Predni naprava zetor 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Predni naprava zetor 3011

#31 Nový příspěvek od ota »

Mám třeba na Z 4612 soustružené čepy a mosazná pouzdra. Bude tomu min 17 let. A když vezmu hever zvednu přední kolo a vezmu za něj má opravdu malou vůly. Dalo by se říct, že skoro žádnou. A mám tam 0,2 mm vůly z mojí výroby. Nadruhou stranu když se s traktorem jezdí, každou chvíli ho obejdu s maznicí a namažu mazničky.
Ty 0,02 mm to bych chtěl vidět to sesadit! Pár nohavic jsem sesadil. Po začátku jsem to chtěl taky mít na knop. Však jsem nástrojař a měřím tyhle věci jen mikrometrem. Ale tohle není obráběcí stroj, tohle je traktor. A staří dědkové říkali dělej raději volnější uložení na těhle mašinách, akorát se s tím pak budeš jebat.
No každej dělá jak myslí.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#32 Nový příspěvek od faustt »

Ved o to ide, ze uz pri skladani to ide lahko. Tu vecsiu volu mi poradil byvaly opravar z druzstva. Vraj sa ten plast nafukne od vazeliny. Nechce sa mi tomu verit. Uz mi ten dedo oarkrat poradil kravinu.
Preto sa pytam tu. Dam si poradit.
Necham to teda ako je.

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Predni naprava zetor 3011

#33 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Vůle 0.2 je dobra na místa kde je to "tvrdé na tvrdé "- třeba ten bagr. Když je tam silon( bronz, kompozit) je to moc- rychleji se vymacka. Tyhle věci je ale potřeba když to chceš mít bez problémů, vyvrtat na jedno upnuti tzn na horizontku. A jen to upnout je pakárna. Takže pokud ses trefil tak že jsi to sesadit a vůle je na ruku dobrá, nech to. Problém lisování pouzder a doufani že to" bude dobrý" je jasný- 2 pouzdra v rozdílných místech byť proti sobě a ještě o rozdílných prumerech vždy končí stejně- nesouosostí. Samozřejmě stravitelný vystruznik s dlouhým vedením by bylo řešení ale pouze na stejné prumery..

Ales12011
Příspěvky: 195
Registrován: sob čer 04, 2022 7:07 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Predni naprava zetor 3011

#34 Nový příspěvek od Ales12011 »

Ahoj,
Co si pamatuju, tak na Statku se pevná bronzová pouzdra po nalisování do nápravy vždy projela výstružníken. Vůle 0,1mm.
Pak byla ještě novější pouzdra, rozříznutá s teflonovou výstelkou.
Ta se dobře lisovala, případně naklepla přes měděnou podložku. Tam už byl výstružník jen "pro kontrolu", případně vzal jen nějaký otřep. Vůle byla už od začátku větší.
Zetor 8011

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“