Naviják Bystroň

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: navijak BYSTRON

#16 Nový příspěvek od vizovjan »

S navijákem Farmář LN 3,5t od MK Kovo jsme něco odpracovali a nějaké mouchy by se tam našly, ale zas na druhou stranu na tahání hromádek klestu 100 m od cesty by se nic jiného nehodilo ;-) Akorát na přibližování je tam docela nepraktická brzda navijáku, potřebovalo by to vyřešit lépe. Odvíjení proti Krpanovi jedna báseň, Krpan byl zas takový propracovanější. Za mne byla ale lepší práce s MK Kovo, protože brzdu navijáku jsme nepotřebovali. V přibližování by ale asi vyhrál Krpan.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

erwein
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 06, 2014 1:41 pm
Bydliště: Revúca

Re: navijak BYSTRON

#17 Nový příspěvek od erwein »

Tak nikto nenapise poznatky kto vlastni Bystrona? Ci ho nik nema? V Brne na vystave tvrdili ze predali 1000ks, tak by niekde mali byt :)

Uživatelský avatar
Pachos
Příspěvky: 37
Registrován: úte bře 01, 2011 12:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#18 Nový příspěvek od Pachos »

Bystroně 4t jsem měl dva roky. Za pořizovací cenu se několikrát zaplatil, ale chce to dost trpělivosti. Měl jsem ho předělaný na vzduch a dálkové ovládání. To, že by utáhl víc než 4t o tom opravdu pochybuji ba naopak. Po rovině za ideálních podmínek max 2,5 m3 smrku a to bylo dost o prsa. Víc prostě nepobere spojka. Když jsem prodejci řekl, že ho mám za 6945 hned mně upozornil, že budu měnit hlavní hřídel, bohužel měl pravdu, povedla se až ta třetí z opravdu kvalitního materiálu. Je dost poddimenzovaná a nevydrží tah traktoru. Nešťastně je řešené vypínání spojky, excentr tlačí na vnitřní kroužek radiálního ložiska, takže opět životnost mizivá. Vyřešil jsem to úpravou a přidáním axial. ložiska do vypínacího zařízení. Je to takové dodělej doma. Materiál taky takový řekl bych z plechovek od rybiček, ale zvládl jsem s ním tak 500 m3 ročně. Teď jsem ho vyměnil za Uniforest 55 HPro a to je opravdu jiná liga.

Uživatelský avatar
Barty6945
Příspěvky: 216
Registrován: úte úno 16, 2010 2:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#19 Nový příspěvek od Barty6945 »

Nikdy jsem v akci Bystroně neviděl, jen na videu a zdá se mi ten naviják dost rychlý. Měl jsem od bystroně štěpkovač Pirana, celkem by šel dobře, ale hlavní hřídel=poddimenzovaná=praskla a celkové zpracovaní plechu a kostrukce hodně slabé, pořád se něco svařovalo. Naviják osobně jsem měl uniforest 40eco a ten rozhodně neutáhl 4tuny byl slabý, tak možná za zetor 3011apod. Teď mám Krpan 5,5E a myslím si, že na 6945 je tak akorát, možná mohl být silnější. S pásovou brzdou jsem neměl ani u jednoho problém. Jinak v každém případě přeju ať ti slouží ať už si vybereš ten a nebo ten

erwein
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 06, 2014 1:41 pm
Bydliště: Revúca

Re: navijak BYSTRON

#20 Nový příspěvek od erwein »

Pachos: Dakujem ti, potreboval som odpoved od chlapa ktory s nim pracoval....tak teda si ma nepresvedcil aby som si ho kupil...
Nasiel som jednu stranku kde predavaju slovinci Uniforest a Krpan a ceny su ovela lepsie ako predavaju u nas. Skusim vybrat nieco okolo 5-5,5 tony.
Vdaka za tvoje info.

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#21 Nový příspěvek od radys »

Jelikož je u nás čím dál míň práce na velký UKT,rozhodl jsem se že pořídím něco do probírek.Náhradu za koně.Traktůrek jsem již vybral.Bude to Mitshumishi MT 23.Větší problém vidím v navijáku.Zatím jsou tři kandidáti.Uniforest 40 eco,Tajfun profi 3t a KR 4 zřejmě z Polska.Má někdo zkušenost.Do budoucna bych chtěl i dálkové ovládání.Problém je ten,že japončík nemá vzduch.

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: navijak BYSTRON

#22 Nový příspěvek od kůrovec »

Iglanda nechceš? Já mám 4201 a dovybavil jsem ho originál elektrohydraulikou a (neoriginál) dálkovým ovládáním. Je lehkej a jednoduchej.

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#23 Nový příspěvek od radys »

No určitě by se mi líbil.Ale směrování nebude hlavní zdroj obživy,takže se mi nechce do navijáku s ovládáním nasypat min. dalších 130 000,-

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: navijak BYSTRON

#24 Nový příspěvek od kůrovec »

Zas takovej ranec peněz to neni. Ten muj stál cca 71 tis. bez daně včetně elektrohydrauliky. Plus k tomu vysílačka od Flajzara za nejakejch 1200..Nechtěl jsem žádnej domácí sesmolenec a tohleto mi přišlo velice rozumný.

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#25 Nový příspěvek od radys »

Kde jsi za takovej peníz nakupoval?

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: navijak BYSTRON

#26 Nový příspěvek od kůrovec »

Prodává je tady jeden prodejce kousek ode mě . Cena navijáku byla na podzim roku 2013 46tis. bez daně,loni na podzim jsem dokupoval elektrohydrauliku za 25tis. bez daně. Jestli se ceny nějak změnily nevím. Telefon na prodejce je:606408211.

callom
Příspěvky: 49
Registrován: úte úno 12, 2013 1:53 pm
Bydliště: Táborsko

Re: navijak BYSTRON

#27 Nový příspěvek od callom »

Tak ja mam navijak od Vinca tady z fora uz 2 roky vytahano pres 1000 kubiku. A ted se akorat menily komplet loziska a verim ze jeste 1000 vytaha. ;-)

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak BYSTRON

#28 Nový příspěvek od radys »

Tak naviják od Vinca doma.Teď ještě jaké lano?Připomínán,že naviják bude používán v probírkách do 50 let.Na silné dřevo mám UKTčko.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: navijak BYSTRON

#29 Nový příspěvek od harijaro »

foto?! ;-) 11-12 valcované

callom
Příspěvky: 49
Registrován: úte úno 12, 2013 1:53 pm
Bydliště: Táborsko

Re: navijak BYSTRON

#30 Nový příspěvek od callom »

Panove to ne zo je strasna sila, bez problemu staci 50 m 10 ky. Mam na to vytahanano cca 1000 kub a jeste mi 35 zbyva.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“