Nápravy carraro

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Nápravy carraro

#136 Nový příspěvek od Rad 5 »

Mam 6340. Puvodne s kolama 11,2/24 a ?/30. Pak jsem prezul na 12,4/24 a 16,9/34. Jde mi pohodove radit a vyrazovat redukce i pri zapnutem predku. Nejde mi lehce radit redukce a zpet pouze kdyz je predek v tahu nebo kdyz mam stocena kola.
Kdyz jsem traktor poridil, neslo mi vyrazovat predek. Casto jsem musel dlouhy kus couvnout a cukat. Mel jsem z toho nervy, a premyslel zda budu potrebovat predek zapnout abych pak nemusel saskovat s vyrazenim. Byl jsem presvedcen, ze to je tim,jak byly sjete gumy. Jenze jsem zjistil, ze mi nejde vyradit bez ohledu na to, zda jsem na tvrdem nebo na snehu, zda jedu dopredu, nebo couvam nebo cukam. S ohledem na jednoduchost mechanizmu jsem zacal hledat zavadu a zjistil jsem, ze na vine byla ohnuta paka razeni predku pod podlahou a na kaplicce. Srovnal jsem to, a od te doby naprosta pohoda.
Takze doporucuju zkontrolovat a vycistit mechanizmus a pruziny, nez to vsechno rozeberes…
Jinak tehdy jsem kvuli tomu koupil i 22zubovy kolecko do kaplicky a vubec jsem ho nepouzil. Kdyby ho nekdo chtel, je k dispozici.

Kamilbebik
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 03, 2023 3:20 pm
Bydliště: Kozlovice

Re: Nápravy carraro

#137 Nový příspěvek od Kamilbebik »

Argo 6340 píše: pát črc 07, 2023 11:15 am Jak se vyřešilo brzdění nápravy? Mám podobný problém. Při zapnutém předků na silniční rychlost náprava přibrzďuje, pak vyskočí ze silniční do neutrálů a traktor je jakoby zabržděn, nejde zařadit ani redukovaná ani silniční. Po vypnutí předku jde zase zařadit silniční i redukovaná. Na redukovanou to nedělá. Čím to může být?

Děkuji

Kamilbebik
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 03, 2023 3:20 pm
Bydliště: Kozlovice

Re: Nápravy carraro

#138 Nový příspěvek od Kamilbebik »

Ahoj jak se vyřešilo to vyskakovani redukce?

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Nápravy carraro

#139 Nový příspěvek od Lukashil »

Ne ze bych tomu nejak extra rozumnel, ale pokud u forterry necham zaply predek i na silnicni 4ku, vyskoci mi paka redukce do neutralu.
Zrejme nejslabsi clanek pokud se predek se zadkem pere.
Predni naprava musi mit predstih, pokud pribrzduje je spatne bud:
Rychly prevod v portalech/pomaly v predni naprave
Nebo
Spatna kombinace pneu (predni male/ojete) zadni velke (vysoky spalek)
Rozdil udela i podhusteni/prehusteni pneu
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“