pak složili čtyři pěkný kola a dali to na ně už. Ale chyba, tahle ta vlečka má větší brdoví bubny a ty kola 10x15,3 na to nejdou dát. Nevlezou na buben. Takže zatím nic. No postupně se v tom budeme vrtat. Máme k tomu taky papíry. Tak aspoň něco.
Tak budu sledovat jak Ti to jde s opravou. Nám to půjde pomalu, nemáme na to čas.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#5 Nový příspěvek od red.bill »

Abys na to dostal ty "malý balony" musel bys sehnat ráfky z malýho fekálu nebo horalu, jen by to bylo asi trochu širší...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20828
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#6 Nový příspěvek od ota »

Já tam ty kola chtěl dát jen kvůli tomu, aby to bylo po zahradě mobilní. A ty origo kola že by jsme rozebrali, dali opískovat nastříkat a vybrali pěkný gumy a dali tam dobrý duše. Oni asi dvě utikaji. A sesadili načisto. Ty kola 8,25x15" tam přijdou naspátek, jsou psaný v techničáku.
Právě že máme doma ještě jeden vlek a tam nám bouchlo kolo a pro možnost manipulace jsme tam to malí dali. A tady to nešlo. Koukali jsme se synem pak a tam jsou ty bubny menší. Tohle je asi novější verze vleku a jsou tam větší bubny. A u toho jednoho jsou hranatý nápravy a tady kulatý jako trubka.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#7 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Ten rám ti nezávidím, také jsem rovnal dá to práci. Oje máš domordované pořádně já své rovnal, ale rychlejší by bylo udělat nové.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#8 Nový příspěvek od lukisek 099 »

díky za reakce.
oje:
podívám se co bude stát nové, jinak to vidím že koupím kousek Učka a posvařuju nové.
ten rám: vypadá vzadu spatně tam se to nejspíš celé vyřeže a vymění a udělají se nové úchyty korby hold nic lepšího se stím asi nevymyslí...

jinak vlek měl jít původně do šrotu... škoda ho... papíry chtěl borec zrušit, kola prodat a rám že odveze do sběru ještě že mi tenkrát známy poslal sms že soused chce zrušit 7tunu vlek jestli bych neměl zájem? no jel jsem k němu autem na čumendu no a druhý den traktorem. Nějaká práce na něm bude to je jasný ale tak zase když se udělá pořádně tak musí být nějaký rok klid a může sloužit.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#9 Nový příspěvek od lukisek 099 »

tak jsem měl chvilu a trošku se pokročilo na opravě sklopky čelo je hotov tak jej trochu obrousím kartáčem a můžu natírat. Pokud bude mít kámoš čas tak mu odvezu desky ať může chystat bočnice.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#10 Nový příspěvek od lukisek 099 »

vůbec sem teď na ničem moc nepokročil rozjeli se v práci žně,uklid slámy atd.
tak sklopka zatím pořád ve stejném stavu, no a vlek sem teda vytáh a nafoukal kola už bylo na čase bylo by škoda přijít oty dva nové pláště v zadu. no a když to stálo u dílny tak sem sundal bočnice a odstřihl drát na kterém držel jeden blatník, železo z bočnic do šrotu nachystané a desky se nakrátily na třicet k peci :smich:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#11 Nový příspěvek od lukisek 099 »

po delší době něco přidám.
narazil jsem na jeden podvozek za šrotovou cenu tak jsem ho vzal. dávali na něj v ZD korbu z rozmetadla když předělávali korby na podvozkách z návěsu. Ležel tam v kopřivách a měl jít do hutí no tak sem ho domluvil proběhne málá uprava prodloužit asi o 1m a vyrobit klanice a budu na něm vozit kulatinu z lesa. mám tady koňské vozy na svážení kulatiny ale ty za traktorama trpí.
Chtěl jsem původně vyrábět doma něco jenže vzhledem k času a materiálu se mi toto jeví jako nejrychlejší řešení.
Vlek měl tvrdou točnu už se trochu rozhýbala ale je volná jak svin. doma mám rezervní tak ji přehodím. rám popraskaný tak ten převařit no a udělat defekty. kupodivu matky na třech kolech šli povolit hezky zato na posledním sem musel vzít 3metrovou trubku ale povedlo se. podvozek hodím na špalky kola kuchnu pošlu na opískování disky no a pak dát dokupy brzdy a muže se začít jezdit do lesa


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: přívěs sklápěcí BSS PS 701H + domaděl sklápěcí dvoukolka

#12 Nový příspěvek od lukisek 099 »

bočnice na dvoukolku a vlečku mám doma vyrobeno z 29mm modřín. desek akorát sem čučel jak puk že to v truhlárně slepily a neudělaly pero/drážku
nachystané kola obuté na zánovních pneu aspoň nebude technik remcat disky opískované a ve vypalovací barvě i se základem...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“