Hydraulická štípačka Woodstar lv10

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Lukas 2.0
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 28, 2020 8:19 am
Bydliště: Kašperské Hory

Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#1 Nový příspěvek od Lukas 2.0 »

Dobrý den, prosím vás o radu. Zachránil jsem tuto štípačku před vyhozením do šrotu, byla stržená spojka mezi el.motorem a čerpadlem. Štípačka naštípala cca 6 metrů dřeva, ale při každém štípání postupně klesá štípací síla s teplotou oleje. Když je studená rozštípu téměř všechno, po cca 1,5-2 hodinách provozu klesne síla o 50%.
Zároveň jsem si všiml u teplého oleje, že když vyjedu s pístem nahoru a vypnu čerpadlo,tak píst padá vlastní vahou a za cca 1min sjede úplně dolů. Mám podezření,že propouští píst, nebo rozvaděč. Nemáte někdo prosím zkušenosti, jestli je to normální?
Nepretěsnoval jste někdo pístnici u kupované štípačky?
Díky

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#2 Nový příspěvek od Sadra17 »

mam schepach hl 710 a píst drží nahoře i do druhýho dne 8) ale nedoporučuje se nechávat ho vysunutý 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#3 Nový příspěvek od vitex »

To je jednoduchý.Pokud se při zvýšení teploty ztrácí tlak,je opotřebované čerpadlo.Pokud padá píst,je třeba jej přetěsnit.Bude plný špón.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#4 Nový příspěvek od harijaro »

Na tej štiepačke sú tie dve trubky čo ich stláčaš dole keď chceš štiepať prepojené pásovinou. V strede tej pásoviny je prišróbované tiahlo ktoré ovláda rozvádzač. Tie trubky majú zhruba v strede šróby ktoré slúžia ako prepákovanie. Keď zatlačíš trubky dole tak vzadu tie trubky idú hore a ťahajú tú pásovinu smerom hore. Pozri sa či v tích trubkách nie sú vydraté tie diery čo sú v nich šróby na prepákovanie. Ja som mal na mojej woodstar 80 tiež ten problém s úbytkom štiepacej sily pri horúcom oleji.
Problém bol vo vydratých dierach na tých ovládacích trubkách. Tým pádom sa rozvadzač neotvoril na plno a pri zohriatom oleji mi to nechcelo štiepať.
U mňa sa to okrem slabej štiepacej sily prejavovalo aj poklesom rýchlosti štiepania.
Keď budeš mať tento problém skús zatiahnuť kombinačkami alebo sikovkami za tyčku čo ovláda rozvádzač a uvidíš či to pomôže.
Samozrejme treba mať v nádrži dostatok oleja.

Lukas 2.0
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 28, 2020 8:19 am
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#5 Nový příspěvek od Lukas 2.0 »

Díky za rady. Nicméně jsem rozebral pístnici, nechal ji přetěsnit píst a to tělo kudy vyjíždí tyč.Dále jsem rozebral rozvaděč, abych vyměnil o kroužky, ale v podstatě jsou tam pouze dvě těsnění kolem hřídelky, aby netekl olej. Jinak tam žádné jiné těsnění není.Jestli je opotřebovaný rozvaděč, tak to na koleně nepoznám, ale nic vydařeného tam není.
Dneska jsem provedl test po přetěsnění a je to vpodstatě pořád stejné, studené to štípe podstatně lépe.
Zkoušel jsem i to jestli rozvaděč otevírá na max. a žádná změna...
Takže to vypadá asi na čerpalo.
Zatím stím nic dělat nebudu, něco to naštípe a asi budu dělat větší přestávky. Možná že od toho chci taky moc, pořád je to hobby štípač z Číny. Porovnávám to s dělanou štípačkou. :)

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#6 Nový příspěvek od P.S. »

Předělat za traktor a tím vyřadit čerpadlo.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#7 Nový příspěvek od vitex »

Píši podruhé,vyměň čerpadlo.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#8 Nový příspěvek od P.S. »

6m nemohla mít naštípáno a ještě ukroucená spojka motor a čerpadlo.

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#9 Nový příspěvek od Sadra17 »

jaký čerpadlo ? tam jsou jen dvě asi 5mm vysoký ozubený kola v hliníkovým obalu- ten je nosnou součástí štípačky :D
malej traktorista v malým traktoru

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#10 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Možná bych šel po tom, proč byla ukroucená ta spojka mezi motorem a čerpadlem. Ukazovalo by to na vadnej tlakovej ventil. Takže podle mýho projet všechna těsnění (třeba to bylo přetlakovaný a nějaký nevydrželo?) co tam jsou plus kontrola tlakovýho ventilu. Proč by jinak ten píst tak rychle padal. Proč padá píst? - něco netěsní.
Nebo se nad všechno povznýst, když funguje 1,5 až 2 hodiny tak prostě dýl nedělat a pokud možno štípat za chladnýho počasí, nebo, pokud chceš celý den úderničit zkusit bajpás a přidat k tomu externí zásobu oleje... - asi blbě realizovatelný. Co olej, množství a kvalita OK?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13192
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#11 Nový příspěvek od Čárls »

Dej na Víťu a vyměň to čerpadlo Jak se ohřeje olej a čerpadlo tak nedá tlak propouští ,další je rozvaděč bude taky vyběhaný.Tady by mohli mít náhradní díly https://www.foxtechnika.cz/Servis-techn ... -a6_19.htm
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#12 Nový příspěvek od Sadra17 »

jednu část toho čerpadla jsem kupoval (půjčil jsem si a nosná část praskla) a vycházela na skoro tisícovku, takže já radim vysrat se a to a dělat s pauzama 8) nebo prostě dát nějaký 2000 do krámu který stojí 5000 nový :pistol:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13192
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#13 Nový příspěvek od Čárls »

Tak tahle nestála 5 litrů ani omylem kdybys tak řekl 10až15 tak to beru tohle je 10tuna štípačka horizontální https://www.youtube.com/watch?v=NF4kS8GhDIknástupce byl Scheppach HL 1010
Pokud je válec píst a obložky vcajku vyměnit čerpadlo nebo dát jiné muselo by se spočítat jaké dle válce tlaku a otáček + výkon motoru
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#14 Nový příspěvek od Sadra17 »

už blbnu a pletu si témata :pohlavek: s timhle http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 5&start=30
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13192
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Hydraulická štípačka Woodstar lv10

#15 Nový příspěvek od Čárls »

Panáka a oddych taky se někdy stává a spletu se v tématu :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“