Řízení jde ztuha Z3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Řízení jde ztuha Z3011

#1 Nový příspěvek od antipo »

Zdravím,
mám problém z řízením u Z3011, jde mi už tak těžce, že za jízdy mám problém utočit dvěma rukama, na místě to je jak za trest. Problém se jakoby pomalu zhoršuje a zhoršuje. Při normální jízdě se to ještě dá nějak přežít ale jezdit s tím 2 hodiny s rotačkou to je skoro nemožné. Převodka řízení je bez vůle. Myslel jsem, že problém bude v přední nápravě tak jsem ji celou rozebral - byly tam vůle ale řízení jde pořád ztuha ikdyž to mám na kul. čepech odpojené od před. nápravy. Nenapadá Vás kde by mohl být problém? Zajímá mě, kde se do převodky nalívá olej, jaký a kolik se ho tam vleze. Trochu jsem se na to díval a podle všeho se ho leje asi zhora kolem tyče od volantu??? ale vypouštěcí šroub ten jsem nenašel vůbec. Díky za jakýkoliv postřeh.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#2 Nový příspěvek od Lišák1 »

Nějak ten tvůj popis nemůžu pochopedekdneš přit. Když odepneš tyče na čepech a zvedneš předek, jdou kola volně natáčet vlevo a vpravo? Převodka řízení nemá vůle, po odpojení kol jde lehce točit volantem?
Vypouštěcí šroub na olej tam není, nový olej naleješ jen kolem tyče řízení. Oleje je tam cca 1/2 l, osobně dávám PP 90H.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#3 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Lišák: :tyty: vypúšťací šrób tam je, je na ľavej strane v smere jazdy, je pod skrinkou radenia, oleja tam ide 1,6 L podľa príručky, ešte som nepozrel aký oil tam má byť...práve teraz mám u kamaráta jedno riadenie rozobraté, asi to bude na dlhšie...kamarát kúpil nové šnekové riadenie, ale nezdá sa mi moc kvalitné, tak neviem....v tom "závite" nie je tá kompozícia, čo tam bola pôvodne...asi to pôjde ťažko, už s tým mám skúsenosť....a napúšťací šrób je hore, na tyči riadenia...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#4 Nový příspěvek od jafi »

kamos robil asi pred 2 rokmi celu GO 3011 a taktiez mu islo riadenie ztuha, mam taky pocit ze to ide tak dodnes, preto sa pokusa dat nan orstu
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#5 Nový příspěvek od antipo »

Chlapi děkuji moc za rady :) Aktuální stav je takový: mám odpojenou přední nápravu na kulových čepech a řízení jde ztuha, sice ne tak moc jak se zapojenou ale když si vemu, že tam není nic připojené tak to přeci musí jít uplně lehce. Ta převodka jak jsem říkal nemá žádnou vůli. Sousedům jde krásně lehce, mě taky šlo dobře kdysi. No zkusím ten olej vypustit a dát nový, kdoví jesli tam nějaký vůbec je.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#6 Nový příspěvek od buco »

v tom riadení sú kužeľové ložiská nemáš ich vysipané? alebo hrdzavé, nemáš náhodou ohnutú tyč od prevodky riadenia k volantu?
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#7 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

me to taky dela ale prejto tak ma byt .3011 a 4011 to tak meli ja to mam nove a trosku kombinovane z 6911 a jde to na myzste hur ale za jizdy pekne 8)

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#8 Nový příspěvek od Lišák1 »

Pokud tam máš vypouštěcí šroub, tak je asi dodělávaný, zatím jsem ho u žádné nenašel a olej jsem odsával. Na ložisika bych to taky typl, ale když píše, že nemá vůli. Jinak pozor na to spodní ložisko, Zetor si je nechával dělat pod origo číslem s menší vnitřní dírou, takže když ho koupíš podle čísla, tak se musí dodělat vložka do ložiska.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#9 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

nalevani oleje se dela vrchnim steftem ta dira je pruchozi 8)

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#10 Nový příspěvek od antipo »

Díky za rady :) Zkusím tam teda dolít olej a uvidím. Předpokládám, že abych se dostal k převodce musí jít ven nádrž a celá kabina. Kdyby to pomohlo aspoň trochu tak bych byl rád :)
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#11 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

a pokud budes predelavat tak uz kulickove rizeni 8)

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#12 Nový příspěvek od jack30 »

chlapci staci vymenit lozisko v domci riadenia na hriadeli volantu :) je tam kuzelove cislo z hlavy vam neviem povedat.a moc ho nedotahovat aby vam slo tak akurat krutit volantom.som to uz menil oprava lacna len ten pristup kym sa ktomu dostanes.nemen za gulickove riadenie kamaratovy sa to uz parkrat rosypalo na 6911 .vymen lozisko a druhy krat ho uz menit ty nebudes :) nam to prve vydrzalo 40 rokov :)

brandejs86@seznam.cz
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 31, 2021 4:03 pm
Bydliště: Holice

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#13 Nový příspěvek od brandejs86@seznam.cz »

Dobrý den, mohl bych vědět jak dopadlo to řízení? kde byla chyba? řízení mi jde tak ztuha, že jsem dvakrát zlomil hřídel volantu :(

brandejs86@seznam.cz
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 31, 2021 4:03 pm
Bydliště: Holice

Re: Řízení jde ztuha Z3011

#14 Nový příspěvek od brandejs86@seznam.cz »

Je ohlý sloupek řízení od toho jak se několikrát vyndávala nádrž ze stísněného prostoru. Od tý doby co je nový sloupek jde vse lehce

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“