Štípací automat, procesor

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nervoza
Příspěvky: 17
Registrován: pát lis 04, 2011 7:20 pm
Bydliště: praha-západ

Re: Štípací automat, procesor

#91 Nový příspěvek od nervoza »

Dobrý den, kupoval jsem ještě před tím cenovým běsněním,ale oproti konkurenci to bylo pořád o fous výhodnější, protože už nebyl potřeba ten stůl.
Bez stolu je to o ničem.To se nedá provozovat. Musí to nakládat, jinak se s tím nedá dělat. To jsou strašný prostoje. No a zvedat to tam v ruce, to je blbost.Cena byla za nový stroj tuším 373000 s DPH. Jinak ještě dodám, že to provozuji za 7745 a na hodinu práce to vezme asi 3litry nafty. Původně jsem to chtěl nosit do lesa a štípat tam, ale pak jsem to přehodnotil. Je to docela váha 10metráků a cesta polní,lesní, tak vozím dřevo domů a porcuju to na dvoře.
Ten štípač do čeláku jsem taky viděl, ale nemůžu ho honem najít. Záleží na každým, co mu bude vyhovovat. Cokoli co ušetří námahu je dobré. Hezký den.
Zetor 7745
Čelák Intertech IT 1600
Naviják Tajfun 55 předěláný na vzduch
Deza 5T
Vlek 7T
Vývozka STS 6t s rukou BMF 7m
Bibošův špalíkovač.
Štípací automat za traktor Regon

Uživatelský avatar
nervoza
Příspěvky: 17
Registrován: pát lis 04, 2011 7:20 pm
Bydliště: praha-západ

Re: Štípací automat, procesor

#92 Nový příspěvek od nervoza »

Tak už jsem to našel. https://www.youtube.com/watch?v=QaRCCpBmdvA , tohle je taky dobrá bestie. Cena bude taky asi dobrá.
Zetor 7745
Čelák Intertech IT 1600
Naviják Tajfun 55 předěláný na vzduch
Deza 5T
Vlek 7T
Vývozka STS 6t s rukou BMF 7m
Bibošův špalíkovač.
Štípací automat za traktor Regon

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Štípací automat, procesor

#93 Nový příspěvek od Míšánek »

Jo jo, podobný systém provedení. Pro mě, jelikož mám traktor s čelákem by to byl ideál. Není potřeba žádná ruční manipulace se drevem, kor když ho dělám vlastně vždycky sám...

Jinak pořizovačku u toho tvého r3 jsem čekal dramaticky vyšší než necelých 400 včetně daně.

A co sousedi? Nemají o to zájem jako o službu když to u tebe vidí?

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Štípací automat, procesor

#94 Nový příspěvek od Širon »

Tak ten Rebon je taky pěkná potvora. Zvedání na mašinu je pomínka, nedovedu si představit jak v lese stavím vedle mašiny ještě stůl. Tohle je fakt vo tom že to uděláš sám a rovnou někde v divočině, nemyslím mezi pařezama ,ale přece jen nemusíš mít ideální rovinu. 8)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
nervoza
Příspěvky: 17
Registrován: pát lis 04, 2011 7:20 pm
Bydliště: praha-západ

Re: Štípací automat, procesor

#95 Nový příspěvek od nervoza »

Tak sousedi zatím nic nechtěli, což je dobře. Mám svého až nad hlavu. No a pak se dohadovat o ceně je taky na nic. Když si řeknu jen za naftu, tak se ty strejkové vyvrátí. O mašině ani nemluvím. Řetěz se taky sám nebrousí a olej na mazání, no prostě zatím raději nic nenabízím.

Regona provozuji na šumavě a tam aby jsi rovinu pohledal, ale jak píšeš, stačí kousek pevnějšího podkladu a jde to. Hlavně to chce si ty klády udělat na 4metry a trošku je porovnat na hromadě. Pak už jenom hodím dva silné napříč a kutálím je až do nakladače. Fakt odpočinková práce. Trochu problém je, že musím mít dva traktory. Jeden s vlekem a druhý se štípačkou. Proto to vozím domů.
Zetor 7745
Čelák Intertech IT 1600
Naviják Tajfun 55 předěláný na vzduch
Deza 5T
Vlek 7T
Vývozka STS 6t s rukou BMF 7m
Bibošův špalíkovač.
Štípací automat za traktor Regon

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Štípací automat, procesor

#96 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Mám Japa 385 PRO, štípací síla 8t. Max. průměr 38 cm (opravdu max), smrk, borovice i tvrdé dřevo bez suků je bez problémů, na sukaté dřevo je těch 8t někdy málo. Má to lištu s řetězem (na jedno nabroušení cca 10prm), hydraulicky poháněný dopravník, možnost připojení pohonu podávacího stolu (to je fakt výhoda), hydraulický přítlak pily, hydraulické nastavení výšky štípacího klínu. Výkon cca 2 - 5 prm/h podle délky špalíků. Kupováno před cca 4 roky jako rok stará předváděčka, cenovka byla 300 tis. Kupoval jsem jen pro sebe na palivo, teď už štípu pro celé okolí. Na ty levné automaty pozor, někdo si to chválí, ale je to fakt hrachovina. A nevím jestli je tu o tom zmínka - nečetl jsem celé vlákno - je třeba se připravit na spoustu odpadu (pilin a třísek). Když se dělá celý den, ta hromada občas bývá strašidelná. Odkaz pro info: https://www.simek.eu/rezaci-a-stipaci-a ... ianta-pro/

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Štípací automat, procesor

#97 Nový příspěvek od Míšánek »

Že jsme tak smělý, Zdeňku, můžu se zeptat jak to jsou lidi v okolí ochotni zaplatit když o tu službu mají dle Tvých slov v okolí zájem? Klidně napiš i do sz.

Ja teda nějakou představu o venove politice mám, nicméně očekávám že spoustu lidí mě bude mít asi za zloděje :D Každopádně je mi to asi jedno - primárně to ten procesor pořizuji kvůli sobě a na obživu rodin, mám svou profesi ve které jsem placen řekl bych vcelku dobře a hlavně mě baví. Jako variantu štípání dřeva jako služby bych to viděl max ve svém volném čase a jako vidinu toho, že by se mi ten štípač popřípadě aspoň zaplatil. Nebo nejlépe to nabízet jako komplexní službu stylem "z lesa až na polínka před barák", jelikož mám i naviják do tbz a celní nakladač s lopatou a přidržovačem.
Určitě bych chtěl jet hodinovky a jak říkám, cenovou představu už mám. Jestli někdo bude říkat že to je drahé tak ok, furt je možnost si to dřevo poštípat a pořezat na cirkulárce ručně a strávit na tom minimálně 2x tolik času :321:

Tvůj názor?

Díky ;-)

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Štípací a řezací poloautomat na dřevo

#98 Nový příspěvek od jara1303 »

Kluci,
nevyráběl z Vás někdo takový "Štípací a řezací poloautomat na dřevo".
Aj bych se do něčeho takového pustil, dopravník už vyrábím...

https://www.youtube.com/watch?v=UP-G2shXS4Q&t=15s

S nakládáním na posuvný štípací píst... buď na elektromotor nebo na hydr.traktoru...

J.


Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Štípací a řezací poloautomat na dřevo

#100 Nový příspěvek od jara1303 »

Hoj, díky za info.
Jak se pohybuje ta klda ručně po tom plechu ??
A co ta narexka, zvládá to ??

Já bych chtěl udělat posuv klady stipaci pistnici a řezání buď HM neno elektmotor, úplně nejvíc by se me líbila kotoučová pila, ale to bude asi složité aby nezasahovala do chodu stipaci pistnice...

oshurty
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Štípací a řezací poloautomat na dřevo

#101 Nový příspěvek od oshurty »

Narexka to zvládala - už štípačku nemám. Nový majitel si ji trochu upravil na větší průměry - elektromotor 3 kW, líšta 0,5 m.
ten motor s lištou někdo nabízel ( na zakázku, ) - nevím jestli tady nebo na S-bazaru.
Mě stačilo na těch 8-10 m3 za rok posun rukou, lepší byla válečková dráha a k posunu použít pohyb pístu při štípáni. Uvažoval jsem i této možnosti, ale ne vždy byl nutný celý výsuv pístu (u mě 50 cm)

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Štípací automat, procesor

#102 Nový příspěvek od jara1303 »

Kluci,
kdybych se pustil do toho štípacího automatu a poháněl pilu el. motorem jaké měl mít patametry.
- Mám 0,75kW - 2580 ot, bude stačit těch 0,75kW.
- a kdyby hydromotorem jaký by ml být ??
- lištu by jste doporučili jakou...??
Děkuji za info.
Jara

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Štípací automat, procesor

#103 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

tomz
Příspěvky: 98
Registrován: úte kvě 22, 2012 9:13 pm
Bydliště: Bystřice nad Pern.

Re: Štípací automat, procesor

#104 Nový příspěvek od tomz »


Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“