oprava kostka go

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#226 Nový příspěvek od Jirka:J »

pavel sk píše: pon říj 04, 2021 9:51 pm Akurat som sa dnes pozeral v robote na sluzobny Horal a vsimol som si ze pri ramenach max. dole my piestnica na pomocnom valci vycnieva dobre 2cm nad valec. Takze neni nadoraz dole stlacena. Co sa tyka toho srobu dorazu v hydraulike, tak tym sa nastavuje v polohovom rezime doraz. Je to ta srobka M6 zaistena kontra matkou. Ja som to nastavoval listovimy mierkami ked som riesil rozvadzac Obrázek Obrázek. Pokial ti pri max zdvihu netlaci cerpadlo tak ze zatazuje motor, tak by som sa na tvojom mieste do toho nestaral.
Omluvte, že tu trochu tapetuji citací příspěvku, ale nedá mi to a musím se zeptat.

Když mám ještě víko z traktoru dole a páku vnitřního okruhu na max. zdvih a ramena v horní poloze, mám tady mezi tím dorazovým šroubem a palcem cca 1cm. Co to znamená, respektive co to bude dělat? Hrabat do toho zbytečně nechci, ale osvěta by mi asi neublížila.

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#227 Nový příspěvek od pavel sk »

Voliacu paku maš v akom režime? Mala by byt v polohovej regulacii. Vôla medzi palcom a hlavou toho srobu by mala byt 0,2-0,3mm. Ale predtym treba ten srob zasrobovat nadoraz, nasadit hydrauliku na traktor a nastavit polohovu regulaciu a apotom aj silovu. Po tomto nastave sa nastavuje ten srob dorazu.

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#228 Nový příspěvek od Jirka:J »

Dnes jsem to vyzkoušel pro jistotu znovu.

Volící páka úplně vzadu, tedy P. Páka vnitřního okrunu na max. zdvih a ramena v horní poloze:
mezera do 1 cm.
Obrázek
A zkusil jsem i opak, volící páku úplně ve předu, tedy silová, páka vnitřního okruhu na max. zdvih a ramena v horní poloze: mezera 0,3 mm.
Obrázek
Snad nejsem mimo s polohou páky volby režimu, že je to od předu směrem vzad D, M a P?

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#229 Nový příspěvek od pavel sk »

Pokial to fungovalo doteraz, tak to nechaj tak.

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#230 Nový příspěvek od Jirka:J »

:ano: Jo, chodilo to, takže dobrá, nechám to tak, jak to je.

Každopádně, co to dělá nebo nedělá, když je vůle větší než má být?

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#231 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri urcitom zatazeni tretieho bodu a a polohy paky vnutorneho okruhu ma zastavit davkovanie oleja do šupatka zdvihu. Pri tom samotnom nastaveni ani tak nieje potrebne mat ramena zdvihnute uplne na max. ale staci aby bola páka v polohe max. dvihanie. Ten šrob sa nastavuje hlavne ak bolo cele to ovladanie v hydraulike rozobrate, pripadne ak sa menil rozvadzac za iny. Vtedy vlastne treba nastavit komplet cely system hydrauliky.

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#232 Nový příspěvek od Jirka:J »

Ajo, chápu a dáva mi to teď smysl. Hlavně kdybych do toho pak ještě nekdy hrabal, je to tu krásně vysvětlené 8) díky.

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#233 Nový příspěvek od Jirka:J »

Zdravím všechny.

Jak jsem tu před nějakým časem uváděl, vyměnil jsem na Z7011 víko hydrauliky za víko z 72jky. Přidal filtr oleje a osadil bez špetky silikonu. Jediné, do čeho jsem nehrabal, byla kostka rozvaděče. Jinak jsem všade dal nové o-kroužky, případně Cu podložky, vyměnil manžety na pístu hydrauliky. Při prvních zkouškách mi při měření tlaku ukazoval budík cca 17 - 18 Mpa a tlak držel a ramena také. Později jsem si všiml, že když jsem nechal ramena nahoře, tak do druhého dne spadly dolů a když jsem měl ve vidlích balík, tak se zatížením ramena pulzovala. Tedy o kousek dolů a následně to houplo opět nahoru. Tlak jsem naměřil nějakých smutných 10 MPa při 1000 ot., teplota okolí byla lehce na 0°C, ale to by asi nemělo mít takový vliv. Vyšší otáčky nepřinesli, žádnou změnu.

Trošku mám podezření, jestli se tam nedostal bordel. Původní víko bylo napatlané solidně silikonem a na stěnách rozvodovky byl takový zvláštní povlak, který se místy odlupoval. Víko jsem sundával opatrně žirafou, aby tam nějaký mrdník nespadl, ale třeba se i přesto něco nepovedlo.

Plánuji vypustit olej, shodit vrchní i dolní víko a projít těsnost soustavy. Nicméně si říkám, jestli se něco nemohlo dostat i do rozvaděče. A pokud ano, můžu ho rozhodit, prověřit, vyčistit, vyměnit gumičky atp. a zase to složit zpět? Nebo se při tom může něco snadno dojebat, případně při zpětném sestavování se něco šteluje pro správnou funkci? Pokud je postup, jak na to, tu na fóru, odkaz by byl fajn (hledal jsem a nenalezl). Stejně tak něčí zkušenost.

Pokud bych měl zkusit a udělat ještě něco dalšího, tak jakoukoliv radu uvítám.

Díky

Jirka

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#234 Nový příspěvek od red.bill »

Jaký tam máš spodní víko s čerpadlem? 70 bez magnet. filtru? Tak sis montáží 72 víka vpodstatě zrušil filtraci oleje(zůstalo ti jen sítko před čerpadlem to pobere jen hrubý nečistoty). Přes ten papírový filtr u 72 jde jenom nějaká část oleje, zbytek se vrací volně do převodovky mimo filtr...

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#235 Nový příspěvek od Jirka:J »

Ano ano, přesně tak.

Spodni víko s magnetem jsem ještě neměl. Už ho mám nachystaný a až to budu mít teď rozhozený, osadím ho tam.

Olej jsem tam dával nový, i jsem propláchl spodek co šel. Jakože spodni viko s čerpadlem jsem měl dole a vše vyčistil, včetně původního sítka s magnetem na horním víku. To jsem chvíli takto provozoval a pak jsem měnil horní viko.

Napadlo mě, že by to možná někdy mohlo něco ztropit. Ale ne, že tak hned.

Nějaké doporučení?

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#236 Nový příspěvek od pavel sk »

Najprv zhod hydrauliku, Vyrob si pripravok ktory nasadis s tlakomerom na olejovy kanal kde sa nasadzuje rozvadzac a zmeraj tlak tam+ zaroven preveriš tesnost potrubia s dola od cerpadla smerom hore. Moze to aj tade pustat tlak. Tiez skontroluj aj prepojovaciu rurku medzi rozvadzacom a valcom. Uz som sa stretol s tym ze bola prasknuta pri zvare. Ale to ze ti ramena padaju bude chyba v rozvadzaci alebo vydretom valci. Teraz v starom roku som musel menit aj valec aj piest. Posledne nove manzetky v nom vydrzali tesnit maximalne tri mesiace v prevadzke s hydrualikou. Potom to zase zacalo padat. Posledne mi tie ramena padali vlastnou vahou aj ked v nich nebolo nic zapnute. A to padli zhora dole za 5minut od odstavenia. Teraz ako som ich zdvihol naposledy ked som tu hydrauliku riesil, tak este aj teraz su zdvihnute a to traktor stoji v dielni s rozobratym motorom u mesiac. Cakam na diely :-/ :vztek: Co sa tyka rozvadzaca, tak sa da kupit sada na jeho pretesnenie. Pri rozborke si musis vsetko vsimat a ukladat tak, aby si to potom vedel aj spät poskladat. Nič neotočit, nič nestratit, nepomiešat. Hlavne pri tom dodrž čistotu. Ked pretesnujem rozvadzac tak si vsetko ukladam na cisty papier. Hlavne pri to nepouzivaj ostre predmety aby si si lapovane casti ventilov nepoškriabal a tiez neposkodil O-kruzky. Ja mam na to urobene zabrusene ihlice s mosadzneho zvaracieho drôtu.
Naposledy upravil(a) pavel sk dne sob led 27, 2024 9:48 am, celkem upraveno 1 x.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#237 Nový příspěvek od red.bill »

Netřeba toho moc měřit. Píše, že stejně bude měnit víko, tak bych to řešil až ho vymění. Když to dělá rovnou bych tam vrznul nový čerpadlo a měl klid, než to zase kuchal, že je čerpadlo v řiti... to by napovědělo, změřit tlak za studena a za tepla jaký v nich bude rozdíl...

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#238 Nový příspěvek od pavel sk »

Lenze pise ze pri prvych skuskach tlak nameral 17-18 MPa. Az potom mu ten tlak nicoho nic klesol na 10MPa. Cerpadlo zo dna na den len tak neodyde. Skôr sa mohol dostat nejaky bordel do poistneho ventyla, alebo az niekde hore do rozvadzava :-/ . To veko je jasne ze aby zaručil lepsiu filtraciu oleja musi vymenit za to novsie zo sitkom a magnetom dole.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#239 Nový příspěvek od red.bill »

To sice píše ale nevíš, jestli mezi tím neuběhlo půl roku... takže než vymýšlet závady bych šel cestou menšího odporu... víko bude měnit, do něj nový čerpadlo připadně i pojišťák a uvidí co to udělá s tlakem... já to tipuju na chcíplý čerpadlo, pokud nějak víc neblbne i rozvaděč... ale i kdyby se pojebalo jedno šoupě, pořád tam je druhý který by mělo fungovat... k padaní ramen, nepíše jestli s montáží 72 víka montoval i pomocný válec, klidně může procházet on pokud s ním mic nedělal...

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#240 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak snad sa dotycny este presnejsie vyjadri, po akom case pouzivania traktora mu ten tlak v systeme klesom tak rapidne :-/ Co s atyka toho rozvadzaca, tak tu su tie šupatka okruhov prepojene. Ked netesni jedno (napr. vnutorny okruh) alebo je na nom nejaka porucha, tak nefunguje riadne ani druhy (vonkajsi) okruh.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“