Nelze naladit předvstřik na 7201

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#16 Nový příspěvek od crazymen11 »

Dělám si přípravek na tu hřídel skrz kompresor objednal jsem si hřídel od Nejedlý prý je česká dal jsem za ní 1700 tak snad bude kloudná a přípravek vypadal z renovy, měli 2 kola jedno s drážkou a druhé měli nalisovanou dražkovou objímku a když to dali do sebe tak na jednom kole měli čep a na druhým díru a musí to jít do sebe protože se u nich nechá zkontrolovat i stará hřidelka a pokud to nejde do sebe tak buď je nakroucená a nebo když je nová tak je to šmejd.

Mohlo by to být i možná to kruhovaní že by to špatně nastavili nesetkal jste se s tím někdo tady na fórum že by se podělil o informace.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#17 Nový příspěvek od thovt »

Myslím si že řešíš uplně něco jiného než předvstřik.
Musíš vědět kde je první válec na motoru a na vstřikovacím čerpadle.
U motoru stanovený uhlel před horní uvratí. Píst u vstřikovacího čerpdla par stupňu před horní uvratí.
Pokud se ti povede spojit maš nastavený zakladní předvstřik doladění se děla malým natačením čerpadla.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#18 Nový příspěvek od crazymen11 »

Děkuji za odpověď, ale když nevichází jemné doladění, tak co potom u zetora uř1 nejde špatně namontovat čerpadlo. Jednalo se mi o to proč nevichází předvstřik když jsou nové rozvody a nová hřidelka na kompresor, hřidelka kupovaná a zkontrolovaná v Renova Malec Kadlec ve Stránecké Zhoři dále vstřikovací čerpadlo opraveno u p. Krupiceho v Novém Městě na Moravě typ 3113 s spojkou 2-4 a já jsem musel po první montáži kde byla hřidelka na kompresor kupovaná v Havl. Borové. Po první montáži jsem zjistil že nevychází předvstřik. Tak jsem se rozhodli koupit hřidelku v Renově a nechat ji zkontrolovat. 2 montáž s hřídelkou z renovy a následný předvstřik také nevýchází. No a 3 montáž byla jiné kolečko na čerpadlo z 2-4 na 6 s hřídelkou z renovy mi už předvstřik vycházel na stupně u setrvačníku. No a moje otázka zní, proč mi nevychází předvstřik s kolečkem 2-4 když tam má správně být, ale vychází s kolečkem číslo 6 a navíc čerpadlo musí být více nakloněno k motoru.
To mi ještě nikdo nedokázal říct a vysvětlit.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#19 Nový příspěvek od thovt »

Otazka zdali čerpadlo patří k motoru. Napasovat jde skoro jakýkoliv řadové čerpadalo je to o spojkách.
Stačí aby drážka učerpadla byla pootočená a máš hned problém.
Když si vyměnoval rozvody jestli ventily při předepsaných úhlech otevírají a zavírají.
Jinak druhovýroba je bordel.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#20 Nový příspěvek od crazymen11 »

Úhly jak chodí ventily jsem nezkoušel nemám ani čím bych to zkoušel. Motor nastartoval. Čerpadlo je správné 3113 je pro motor 7201.
Říkám že jen by mě zajímalo čím by to mohlo být.
Podle mě jsou 2 možnosti. Za 1 buď hřídelka na kompresor. Nebo za 2 je to čerpadlo.

Říkám jen mě bylo divný že mi to čerpadlo jak dovezli že ani nic nevyměnil. Jen ho vyčistil a sešteloval, že prý mu nic nebylo od čerpadlář.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#21 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravím buca je to tady jediný čerpadlář.
Chtěl bych tě buco zeptat ohledně čerpadla. Měl jsem problém s nastavením předvstřiku u oprávněného motoru, který jsem dělal.
A tady na fórum jsem se dočetl jak jste se bavili o motoru 7201 od lukasila.
Tak jsem se dočetl o nastavení předvstřiku když je čerpadlo respektive elementy jsou vyběhané že to vychází k horní úvrati.
No a já jsem měl asi tento problém protože na motoru byli nové rozvody i hřídelka na kompresor a mě předvstřik furt a neustálé vycházel k horní úvrati. Nakonec jsem musel dát jiné kolečko, dal jsem tam 6 kolečko a musel jsem více naklonit čerpadlo.

A teď by mi to logicky vycházelo, poněvadž když se na to zamyslím tak když jsem dostal do ruky opravené čerpadlo, tak v krabici nebyli staré vyhozené díly. Čerpadlo bylo jen vyčištěné a seřízené žádný elementy prostě nic.
Když je hodně vyběhané čerpadlo jak ho správně naladit předvstřik i s takhle vyběhaným čerpadlem.
A je to vůbec možné to čerpadlo nastavit na předvstřik.

Děkuji za odpověď.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#22 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Ahojte pridávam sa aj ja k debate ja mam tak isto problém na 7245 motor komplet všetko nové nové rozvody hriadelka a nemôžem nastaviť predvstrek na kapilaru ako je to možné čerpadlo mam 3145 a 6 kolečko motor má zle studené štarty jak sa zohreje chytá na brnk na plný plyn motor ide rovnomerne, len zaujíma ma ten predvstrek že keď nastavujem čerpadlo mam už pri bloku a hladina v kapilare sa mi nepohne, ale až keď trochu tuknem do zotrvačníka vtedy sa hladina dvihne a to už ide piest dole, zaujíma ma prečo nejde ten predvstrek nastaviť

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#23 Nový příspěvek od crazymen11 »

Dneska jsem si povídal se starým pánem, mě tvrdil a asi má pravdu, dělá to celý život. Tak mi tvrdil že když je předvstřik velkej, tak to v zimě huře chytá, musí se více točit startérem. Dělá to tak že vstřikovací čerpadlo da zhruba na střed těch ovalnejch děr. Pak zkusí nastartovat, samozřejmě motor je ohrřátý na provozní teplotu. No a z volnoběhu da max plyn a musí zahulit, pokud nezahulí musí se změkčit, dát čerpadlo od bloku a zase znova. No a ještě mi tvrdil, že to dělají ventily ty prej musí řádně těsnit.

A pak kvalita opravy vstřikovacího čerpadla.

Čerpadla s automatyckým čudlem se obecně špatně dělaj, protože se nesmí dát plný plyn.

No a pokud to nezabere bych ještě zkusil dát spojku místo 6 dát 2-4

No a nebo pomoc si stroboskopem.

Já jsem taky problém s předvsřikem, furt nevycházel, tak jsem tam dal spojku 6 místo 2-4 a pak to nejak vyslo. Je teda pravda mel jsem čerpadlo 3113
No ráno špatný start, dloho to točilo pak to chytlo a motor sel normálně.

Nedalo mi to, tak jsem přitáh stroboskop a ehle motor byl podle stroboskopu velkej předvstřik hodně a tak sem ubíral asi jsem se dostal na 24 stupňů. Zlepšilo se to ale pořád to není ono. A zkoušel jsem dat z volnoběku do max a traktor tak nezahulí. Něco na tom je.
A musel bych dát zpátky spoj. kolečko 2-4 místo 6.

Jinak vám neporadím.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#24 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Ja som skúšal aj na cerpadle 3145 dat kolečko 2,4 to mi ani neodpalilo, skúšal som dat aj čerpadlo 2444 ani na to mi to nevychádza dosiahnem cca nejakých 23stupnov ale čerpadlo mam úplne odklonene od motoru, teraz som riešil aj ventili nové hlavy tak som to rozobral a nanovo porobil ventili a dal som tesnenia 1,2 neviem si už s tým dat Rady, slzi v očiach keď viem ze 77mi štartuje na otočku a táto 7245 nie a nie a pritom komplet nové veci všetko, skúsim aj ja dat čerpadlo 3113 ci sa niečo zmení alebo nie..... Ak by niekto vedel poradiť budem veľmi vďačný

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#25 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri nastavovani mas nastavenu max. davku paliva? Dorazovy srob hrebenovej tyce mas vysrobovany (6hranna zatka hned za kompresorom na cerpadle)? Hrebenova tyc ti vycnieva cca. 5mm od hrany steny cerpadla? V kapilare sledujes hladinu ked sa hladina len ZACINA hybat, a tak porovnavas so stupnicou na zotrvacniku? Alebo sleduje celkovy pohyb kedy sa hladina celkom zdvihne??? Na motore sa nastavuje pociatok vstreku.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#26 Nový příspěvek od pavel sk »

Co sa tyka cerpadiel tak to 2444 je starsie cerpadlo urcene skôr do 6901. Skust to cerpadlo 3113 s unasacom 2-4.

Mustang1411
Příspěvky: 43
Registrován: stř kvě 31, 2017 11:58 am
Bydliště: Trnava

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#27 Nový příspěvek od Mustang1411 »

Áno presne tak to sledujem ako sa začne z dvíhať hladina nafty, mam už požičané čerpadlo 3113 tak skúsim to ale nejakú možnosť tomu nedávam, jedna otázka, prečo keď dám motor na plný plyn ide rovnomerne nevynechava, to nastavenie tak ako si napísal len mne to niekedy vychádza menej niekedy viac ono ako keby to skakalo, nechápem tomu lebo aj podľa zotrvačníka na značkách keď je piest v hornej uvrati tak značka na zotrvačníku sedí

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#28 Nový příspěvek od pavel sk »

Pises ze riesis motor 7201. Vykasli sa na zotrvacnik a risky. Najdi si presne HU piesta prveho valca. Potom ho vrat o 4,5mm spät pred HU. A v tejto polohe nastav cerpadlo podla kapilary. Ak ten motor nepôjde takto, tak mas nieco zle poskladane, Pravdepodobne podane rozvody. Aj novy rozvod sa da zle poskladat. Staci mala nepozornost na sikmom ozubeni a hned je to inak. Co sa tyka tych drakovych unasacov cerpadla. tak v robote mame este dost traktorov 7245 a vsetky do jedneho maju tie unasace s oznacenim 2-4. 6-kove som nenasiel v ani jednom a to ich mam za tie roky prejdene vsetky.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#29 Nový příspěvek od red.bill »

3113 má klasiku 2-4. 6 kolo je u čerpadla 3145, tyhle čerpadla přišly někdy po revoluci. Mají větší elementy(8,5mm), větší předvstřik (25-6°), větší otevírací tlak trysek(cca 190atm.)...

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Nelze naladit předvstřik na 7201

#30 Nový příspěvek od crazymen11 »

Přesně tak jak pišou panové
Mužeš mít rozvod posunutý o zub.
Dej si setrvačník jak tam jsou stupně na 22°, druhá ryska je okýnku pod plechem.
Ještě než předtím řádně ovdušnit čerpadlo i s kapilarkou, strvačník na 22° = ventily na 1 válci (1 válec u vodní pumpy) musí být zavřeny a na 4 válci stříhají, tím výš že píst na1 válci jde do komprese (stlačuje vzduch).

Na vstřikovacím čerpadle povolíš doraz je na 19 klíč a uvidíš tyč (regulační tyč), můžeš když daš plyn tak s ní můžeš zaštěrchat jestli pěkně chodí, že se ti nepřidírají elementy.
Dáš si tak 3/4 ručního plynu a regulační tyč podržíš zároveň s čelem čerpadla a čerpadlo přikloníš k sobě a pak ho pomalu odkláníš a koukáš na kapilarku kdy se hne sloupec nafty vzhůru. Tím by jsi měl jakoby postaven počátek výtlaku z čerpadla, můžeš zkoušet nekolikrát za sebou třeba pro kontrolu a občas napumpovat.

A nebo budeš točit motorem samozřejmě všechno ovzdušněný, sundáš doraz, regulační tyč dáš zároveň s čelem čerpadla a budeš točit a koukat kdy se ti pohne hladina. Pak se koukneš na setrvák jestli to tlačí moc brzo nebo dlouho. Podle toho bud čerpadlo odkloníš nebo přikloníš. A musíš zase znova točit motorem a koukat na kapilárku.

Stává se že na starých jetých motorech sel měřit předvstřik a nevycházel, vetšinou byl hodně k horní uvrati tak se dalo kolečko 6 místo 2-4 aby se dohnal = nakroucená hřídel od kompresoru a to je na rozvody.

čerpadlo 2444 , spojka 2-4 , trysky na konci 1436 , tlak 160 az 170 bar předvstřik 22°
čerpadlo 3113 spojka 2-4 trysky 1436 tlak 170 bar předvstřik 22 až 23,5°
čerpadlo 3145 spojka 6 trysky 1436 tlak 180 až 190 bar předvstřik 25°

Jo a když jsi daval těsnění 1,2mm tak si měřil přesah pístu vůči bloku abys pak neměl otištěný ventily na pístech.

Kdyby jsi chtěl vědět kolik je předvstřik na mm od pístu, tak asi je 22° na setrváku se = 4,972 mm od horní uvrati pístu

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“