vymena hydraulickeho valce zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#16 Nový příspěvek od filip »

Dej pak vědět nebo vyfoť jak se to povedlo, taky mne to zajímá.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#17 Nový příspěvek od maruten1707 »

Dam vedieť ak sa k tomu dostanem,tak skoro to nebude, zatiaľ to len informačne zistujem, ale asi nezostáva nič iné len reálne vložiť do veka a vyskúšať aspoň nasucho premerať. najviac sa obávam toho aby sa páka piesta pri max vysunutí neoprela o zadnú stenu skrine, ale to by nemala lebo som meral výsuv(hlbky valcov boli rovnaké) aj v príručne píšu že všetky 4 valce majú výsuv hyd piesta - 150mm, tak uvidíme
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#18 Nový příspěvek od pavel sk »

Po takomto zasahu ti bude treba nastavit horny doraz hydrauliky. V lepsom pripade sa ti paka o zadok oprie. V horsom ti moze vyrazit zadnu stenu rozvodovky.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#19 Nový příspěvek od maruten1707 »

No ved presne na to som myslel....hmmm

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#20 Nový příspěvek od JakubG »

No ale veď píšeš ,že to ideš meniť na 4011 a to je 4 valec, tak myslím že by nemal byť problém. A zmena priemeru valca z 80 na 90 mm by podľa mňa nemala mať vpliv na maximálnu polohu zdvíhania hydauliky.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#21 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri kazdom zasahu do systemu hydrauliky by sa mala urobit kontrola nastavenia. Clovek si povie ze pri vymene valca alebo len manziet sa nemoze nic rozladit. Staci ze pri demontazi alebo spätnej montazi škrtneš pruznym tiahlom regulacie o rozvodovku, alebo len hodis hydrauliku pri demontazi len tak na podlahu ci na stôl a je to cele v riti. Clovek by ani neveril aky je ten cely system citlivy. Je to ako s hodinkami.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#22 Nový příspěvek od pavolmakys »

Chlapci zo SR, ja nove valce nekupujeml posielam to panovi do Detvy ktory vyrobi novy piest, da tesnenie a urobi prebrusenie valca. Je to 100% a je to aj lacnejsie.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#23 Nový příspěvek od Ursus 73 »

pavolmakys:
To je dobrý nápad, nevidím dôvod, prečo by to nešlo. Ako vždy bude dôležitá kvalita a cena :penize:
Inak kamarát má v ursuse (ten, čo je ako Z-4011) ten hrubší valec, vraj to pasovalo, len museli niečo pribrúsiť :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#24 Nový příspěvek od maruten1707 »

No ano ale podľa toho aký ursus,ak mal C-4011 tak tam ešte ako tak mohol mať starý typ veka hydrauliky ale C 355 a C360 už majú zetormatic ako 55xx a tam majú 80mm valec a tam že vraj nie je problém dať 90mm, Ja riešim staré veko bez zetormaticu, s prvý typ protikzom originál 4011-jednoduchý systém

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#25 Nový příspěvek od maruten1707 »

Pre Ursus 73:
Vieš mi zistiť od kamartáta čo ma ursusa, či veko má ešte staré bez zetormaticu ale už novšie so zetormaticom???Prípadne čo konktrétnešie musel upraviť -zabrúsiť? Pomohlo by mi to a veľmi, diki

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#26 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ja som v tom, že to už má zetormatic. Nič bližšie sa zistiť nedá, kamarátovi to robil dáky mechanik, už je to pár rokov späť :(.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#27 Nový příspěvek od -sheppard- »

Hoši mám dotaz, Pavel sk jak si mluvil o té kontrole horního dorazu ramen, jak se to zjištujě či nastavuje. Mám pocit že mi ramena nezvedají úplně do horní polohy. Nevím zda na tohle má vliv i druh regulace. Když je dám do nejvyšší polohy pákou, tak ručně jdou ještě o něco zvednout. Nevím přesně o kolik nechtěl jsem to nějak extra zvedat abych tam nepřetah nějakou pružinu či táhlo. Někde se to tu už řešilo ale neuměl jsem to najít. Asi dvě hoďky pročitám vlákna o hydraulice a nic :smich: :smich: , asi už neumím hledat. :(
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#28 Nový příspěvek od red.bill »

Co si tak otevřít dílenskou příručku? Tam je vše potřebný napsaný...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#29 Nový příspěvek od -sheppard- »

Dík za radu, to je mi jasné že v to příručce najdu, taky jsem se do ní díval už několikrát. Ale spíš něž příručka mě zajímá něčí názor a zkušenosti, přece jen v příručce není vždy popsáno všechno přesně..., už to tady někde bylo zminováno. Proto jsem tady psal o radu... :)
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: vymena hydraulickeho valce zetor

#30 Nový příspěvek od red.bill »

Co chceš napsat víc než v tý příručce je? Zrovna tohle tam je popsaný víc než jasně... Zvedat hydraulika má ideálně ve všech režimech stejně vysoko. Nastavení v polohový regulaci, růčo zvedneš ramena až na doraz, označíš si polohu a pak natáčením nosiče pák našteluješ výšku o kousek níž než máš označený max. zdvih.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“