Pajikova štípačka

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova štípačka

#31 Nový příspěvek od pajik »

tak jsem dneska nakupoval hadice :D 2890,- :D to je raketa :D a jak jsem se původně radoval že zkoro na všem je závit M27x2 mě bylo kničemu pač to je udajně závit kterej se už moc nepoužívá tím pádem všechny koncovky 2-3x dražší :( a jednu redukci sem vubec nesehnal neexistuje :( ale tak nějak sem to oblítal v práci a je hotová jenže ten závit G 1 nejde zašroubovat :( nemáme očko ani kalibr takže to je udělaný na takovou tu měrku musím zejtra ráno oběhat... nejspíš školu :D popřípadě nějakýho topenáře jestli nemá očko že by se to tim dojelo... snad to nějak dopane už bych to chtěl slyšet bučet

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Pajikova štípačka

#32 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
je to ranec, ale máš je :). Kámoš teďka tvoří kompresor a taky tam má někde M27x1,5 a už taky zjistil, že to není nej cenový ideál. Nozrmálně začínám přemýšlet nad tím, že k té rotační štípajdě udělám pístnicového brášku. Teďka kolem mě prolítly pístnice se zdvihem 485mm, venkem to má 90mm a průměr pístní tyče je 63mm. Jsem v pořádném pokušení k tomu koupit štípačkový rozváděč a tahat olej rovnou z traktoru. Ptž stejně když už někde něco řežeme, tak se to na místě valí na špalky (ať se nedělá moc bordel na dvoře) co vejdou do peca a někdy je to maras ty obludy tahat - vlastně bych nemusel dělat ani posouvací lože, ten půlmetr je takový limit, tkže proč? ... no podumáme, ale je třeba dodělat i jiné projekty ... hyn sa hukáže

už se těším na nějaké to promo videjko tvojí krasavice :)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova štípačka

#33 Nový příspěvek od pajik »

jj dneska jsem byl fuč ale už jen přivařit kolínko na šroubení a namontoval 10cm hadice :) nalejt olej a mělo by to bejt :D už i elektriku jsem udělal ale byl to porod vubec se mě nedařilo zalomil sem na jednej díře vrták a 2 závitníky :D des a hrůza to se mi nikdy nepovedlo :D jinak do štípačky určitě jdi ono cokoliv vyrábět je zábava :) já bych chtěl příští rok splácat špalikovač za traktor :) pač máme les plnej náletovejch bezů to kamen dobrý :) a bylo by to defakto bez práce :) a do toho musím konečně dosvářet pivovar :D a ještě se snažím předělat zbytek stodoli na dílnu chtěl bych koupit soustruh frézu a rozjet nějaký podnikání ale to celej rok dělám hubou :( ale snad do vánoc aspoň podbijem strop OSB deskama :D :prace:

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Pajikova štípačka

#34 Nový příspěvek od kuligrado »

jj znám tyto stavy, taky se nacházím v prostoru a obletujou kolem projekty, na některých se něco už tvoří apod, ale chtělo by to víc peněz a nějaký klon co by za mě chodil do roboty :)

to máte trámy, latě, tašky ... :)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova štípačka

#35 Nový příspěvek od pajik »

Presne jak rikas chtelo by to dalsi projekt udelat klonovaci masinu nebo stroj na vydelavani penez :D jinak stipacka uz funguje ale v garazi je takova mala ekologicka katastrofa :D az to vytrkam ven udelam nejaky video :) jen me ukapava olej kolem toho sroubu na rozvadeci co se nastavuje tlak :( nevite nekdo co stim ? Jestli se to da nejak dotahnout nebo opatrne pretesnit ? Nechci stim moc tocit je na tom plomba s napisem nastaveno na 15MPa fotka kde to tece bude kolem 8-9 hodiny :)

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Pajikova štípačka

#36 Nový příspěvek od harijaro »

a v ktorom mesiaci sa chystáš dať tú fotku :D

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova štípačka

#37 Nový příspěvek od pajik »

:smich: moc se omluvuju měl sem šípěně moc práce a v pátek jsem na to uplně zapomněl :( ale už tam jsou to kapání jsem tak nějak napůl vyřešil zjistil jsem že takovej ten šestihran co je zespoda našroubenej je prasklej z výroby :( zejtra ho nechám v práci udělat :prace: novej kus šestihranu jsem našel doufám že se t tim vyřeší jinak už nevím co stím :)
je vidět na poslední fotce jen škoda že sem kvuli tomu musel odělat tu plombu byla tam mrtě cool

http://pajik1990.rajce.idnes.cz/stipacka

stemad
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 25, 2017 7:32 pm
Bydliště: zahrádka

Re: Pajikova štípačka

#38 Nový příspěvek od stemad »

Zdravím chci si postavit štípačku bude dostačující čerpadlo U10 a motor s1450 otáčkami a 4kw? Píst bych chtěl použít vnitřního průměru 110mm nebude to pomalé? Díky za rady

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova štípačka

#39 Nový příspěvek od pajik »

Ahoj ja tam mam cerpadlo u10 ma to prutok tusim kolem 13l a motor 2,2kW 1450ot. at si rika kazdej co chce ten motor stim beha bez problemu nezastavuje nespomaluje... Pist si z hlavy nepamatuju ale nekdem jsem kdysi stahnul exelovou tabulku kam se zadali parametry litry cerpadla a pist a vypocitalo to za jak dlouho se to vysune a zasune

stemad
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 25, 2017 7:32 pm
Bydliště: zahrádka

Re: Pajikova štípačka

#40 Nový příspěvek od stemad »

A nepamatujete si nahodou vnitřní průměr pístu který jste na štípačku použil. A je to dostatečně rychlé případně bych mohl ještě použít čerpadlo U20 s tím samým motorem 4kw 1450 otáček

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova štípačka

#41 Nový příspěvek od pajik »

Byl jsem to venku zmerit pistni tyc ma prumer 45mm takze vnitrni prumer pistu bude asi neco kolem 90mm... Me rychlost vyhovuje ale zalezi hodne na geometrii stipaciho klinu mam zezacatku ostry uhel a v polovine se uhel meni jakoby to trha takze do polena ten klin zajede kousek a je rozstipnuto cca 30cm vysouvam... Kouknu vecer jestli nekde nemam tu tabulku a kdyztak bych ji poslal

stemad
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 25, 2017 7:32 pm
Bydliště: zahrádka

Re: Pajikova štípačka

#42 Nový příspěvek od stemad »

Ok děkuji moc a nemáte nahodou nekde video ze štípání abych měl představu jak je to rychlé? Ale asi spíše pouziji to čerpadlo U20

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikova štípačka

#43 Nový příspěvek od pajik »

No nekde sem video mel kouknu po nem ve starym telefonu

1ramon21
Příspěvky: 113
Registrován: úte srp 31, 2010 8:38 pm

Re: Pajikova štípačka

#44 Nový příspěvek od 1ramon21 »

Ahoj mam takmer rovnakú stiepacku ako aj ty a tiež rovnaké upnutia piestu ako máš na fotkach,tak by som chcel vedieť či sa ti piest počas práce neposuva tak ako mne.Za tvoju odpoveď vopred ďakujem

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pajikova štípačka

#45 Nový příspěvek od P.S. »

Mám U20 na pohon od traktoru.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“