výroba kmenové pily

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: výroba kmenové pily

#166 Nový příspěvek od honzauta »

Napnutí pásu?

Vodící rolny?

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: výroba kmenové pily

#167 Nový příspěvek od deniels »

Maš napnute to Lanko toho pojezdu? Nebo neseka se ti to nekde? kolejnice maš čiste?
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: výroba kmenové pily

#168 Nový příspěvek od kůrovec »

Neházej ti náhodou kola? Zkontroluj obvodové házení a kdyžtak je nechej přetočit na soustuhu.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: výroba kmenové pily

#169 Nový příspěvek od Janci »

Lanko je napnuté, pojazdom to nie je, skušal som tlačiť aj ručne a nemalo to vplyv. Kolesá nehádzu, mám tam aj rolničky, ktoré by to mali utlmiť.
Ide len o to, či sa s tym niekto nestretol. Ked som trochu povolil pás a posunul vodiace rolničky bližšie k drevu tak to prestalo

Ešte, ked dobiehal pás volnobežnými otáčkami po vypnutí, tak v niektorych otačkach bolo vidiet ako pás zapláva, aj ked nebol v reze :-/
Zetor 4011

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: výroba kmenové pily

#170 Nový příspěvek od Janci »

prevoz píly 8) zostavenie na betonove kocky trvalo len 3 hodiny

Obrázek
Zetor 4011

Miniagro
Příspěvky: 154
Registrován: ned lis 30, 2014 3:06 pm
Bydliště: Polensko

Re: výroba kmenové pily

#171 Nový příspěvek od Miniagro »

U pásové pily ať stojaté nebo ležaté vždy platilo a platí ,že pás musí být řádně veden ve vodítkách ,nesmí se tam viklat a vodítka musí být co nejblíž řezaného materiálu, což se v praksi moc nedodržuje.Toto pořezání prken je způsobeno špatným šraňkem,ten musí být nachlup stejný. Příčinu hledej v těchto dvou věcech

speady137
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 16, 2012 7:13 am
Bydliště: 73991

Re: výroba kmenové pily

#172 Nový příspěvek od speady137 »

Ahoj,
jak se divám na video pásové pily od Bibose a zároveň budu řešit rekonstrukci mé, napadá mě otázka jaké používáte elektro vybavení? Nyní mám jen motor 7,5kW spouštěný hvězda trojúhelník.
Chci pilu modernizovat na pojezd a posuv přes motory. Moje vize je taková:
Řezání:
Motor 7,5kW - Motorový spouštěč a stykač.

Pojezd:
Motor 0,7kW - motorový měnič řízený potenciometrem

Posuv pily:
Motor zde ještě nemám vymyšlený. Nicméně chráněný motorovým spouštěčem a dále pak stykač pro posuv dolů a stykač pro posuv nahoru. Stykače bych chtěl vyšší řadu pro časté spínání (pulzování) ovládaná přes tlačítka. Co se týče ovládačky, máte řešeny koncáky na maximální a minimální polohu přes kterou by se pila neměla dostat ? Popřípadě používáte měnič pro nastavování výšky řezu?

Obecně používáte nějaké čidla, koncáky (jak už na posuvu či na pojezdu), nebo nějaké řídicí jednotky či PLC ? Jsem otevřen všem návrhům a poznatkům.

SDZ
Příspěvky: 33
Registrován: pát dub 10, 2015 5:53 pm
Bydliště: Dačice

Re: výroba kmenové pily

#173 Nový příspěvek od SDZ »

speady137> Motor 7,5kW se na spouštění používají obvykle tři stykače + jistič(pojistky) +časový relé na přepnutí Y/D.Na pojezd by stačil i slabší motor vhodně zpřevodovaný ,ovládaný frekvenčním měničem.Samotný nastavování polohy řezanýho materiálu buď ručně,nebo krokovým motorem(+driver +elektronika).

miňo
Příspěvky: 364
Registrován: ned lis 16, 2008 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba kmenové pily

#174 Nový příspěvek od miňo »

Naša uhlová pila. Foto z testu, kryty sa ešte dorobia. Vyrobená len na také domáce požitie.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: výroba kmenové pily

#175 Nový příspěvek od mihi »

Miňo a ako dopadol test?
Mihi

miňo
Příspěvky: 364
Registrován: ned lis 16, 2008 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba kmenové pily

#176 Nový příspěvek od miňo »

Test dobre. Treba ešte podorábať nejaké veci. Oproti starej kolajkovej dráhe je to rozhodne lepšie. Ked dorazí domov tento kotúč http://www.pilanamarket.cz/pilove-kotou ... 6-17-96-3/ otestujeme znovu. Motor je 7,5Kw 2800ot, pilový kotúč 500mm priemer.

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: výroba kmenové pily

#177 Nový příspěvek od kůrovec »

Jestli by nestálo za to zkusit ještě takovouhle pilu: http://www.google.cz/search?q=lucas+mil ... mill+blade

miňo
Příspěvky: 364
Registrován: ned lis 16, 2008 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výroba kmenové pily

#178 Nový příspěvek od miňo »

Stálo by to za to, ale v SR ani ČR neviem kde by také predávali. Na nejakom drevárskom fore som čítal že tie menej zubové sú vhodnejšie. Objednať to z UK, alebo USA to nezvládam. Mimo toho oni to majú všetko v palcoch a takže asi nič presne 500mm priemer nebude. Uberať môžem (drážky na nastavenie mám tak) do cca 450mm najmenší priemer kotúča, aby sa rezy stretli po preklopení. Pre mňa bude maximum level 2ks SK kotúčov od Pilany a hanibalka do rezervy. :friends:

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: výroba kmenové pily

#179 Nový příspěvek od kůrovec »

Je mi jasný,že nějaký objednávání z ciziny není nic jednoduchýho a ani já bych nevěděl jak na to. Docela by mne zajímalo,jak to pak bude řezat s těma kotoučema od Pilany. S těma pětizubejma kotoučema jim to teda jede jako ďábel. Kdysi jsem takovou pilu taky začínal stavět,ale pak jsem se na to vysral a koupil pásovku (kterou jsem nakonec taky prodal a už řezivo nedělám) Držím ti palce,ať se dílo povede 8)

joso
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 20, 2015 3:51 pm
Bydliště: Prievidza

Re: výroba kmenové pily

#180 Nový příspěvek od joso »

Dobrý deň.Mám tiež robenú pásovu pílu už 15 rokov aj s predrezom kolesá priemer 500mm používam vyhradne len pásy Woodmizer 0,9mm ktoré si pri popraskani alebo roztrhnutí zváram sám v plnej spokojnosti akorát idem spojazdniť hydrauliku.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“