DRTIČ VĚTVÍ

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

DRTIČ VĚTVÍ

#1 Nový příspěvek od frturek1 »

Zdravím, chtěl bych udělat neco podobného jako je na videu http://www.youtube.com/watch?v=GrDKIguuzRM&NR=1 středovou hřídel mam 50tku, boční kotouče maj průměr 50cm,zvažuji zda umístit nože jako na videu a nebo je dát blíž ke středu kotoučů, určitě by to byli menčí rázy. pak zvažuju zpřevodování do rychla mam remenice na dva 17 tky remeny mala 12cm a velka neco prez 30 máte s tím někdo zkušenosti ?

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DRTIČ VĚTVÍ

#2 Nový příspěvek od Viťa1 »

Ahoj nezakládej dvakrát stejné téma skus se mrknout do vlákna dřevo a lesní techniky je tam dost štěpkovačů jinak nevím mě by se teba více líbil ten špalíkovač než z řezačky :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: DRTIČ VĚTVÍ

#3 Nový příspěvek od frturek1 »

jenže špalíkovač je naročnej na vyrobu těch hřídelí, ozubena kola. a koupit ho je dost drahy a doma sem mel hodne veci na tenhle zpusob tak sem se rozhod pro tuhle konstrukci

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: DRTIČ VĚTVÍ

#4 Nový příspěvek od frturek1 »

tak už sem to sestavil a odzkousel pokusim se dodat fotky nebo video.jako unašeče dvou nožů mam dva kotouce oba sou silny asi 4 cm a průměr 50cm nože sou až na okraji, poháněné náhonovou hřídelí zpřevodované 1:3 do rychla vkládací válec má průměr 13 cm a zprevodovanej 1:10 tet přemejšlim jestli nato udělat výmetnej komín nebo jen uchyt na pytel a pytlovat.raději bych to foukal do bramborovejch beden na valníku ale nevim jestli nejak umístit lopatky do toho bubnu s nozema, nebo pridelavat dalsi buben s lopatkama jako ventylátor. máte s tim nekdo zkusenost? uvítam každý nápad či radu

xjix
Příspěvky: 42
Registrován: stř úno 23, 2011 4:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DRTIČ VĚTVÍ

#5 Nový příspěvek od xjix »

Zdravím. Asi se v brzké době dám také do výroby tohoto typu štěpkovače... Dostal jsem se k bubnu s noži z torona, takže ho zkrátím a přidím nějaký ty válce pro posuv a bude. Pak až to bude postavený, tak dám vědět, jak jsem na tom a třeba i s fotkama a videem :rohy:

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: DRTIČ VĚTVÍ

#6 Nový příspěvek od frturek1 »

jo z toho by to bylo lepsi je to pekne vyvazeny a vycentrovany me se to nepodarilo poradne vycentrovat a drobet to hazi a uz to neni ono ale nevim kolik je v tom bubnu nozu? me to dela stepky kolem 5 cm dlouhou

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: DRTIČ VĚTVÍ

#7 Nový příspěvek od frturek1 »

tak uvazuju ze k tomu pripojim ventylator co se pouziva na foukani pilin do sil a k tomu jen vymetnej komin, co myslite bude to fajcit?
treba neco jako tady me to ani tak velky kusy nedela http://www.youtube.com/watch?v=sE83TUAm ... re=related

xjix
Příspěvky: 42
Registrován: stř úno 23, 2011 4:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DRTIČ VĚTVÍ

#8 Nový příspěvek od xjix »

Tak zítra bude na štěpkovač veškerý materiál. A asi se začne už stavět. Postupně budu přidávat nějaké foto ze stavby a pak asi i nějaké video za běhu :)


Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“