Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Kofy26
Příspěvky: 51
Registrován: pát kvě 04, 2018 12:25 pm
Bydliště: Kosice

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#406 Nový příspěvek od Kofy26 »

Takze aj u mna došlo k výmene odstredivky za plnoprietokac a potvrdilo sa že odstredivku som už mal poriadne vybehanu. Po výmene sa sa mi tlak za studena a aj po zahriati ale bez záťaže držal na 5 atm oproti odstredivke kde som mal tlak 2,5 takze zatiaľ spokojnosť.

Folitom
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 26, 2014 10:45 am
Bydliště: Pelhřimov

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#407 Nový příspěvek od Folitom »

Zdravím traktoristy,

mám takový kuriózní problém. Mám Zetor 3511 rok 1969 ježděný na M6AD, s traktorem se jezdí málo, proto se olej moc často nemění. Až se skoro stydím to tady přiznat, ale poslední výměna se protáhla na cca 10 let. Lhůta výměny ale není předmětem mého příspěvku. Teď mezi svátky bylo volno, tak jsem se konečně rozhodl olej vyměnit. Zahřál jsem motor, vypustil olej, nechal týden vykapat, vyčistil vanu, sací koš. Potom jsem sundal baňky se sítkama a pustil jsem se do jejich čištění v benzinu. Po vyčištění sítek jsem se zhrozil. Já mám všechna sítka jemná - označena (2) - všech 24 - v hrubém i jemném čističi. Na tento systém filtrace ten traktor jezdí už desítky let. Olej už se samozřejmě měnil xkrát, ale vždy se sítka vyčistila a vrátila tam, kde byli a nikdo si toho nevšiml. Představuji si, jak to asi teď od poslední výměny oleje probíhalo. Řekněme po roce se jemná sítka v hrubém čističi zanesla natolik, že už jimi olej neprošel. Takže posledních devět let olej pouze cirkuloval přes pojistný ventil na tělese čističe a vůbec se nefiltroval. Je má představa správná? Jaké navrhujete řešení? Rozmýšlel jsem se nad koupí 12 kusů hrubých sítek, 100 Kč/ks, takže 1.200 Kč nebo nad koupí přestavbové sady na plnoprůtok za 1.000 Kč, zvítězil plnoprůtok - levnější,modernější,lepší filtrace oleje. Jak ale po takovéto dlouhodobé bezfiltrační kůře bude vypadat motor zevnitř? Navrhujete nějaký proplach? Zkrátka jak by jste toto řešili vy? Moc děkuji za jakékoli návrhy, rady či připomínky.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#408 Nový příspěvek od faustt »

lacnejsie vyjdu nove hrube sitka a pokial nie je v najblizsej dobe planovana GO motora tak plnoprietokovy filter tam nema zmysel davat ak ten traktor xy rokov jazdil v podstate bez filtracie (ak sa daju jemne sitka na miesto hrubych tak sa extremne rychlo zanesu a olej nie je filtrovany - ale lepsie nefiltrovany olej ako ziadny, stare auta znacky skoda mali obtokovu filtraciu, kde len mala cast objemu oleja prechadzala filtrom a vecsia cast sa valila bez filtracie z vane priamo na kluku a aj tak to nabehalo pomerne dost pri vcasnej vymene oleja...)

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#409 Nový příspěvek od mazhor »

Ja bych vymenil sitka za plnoprutok a par vymen oleje bych udelal castejsi - treba kazdy rok. S malym najezdem pak iterval prodlouzit na dva roky a toho se uz drzet. Litr ADcka stoji okolo 50-60korun. Jednou za dva roky obetovat 6 stovek nikoho nepolozi.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#410 Nový příspěvek od jojo7011 »

Preboha, ja fakt nechapem ludi. Dat par korun na pravidelnu udrzbu sa im vidi vela. Nasledna generalka motora a tesia sa ze to " stalo iba ". Hlava mi nebere. Tych doslova par susnov, co kazdy rok vymenim olej a vlozky v naftovytch filtroch som videl aj vidiet budem. A to rocne urobim mozno 100 MH aj to uz prehanam.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#411 Nový příspěvek od mazhor »

No snad jsem toho tolik nerekl....
100mth uz neni uplne malo, kor na 3011. To se v traktu uz neco nasedis. Jestli kolega vyjede parkrat do roka, muze najet treba 10-20mth a to se ti olej snad ani nezaspini. Ale kazdej je svepravnej, tak si to udela podle svyho rozumu.

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#412 Nový příspěvek od Pavel.T »

Zbytečná kovbojka kvůli tomu bych řekl :smich: Když se tomu motoru nic nestalo doteď, tak výměn ten olej a neřeš to. A jestli nechat sítka nebo dát filtry je podle mě při tvém nájezdu motohodin asi jedno, pokud aspoň jednou za 2 roky udeláš výmenu oleje 8) 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#413 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pavel:
presne tak by som to riešil aj ja 8). A kľudne by som nechal aj tie sitká, v podstate ich tiež mám v našom Z-4611. Akurát by som ich poskladal tak, ako majú byť (č1 a č2)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#414 Nový příspěvek od PEST »

chlapi čeká mě výměna oleje na 50 Super...máte někdo zkušenosti s jinou filtrací jak sítka? viz odkaz, už se dokonce dělá i papírová vložka místo sítek, má to smysl?

https://eshop.agroad.cz/eshop-2507-7003 ... oleje.html

nebo radši předělat na patronu?

https://eshop.agroad.cz/eshop-kategorie ... tml#eplist

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1651
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#415 Nový příspěvek od Přemo »

Jasem koupil na supra sadu na bazosi kolem 1000,-cca a zatim vpohode vse slape,cisteni sitek mne vubec nbavilo,ani casove 8)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#416 Nový příspěvek od PEST »

A máš tedy dvě patrony? Nebo jednu prázdnou banku či zaslepku? Díky

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1651
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#417 Nový příspěvek od Přemo »

Jojo mam dve patrony
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#418 Nový příspěvek od Blaf »

Ahoj, nevíte někdo prosím jaký je závit na spínači pro kontrolku tlaku oleje co je v mazacím kanále bloku motoru u Z 6245? Taky se chystám vyměnit odstředivku za patronu a chci si před tím změřit aktuální tlak. Že bych si na to zatím sehnal redukci pro manometr. Díky
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#419 Nový příspěvek od jojo7011 »

10x1

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Náhrada olejového čističe UŘ I za plnoprůtokový filtr

#420 Nový příspěvek od Blaf »

jojo7011 píše:10x1
Díky :)
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“