Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#1 Nový příspěvek od other-side »

Ahoj dobří lidé

toto téma jsem tu nenašel, tak zakládám

Rád bych získal informaci na téma starter Zetora, klasika nebo nový s reduktorem. Zatím jsem se totiž nikde nedočetl, jestli ten s reduktorem točí stejný otáčky jako originál bez reduktoru. Můj původní startér se totiž odporoučel a tak řeším jak opravím či nahradím. Tlaky mám nízké, takže potř. točit rychle a někdy i trochu déle než je zvykem, i když startuju na horkovzdušku do sání která tomu dost pomáhá.

Má někdo zkušenosti?

díky moc

Martin

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

dle pár příspěvků tady startér s reduktorem točí rychleji, ale hlavně má menší nároky na baterii, až mi dojde ten můj, jdu do něho
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#3 Nový příspěvek od Lišák1 »

Starter s reduktorem je rozhodně výhodnější na stav baterky, zdá se že točí lehčeji, ale není nesmrtelný. Používám již tři, v 7011, 7211 a v Destě, vys. vozíku a jeden se již odporoučel. Nyní se objevil nový silnější typ a ten bych ti doporučil. Ono to staré provedení dost namáhá pastorek, který je v záběru letmo. Nový již dělají s podpěrou a planetovou převodovkou, vše je v ose. Tady máš odkaz http://startery.heureka.cz/starter-zeto ... y-novinka/. Rozhodně nešetři a nekupuj si polský výrobek.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#4 Nový příspěvek od Chose11 »

Lišák1 píše:Starter s reduktorem je rozhodně výhodnější na stav baterky, zdá se že točí lehčeji, ale není nesmrtelný. Používám již tři, v 7011, 7211 a v Destě, vys. vozíku a jeden se již odporoučel. Nyní se objevil nový silnější typ a ten bych ti doporučil. Ono to staré provedení dost namáhá pastorek, který je v záběru letmo. Nový již dělají s podpěrou a planetovou převodovkou, vše je v ose. Tady máš odkaz http://startery.heureka.cz/starter-zeto ... y-novinka/. Rozhodně nešetři a nekupuj si polský výrobek.
nebo čínu z autokelly apod. Já třikrát během roku reklamoval reduktorový startér co segra koupila do auta co jsem od ní koupil, pokaždý odešel pastorek. Naštval jsem se, sehnal celý vrak auta, do údajně nefunkčního startéru staré koncepce jsem dal nový uhlíky a jede furt. Na letmo uložených pastorcích ta životnost nebývá velká.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1233
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#5 Nový příspěvek od kaja.h »

Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#6 Nový příspěvek od other-side »

Děkuji všem za odpovědi. Víceméně jste potvrdili moji domněnku :) .

ANO, zesílený 3kW jsem měl v hledáčku a ANO šmejdy z Autokelly neberu, taky jsem před lety měl to "štěstí".

Považuju tedy svůj dotaz za vyřešený a až startér pořídím budu zde informovat. Což je otázka max týden.

Ještě jednou díky.

Martin

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#7 Nový příspěvek od other-side »

A díky za odkaz na Nekvindu, úplně jsem na něj zapomněl, ten Přeštický je mi nejblíž.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#8 Nový příspěvek od other-side »

Tož.....

Přeštický "Nekvinda" resp prodavač ani netušil že krom klasiky, s reduktorem existuje i třetí varianta a to zesílený a byl schopný za svůj názor dát ruku do ohně. Pak chvilku telefonoval, aby o pár minut později přinesl odkudsi z regálu krabici se zesíleným.

Foto jsem přidal pro porovnání a já tedy dobrovolně vstoupil k testování v provozu. Stator je asi o polovinu kratší, a celkově je nový startér asi 3x lehčí než původní. Hlava mi to nebere, neb jako vystudovaný silnoproudař bych řekl, že výkon neošulíš tím že zmenčíš dráty na polovic. Uvidíme.

Zítra odpoledne montuju a zkouším, poté dám vědět.
Přílohy
porovnání původní a zesílený starter ZETOR
porovnání původní a zesílený starter ZETOR

Romik
Příspěvky: 55
Registrován: čtv lis 04, 2010 6:35 pm
Bydliště: Žilina

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#9 Nový příspěvek od Romik »

Som zvedavý ako budeš spokojný,aj ja uvažujem o jeho kúpe.
Hrebáč 4x4 r.v 90, Zetor 35 Super r.v 1958
Ja nejazdím rýchlo,len lietam nízko.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1233
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#10 Nový příspěvek od kaja.h »

Pěkný. 8)
A prosimtě, jsou tam někde nějaký technický data??? Víme 12V a 3Kw. A co otáčky????
Bude v něm asi planetová převodovka. To znamená, motůrek bude mít velké otáčky a pak převod udělá tu sílu potřebnou. Je to věnec, 3 malí kolečka a uprostřed motůrek.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#11 Nový příspěvek od other-side »

No, technická data, pokud nejsou na štítku tak nevím kde je hledat, jediný papír co k tomu je je faktura :) , klasika.

Na štítek se mrknu večer.

Planetová převodovka podle mě sama o sobě nemusí znamenat nutně změnu otáček, ale spíš odlehčí rotor od pastorku v tomto případě, aby se "nejebalo" uložení rotoru.

A samozřejmě mi to krapet smrdí :) že je to tak lehoučký, maličký, ale CPU se taky zmenšujou :)

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#12 Nový příspěvek od alek »

other-side píše:Tož.....

Přeštický "Nekvinda" resp prodavač ani netušil že krom klasiky, s reduktorem existuje i třetí varianta a to zesílený a byl schopný za svůj názor dát ruku do ohně. Pak chvilku telefonoval, aby o pár minut později přinesl odkudsi z regálu krabici se zesíleným.

Foto jsem přidal pro porovnání a já tedy dobrovolně vstoupil k testování v provozu. Stator je asi o polovinu kratší, a celkově je nový startér asi 3x lehčí než původní. Hlava mi to nebere, neb jako vystudovaný silnoproudař bych řekl, že výkon neošulíš tím že zmenčíš dráty na polovic. Uvidíme.

Zítra odpoledne montuju a zkouším, poté dám vědět.
Kolego hlavní věc bude v tom že na starem startéru je pořadny material a hlínik ,no ato je druha věc že stary starter vydržel aji delši dobu startovat(myslím v tahu)kdežto novy nema teplo ka převest a muže se upect(zni tolíp než kdyby řekl schořet),ale tím nechci řict že je po novém prd to ne ,ale nesmíš sním startovat dlouhodobě.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#13 Nový příspěvek od Atlan »

Novy startee ma stator z magnetu a nie zelezneho jadra a medi, rotor toci vyssie otazky a kapitalisti usetrili material. Ale neboj bude ro chodit.akuray nebuchat kladivom lebo sa odlepia magnety a bude problem
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#14 Nový příspěvek od other-side »

Startér na stroji.

Start Zetora asi po 14ti dnech. Venku 4st nad nulou. Aku cca 110Ah (nové od podzimu). Palivo napumpováno a čudlík zmáčknut. Startér točí jako o život a motor chytl v podstatě hned. Jak jsem bez pořádného startéru mohl žít to nechápu. Takže za mě spokojenost. Jak z dlouhodobého hlediska těžko říct, ale buďme optimisté.

Zítra po ránu zkusím start studený do mrazu.

Na startéru není žádné info o otáčkách.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#15 Nový příspěvek od padesátka »

other-side píše:Startér na stroji.

Start Zetora asi po 14ti dnech. Venku 4st nad nulou. Aku cca 110Ah (nové od podzimu). Palivo napumpováno a čudlík zmáčknut. Startér točí jako o život a motor chytl v podstatě hned. Jak jsem bez pořádného startéru mohl žít to nechápu. Takže za mě spokojenost. Jak z dlouhodobého hlediska těžko říct, ale buďme optimisté.

Zítra po ránu zkusím start studený do mrazu.

Na startéru není žádné info o otáčkách.
Točí točí 8) tak nezapomen taky natočit video at mužem porovnávat s těma našejma starterama.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“