Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#16 Nový příspěvek od DonKarlos »

Jeste jedna fotka

Obrázek

Probehl uz i maly test. Video ale jeste nemam. Prozatim celkem spokojenost. Vetve to vtahuje pekne. Jen se mi stava, ze kdyz je na vetvich vice cestveho listi, tak to listi ucpe vstupni otvor. Hrubou cast vetve to sezere, a jak postupuje dal ta tenci cast tvorena vice tenkymi rozvetvenimi s listy, tak se posun zastavi. Je lepsi to pak vytahnout, dat bokem, pokracovat s dalsimi vetvemi, a ty drobne vetvicky tam potom strkat po mensim mnozsvi.

STANDA 480
Příspěvky: 76
Registrován: ned úno 26, 2012 5:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#17 Nový příspěvek od STANDA 480 »

Ahoj jak rychle ti to vtahuje ty větve? Já jsem tu stavebníci taky koupil tady na fóru. Ale měl jsem doma 13 ps motor tak jsem ho tam dal. První sadu nožů jsem měl nafrezovanou na 8 stupňů a vtahovalo to hrozně rychle úplně ti to vyrvalo větev z ruky až ses leknul. A hlavně asi 2 metrového mokrej javor průměr 5 cm ten 13 koňovej motor téměř zadusil. Teď mám nože nafrezovaný na 4 stupně ale pořád to vtahuje hodně agresivně.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#18 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem ako to vidíte vy, ale moja skúsenosť je tá že rýchlosť vťahovania vetiev nezáleží od uhlu nabrúsenia, ale od otáčok nožov. No ja štiepkujem zatial len 10 rokov, tak sa môžem mýliť. :zapomel:

STANDA 480
Příspěvky: 76
Registrován: ned úno 26, 2012 5:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#19 Nový příspěvek od STANDA 480 »

Já myslím že jak otáčky tak úhel nabroušeni tady hrají roli dohromady protože tady si to vtahuje samo. Ten motor točí cca 3000 tis otáček a když mu zalehne tak min ale ten klacek do štepkovace vtahuji nože a berou pořád stejnou šponu a šponu určuje úhel nabroušeni. A když to zadáví 13 koni tak je něco špatně. A ten motor dostává zbytečně zabrat na klice když ho to pošle jen na 500 otáček. Přechod z 8 stupňů na 4 pomohl ale není to ono to vytahování rve ti to větve z ruky. Navíc tam měl být 6,5 konový motor a v návodu má u nožů psáno 8 až 5 stupňů. Tak se snažím najít chybu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#20 Nový příspěvek od oco13 »

Aha jasné , ja mám iný princíp - pomalobežný dvojrotor a tam ako sa nože zahryznú tak haluz potiahnu dnu až kým ju neoddelia 8) Ja mám 6.5Hp a pri 200 otáčkach mám na motore 2t rpm , viac ani nechodím. Seká to 8 - 9cm

STANDA 480
Příspěvky: 76
Registrován: ned úno 26, 2012 5:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#21 Nový příspěvek od STANDA 480 »

Rozumím ty máš špalikovač.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#22 Nový příspěvek od DonKarlos »

Standa 480: Úhel nabroušení už si přesně nepamatuju. Myslím, že jsem dělal kompromis, něco mezi. Já ho dělal víceméně od ruky flexou, pač jsem nesehnal nikoho, kdo by se do toho chtěl pustit frézou :-/ Prostě jsem to řezal flexou :) Máš pravdu, že vtahování větví je dost agresivní. Ale dá se to. Zrovna včera jsem štěpkoval trnky. A s těmi trny, co na sobě mají, nic moc práce. Ruce mám dodřené, ják mi to tu větev vždycky vyrvalo z ruky a cestou do štěpkovače mě to oliskalo :) Ale po čase jsem našel systém. Prostě to chce tu větev pořádně držet a jakoby ji tam vrazit a hned zase vytáhnout. Myslím ty hrubší, 3 až 5cm. Ty 3cm větve stačí tak na 2x (strčím, vytáhnu, strčím).

Po včerejší akci jsem musel udělat malou úpravu spočívající ve shození hran ve vstupním otvoru. Větve měly tendenci v místě rozvětvení zasekávat o hrany. :zapomel: Ještě to musím otestovat, jestli se to zlepší.

Obrázek

Včerejší akce:

Obrázek

Obrázek

https://youtu.be/bmCHiHiFnQk

STANDA 480
Příspěvky: 76
Registrován: ned úno 26, 2012 5:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#23 Nový příspěvek od STANDA 480 »

Tak mě se to chová přesně stejně jako ten tvůj drtič ale já mám13 koni a taky to má tendenci motor zastavit. Mě nože frézoval kamarád na fréze tak skusím ještě úhel jen 2stupne a uvidím jak se to bude chovat.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“