Nelze naladit předvstřik na 7201

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#46 Nový příspěvek od crazymen11 »

No a nemusíš hned dát 23 stupňů dej 22 nebo 20 a zkus to musíš to zkoušet.
A nebo někoho sehnat.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#47 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Mal som tam 2444 a tak isto vychádzalo úplne na blok 23tiez ma kolečko 2,4 ale nestartoval som to s nim to musí ísť aj na 3113 je to niečo lepšie nedymi toľko len plieska do výfuku trochu nafty, neviem prečo sa toto deje takéto štarty, alebo že to nevychádza ten predvstrek,

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#48 Nový příspěvek od crazymen11 »

Tak si zkus změřit kompresy nebo fouknout do válce. Ryska na trysce a Ryska na vstřikovači se kryjí a nemáš tam náhodou silný podložky pod vstřikovačem jestli náhodou není tryska moc vysoko v hlavě hele to není předvstřikem buď by hulil když je malej nebo by sel tvrdeji la zas by moc nekouřil. Máš fakt těsný ventily tak zkus změřit kompresy.
Jaký písty jsi si tam dával 3 kroužkové nebo 4 kroužkové.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#49 Nový příspěvek od crazymen11 »

Psal jsem pana co to dělá celý život a buď ti to dělá tryska že špatně praší a nebo nemáš těsný ventily a nemá to kompresy a nespalená nafta jde přes vyf. ventily.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#50 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Kupoval z som komplet nové sady na motor ags piesty sú 4kruzkove trysky všetko nové aj poskladané na rysky ventili sú zabrusene to som robil, tryska pekne rozprasuje keď ju dám na skúšačku pod trysky som dal tie úplne tenucke podložky co sa aj dávajú

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#51 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Tlaky som meral každý valec ma 25 kompletná nová sada vložka piest krúžky

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#52 Nový příspěvek od crazymen11 »

Jak vám to dopadlo s motorem a předvstřikem.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#53 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Dal som druhé čerpadlo to co som tam aj mal 3145 ale naftu hádže z prvého a druhého valca, trisky prasia pekne,

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#54 Nový příspěvek od crazymen11 »

A kdyby si tlačil vzduch do válce přes vstřikovač třeba do 1 válce který teče a nalil bys do vyf. Kanálu trochu ridkeho oleje jestli těsní a pak bys fouknul do válce který je dobrý třeba 3 a nalil bys zase řídký olej do vyf. válce jestli taky utíká. Mě jedině napadá jestli si měnil komoru vstřikovače na hlavách jestli není tryska moc vysoko že tryska je víc v hlavě než ve spalovací prostoru. Nezkoušel si jak couha tryska z hlavy když jsi dělal hlavy.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#55 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Tryska trcala cca 4mm z hlavy ventili mi tesnili všetky keď som ich zabrusoval za skúšal na ne naliať benzín bez pružiny

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#56 Nový příspěvek od crazymen11 »

Tak to už nevím co bych poradil
JE to celý nějaký divný.
Jestli na to přijdeš tak sem napiš co to dělalo.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#57 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Moje zamyslenie, čerpadlo je na stred, keď dám motoru plný víkon, motor ide rovnomerne, keď ho držím v otáčkach nedymi, zle sú len studené štarty podľa mňa to je piestami staré trysky mali 3otvori nové majú 4, rozmýšľam ze už tie nove trysky 4 otvorov sú na piesty 3kruzkove co majú vedsiu komoru spaľovacíu, ako 4kruzkove piesty, teda podľa mňa ináč tomu ja už nerozumiem, vzdávam sa, traktor predávam

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#58 Nový příspěvek od crazymen11 »

To máš asi pravdu.
Já jsem udělal stejnou chybu.
Taky jsem dal do 7201 4 kroužkové písty. A nemají tam být ale taky motor hned nechytne. Já dneska už bych dal 3 kroužkové ale ro nevadí základ je si nechat udělat hlavy ve firmě kde se tím zabývají a nechat řádně udělat vstřikovací čerpadlo os dopravní pumpou. Ještě bych zkusil dát ten zpětný ventilek co je zezadu na čerpadle aby ti nepadla nafta.
Ještě ti to řeknu takhle. Na dílně rozdělali motor 7001 no a tam jsou 4 kroužkové písty. Trysky 1436 čerpadlo 2444 a samozřejmě nádrž máš dole, je teda pravda že motor byl na generálce v Renově ve Stránecké Zhoři ale to už je min 6 let a motor normálně chytal. Tak nevím proč by ti nešel když jsou v 70 taky 4 kroužkové písty. Nastav si předvstřik na 22 nech motor zajet chvilku aby si to sedlo.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#59 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Včera som to zložil, síce nestartuje to na 100%ale je to lepšie našiel som pod farbou základnú rysku na čerpadlo nechám to na nej, keď mu pridám v voľnobehu ide šedý dym traktor ťahá aj ide za plynom nechám to tak a uvidím budem sa voziť ci sa to zbehne alebo nie

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#60 Nový příspěvek od red.bill »

Máte to pomotaný hoši, 3kruhový písty u malýho zdvihu přišli až někdy po 77(ty měly 3 kruhy od začátku), do tý doby byly 4kruhový. Ty jsou shodný s 69, ikdyž u 70 a 72 se podle katalogu objevují ještě jedny písty, jaký přesně v nich je rozdíl nevím. 3 otvorový trysky měla 69, 70 už měly 4otvorový. V pístech bych závadu nehledal. Pokud vycházíte z Lupoměcha a tý tabulky s průměrem a objemem komůrek, tak ta je úplně k ničemu a hodnoty v ní jsou dost zmatený...

Zetor je prostě co kus to originál, jsou motory co chytnou, jsou motory co nechytají ani za zlatý prase. V bejvalý práci byla 72 ta chytla i v zimě a to s tím startér tak líně zatočil. Pak tam byl motor v zimě bez startovacího vozejku ani boh, to jen bíle hulil ale ani neškytnul. Pak se převložkoval a zlepšilo se to, už se nemusel táhat vozejk ale stejně žádnej zázrak. Dýl mu trvalo než chytnul, ale když už chytnul tak šel hned na všechny 4válce. Ale kdoví jak to tam bylo s předvstřikem ikdyž čerpadlo v go myslím bylo tak snad nastavený to bylo správně. Doma 72 předlety chytala i v -17 na nějakou starou 100baterku, sice mu chvíli trvalo než šel na všechny 4 válce, teď už se mu moc nechce chytat ani napodzim. Tak jsem mu dobastlil žhavení a chytá jak za mlada. Čeká ho přestavba na turbo tak už to moc neřeším jestli je malá komprese nebo vyběhaný čerpadlo... Pak se to vezme všechno jedním vrzem...

Ten šroub na přepadu z čerpadla nemá funkci zpětnýho ventilku, ten tam je jako přetlakový ventil aby v čerpadle byl "konstantní" tlak nafty. Pokud vám padá nafta tím to nevyřešíš, někde si to má možnost přisávat vzduch. Klasika je přepad od vstřikovačů. Není v tom žádný tlak tak se nemusí případný trhlinky projevit ale vzduch si to přisát může. Mám tu takový vedení pro 72 od Nekvindy někde mrsknutý. Po montáži chvíli dobrý, po týdnu začla nafta padat, za měsíc už to byla katastrofa. Tak jsem vyhrabal to původní vedení, vyřezal z něj koncovky, koupil hadičku v metráži a od tý doby nafta nespadne ani po 14 dnech. To mám hadičky na koncovkách jen nastrčený bez sponek.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“