Zetor Maxterra

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Zetor Maxterra

#91 Nový příspěvek od Peetan »

No vidíš... já dal nový čerpadlo a přepoušťák a praskaly mně hadice jedna za druhou. Přepoušták na 21 MPa... :smich: Říkal jsem si, že si ho povolím, ale vyměnil jsem hadice a teď to zvedá jak vzteklý... :smich:
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zetor Maxterra

#92 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Peetan píše:No vidíš... já dal nový čerpadlo a přepoušťák a praskaly mně hadice jedna za druhou. Přepoušták na 21 MPa... :smich: Říkal jsem si, že si ho povolím, ale vyměnil jsem hadice a teď to zvedá jak vzteklý... :smich:
To nebylo pojišťovákem :smich: to byly špatné hadice, že ti bouchly, dej tam pořádné do 350barů. Dobré zkušenosti mám se Semperitkama hadicema- 24 hodin stále pod pulzním tlakem 190 barů a životnost cca 2-3 roky než začnou téct v zalisování.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Zetor Maxterra

#93 Nový příspěvek od Peetan »

Na původní přepoušťák 16MPa léta držely... Na 21 není nic z toho stavěný a čerpadlu to taky moc nepřidá.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zetor Maxterra

#94 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Peetan píše:Na původní přepoušťák 16MPa léta držely... Na 21 není nic z toho stavěný a čerpadlu to taky moc nepřidá.
Jo, jo to souhlasím, že by na Z2011-4511 měl být pojišťovák seřízen na 140Barů a na vyšší řady na 160Barů. Bohužel, asi to smontují a nezkouší, že už protíká při 40Barech a nebo začne pouštět až na 210Barech. S těma hadicema jsem to nemyslel vážně ;-)

Zetor 16145
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 17, 2011 1:44 pm

Re: Zetor Maxterra

#95 Nový příspěvek od Zetor 16145 »

Nevím od koho kupujete ND na zetory ale já je kupuju ve Velimi u Kuchaře a nemám problém a když už se objevil třeba stržený závit u repasovaného serva na 16145 tak mi ho bez řečí vyměnili za jiné .

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Maxterra

#96 Nový příspěvek od Milhauss »

Dvě podobná videa





Uživatelský avatar
Zetor70-77
Příspěvky: 224
Registrován: čtv srp 19, 2010 8:19 pm

Re: Zetor Maxterra

#97 Nový příspěvek od Zetor70-77 »

pozeram ze tam sa pise po polsky ... to bude vyrobene z Polska?
Zetor

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Maxterra

#98 Nový příspěvek od Milhauss »

No i to je možný,nebo Čína :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech:

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Zetor Maxterra

#99 Nový příspěvek od mazhor »

Precetl jsem si cely vlakno a jsou zde nazory se kteryma souhlasim i s kterejma bych polemizoval :-) Zetor svou konkurenci jen tak nedozene a myslim ze by timhle smerem (delat luxusni supertraktory prospikovany elektronikou) ani jit nemel. Mel by se drzet pravidel, kteryma se v drivejsich dobach ve svete proslavil:
-jednoduchost
-robustnost
-spolehlivost
-nizka porizovaci cena
-dostupne a levne ND a servis

Delat traktory s vybornym pomerem cena/uzitna hodnota s velkym durazem na spolehlivost - to je cesta kterou musi Zetor jit. Jinak nema sanci...

O maxtere toho moc nevim - videl jsem ji jen na fotkach a z toho nedokazu posoudit jeji kvality. Jen jsem dost pesimistickej s jejim uvedenim do vyroby. Kdyz jsem si precet par clanku, co se na internetu obevuji kolem fabriky a ve kterejch jsem se moc pozitiv nedocetl (oproti lonskejm 6500 traktoru planuji letos 3700, propousti, proslycha se, ze domlouvaji prodej cele fabriky atd.), tak pochybuju, ze se seriova vyroba tehle rady rozjede v nejakym blizkym terminu. Uvedeni do seriove vyroby je logisticky a hlavne financne hodne narocny. Je velkej rozdil vyrobit par prototypu a zavedeni seriovky!!

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Zetor Maxterra

#100 Nový příspěvek od cipisek »

To je konečně po dlouhé době rozumný názor na situaci v Zetoru. Taky si myslím že Maxterra se série nedočká. protože se všema problémama s kvalitou co Zetor poslední roky má si ji nikdo asi nekoupí. Mám v práci na Svahu Jednu Kolegyni a Její Otec je soukromý zemědělec. A když jsem se jí ptal co kupujou za Traktory Tak říkala že většinou Fordy že Zetor je nekvalitní. Bohužel Mě to jako vlastence Pěkně sere když máme v čr svoje výrobce ale místní o ně nemají zájem právě díky kvalitě. Ale zase Vy zemědělci řvete že Lidi nekupujou české potraviny ale dají přednost tomu co je nejlevnější a většinou je to dovezené z ciziny. jenže když vy chcete po lidech aby kupovali české potraviny, Fajn já je kupuju ale Zase po vás chci aby jste Vy Zase podporovali mě čili kupovali to co tu v čr vyrobíme. Protože mě uráží když Moje české brambory ošetřuje zahraniční technika. Vždycky mám vztek když na polích v mojem bydlišti vidím že na poli pracuje ten Zelenožlutý hnus který se tu rozmohl jak mandelinka Bramborová. Když české potraviny tak chci aby je vyráběla i ošetřovala česká technika. jinak to pro mě nemá význam podporovat naše potraviny protože zpětná vazba je nulová. Samozřejmě je to na delší diskuzi a chtěl bych slyšet i nějaké jiné názory..
Naposledy upravil(a) cipisek dne ned črc 24, 2011 6:26 pm, celkem upraveno 1 x.
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Zetor Maxterra

#101 Nový příspěvek od Krcaka1 »

cipisek píše:To je konečně po dlouhé době rozumný názor na situaci v Zetoru. Taky si myslím že Maxterra se série nedočká. protože se všema problémama s kvalitou co Zetor poslední roky má si ji nikdo asi nekoupí. Mám v práci na Svahu Jednu Kolegyni a Její Otec je soukromý zemědělec. A když jsem se jí ptal co kupujou za Traktory Tak říkala že většinou New Holandy že Zetor je nekvalitní. Bohužel Mě to jako vlastence Pěkně sere když máme v čr svoje výrobce Ale místní o ně nemají zájem právě díky kvalitě. Ale zase Vy zemědělci řvete že Lidi nekupujou české potraviny ale dají přednost tomu co je nejlevnější a většinou je to dovezené z ciziny. jenže když vy chcete po lidech aby kupovali české potraviny, Fajn já je kupuju ale Zase po vás chci aby jste Vy Zase podporovali mě čili kupovali to co tu v čr vyrobíme. Protože mě uráží když Moje české brambory ošetřuje zahraniční technika. Vždycky mám vztek když na polích v mojem bydlišti vidím že na poli pracuje ten Zelenožlutý hnus který se tu rozmohl jak mandelinka Bramborová. Když české potraviny tak chci aby je vyráběla ia ošetřovala česká technika. jinak to pro mě nemá význam podporovat naše potraviny protože zpětná vazba je nulová. Samozřejmě je to na delší diskuzi a chtěl bych slyšet i nějaké jiné názory..
Co se týče Zetoru, tak ten už to asi nerozdejchá, protože drtivá větčina uživatelů si ho zapsala jako velmi poruchový a nespolehlivý stroj a kdo by si takové stroje nadále kupoval?
Zetor už není Zetor :'(
Co se týč podpory českých potravin- no snažíme se kupovat a podporovat ty české, ale kdo ví zda jsou opravdu české?

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Maxterra

#102 Nový příspěvek od adam »

Podle mě traktor kterej vydrží 7000mth bez větších problému je dobrej.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

JozoL
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 30, 2011 2:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Maxterra

#103 Nový příspěvek od JozoL »


Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Maxterra

#104 Nový příspěvek od Chudej farmar »

cipisek na tebe se nereagovat neda, ty zijes uplne mimo misu a evidentne jsi toho s velkejma masinama moc nenajezdil a v zemedelstvi moc nedelal...

heh k tej maxtere to je vazne super on je tam ten dementni chcipak jako u proximy atd na palubce vsimli jste si? to uz snad ani muzou myslet vazne ne? :vztek: :'(
jinak novej zetor ke me do baraku jen pres moji mrtvolu at si to svoje drahy olejnicky nechaj... apropo s tou cenou ted mi jedenuzivatel fora poslal odkaz a tam bylo ze 85k Case lepe vybaven stoji mene nez 85k proxima power to uz se proste musim jen smat... :smich:
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Maxterra

#105 Nový příspěvek od Chudej farmar »

adam píše:Podle mě traktor kterej vydrží 7000mth bez větších problému je dobrej.
podle me 7000mth kdyz nepocitam cidla a treba cepy na odpruzeny naprave (opotrebitelné zbozi jako u auta) tak je 7000mth uplne nic!! pri prumerny pouzivani( nemyslim zadnej extrem piskovny, vapenky atd) 14tis mth je pro me znamka toho ze jsou to dobre masiny.. když jsem vybiral traktor a chodil po dilnach kde staly 15, 20 ale i 25tis mth traktory ktere se delali jen stredni opravy motoru a prevodovek to je pro me potom známka kvality stroje... a videl jsem i 80k traktor z zivky za 5 let 14tis mth a stale ok... takze asi tak... kdyz jsem mel 16245 (coz bych kvalitne a zpracovanim pririvnal k tej maxtere, mozna tej 162 ale temi to slovy ublizuji) tak mela 8900mth motor jiz druhy a vsechno tam bylo uz hyn a zraly na GO, proste vsechno na co se sehalo se muselo menit a menit za nahradni dily co vydrzeli rok.... a to u me prd jezdila.. vedle v podniku maj 121 a je to hodne vytizenej traktor teda byl.. 2x do roka go.. protoze ty dily to proste nevydrzeli... a to pak prestene nejednoho bavit :typek:
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“