Zetor 7011 páky ložisek spojky

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Zetor 7011 páky ložisek spojky

#1 Nový příspěvek od dava.vit »

Zdravím pánové, prosím o radu. Potřebuji přetěsnit přední víko spojky a nedaří se mi vytáhnout páky ložisek spojky. Nemůžu se s nimi v otvoru na spojku vymotat tak, abych vytáhl zajišťovací kolík a následně hřídel pojezdu vytáhl. Přijde mě, že mi tam zavazí páka řízení(která nejde za boha srazit)abych mohl s hřídelí ještě otočit.nějaký tip má demontáž??? Diky moc za rady🙂
Obrázek

Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#2 Nový příspěvek od red.bill »

Proč si nejdřív nevyndáš klínek z páky pojezdu tu vytáhneš ven a pak vytáhneš páku náhonu... páku řízení není potřeba sundávat. Maximálně natočit do rejdu tak aby co nejmíň zavázela...

Edit: vlastně 70 má dlouhou ovládací páku kvůli brzdičce. Rozebrat vzduch a otočit ji dolů jestli to dá. Mělo by to mimo řízení vyjít...

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#3 Nový příspěvek od dava.vit »

Ja abych sundal ten klínek tak právě potřebuju tou pákou kousek pootočit abych posunul ještě kousek ty paky co ovládají ložiska a to se me nedaří protože tam zavazí ta příruba na ložiska...

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

U 70xx musis najprv demontovat nostnu ruru kabiny. Az potom riesit tyc s vidlicami.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#5 Nový příspěvek od dava.vit »

Diky za rady....Pavle, znamená to, že když rouru vymontuju, tak se vůbec nemusím zabývat pákou řízení?....

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Tolko miesta by tam malo vzniknut aby si vedel pootocit to heblo spojky a vybrat klinok. Potom uz to len do boku vytahat. Pokial ides pretesnovat predne veko prevodovky, tak tu nosnu ruru kabiny musis vybrat tak, či tak. Bez jej demontaze veko nevyberies :tyty: Naposledy som pretesnoval a riesil spojku u 7045 lesaka v robote pred asi cca. 4 rokmi, a som si na 200% isty ze som riadenie dole z skrinky riadenia nemal. Volantom si tie paky mozes posunut dopredu alebo dozadu.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#7 Nový příspěvek od dava.vit »

Měl jsi pravdu....chybělo mě trošku šikovnosti abych to rozdělal...ještě poslední věc...gufero na hřídel nasazovat za sucha a na přední víko dáváš těsnění+vazelína nebo tesneni+silikon?...

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Gufero furt jemne naolejujem. Hlavne kup gufero take, ake tam rozmerovo patri. Najlepsie podla stareho. Ak mas prepinanie 540-1000otaciek PTO tak ide ine ako bez prepinania. Pod veko davam tesnenie+jemne silikon ktory pred zmontovanim necham chvilu 15-20mimut zavednut a tak montujem.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#9 Nový příspěvek od dava.vit »

Ok díky za tipy. Gufero si objednám podle starého a dám to do kupy. Ještě jednou dík a měj se 8)

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Zetor 7011 páky ložisek spojky

#10 Nový příspěvek od dava.vit »

Tak ještě vás poprosím o jednu věc...když už jsem sundal víko tak že pretesnim i to malé víčko za kterém je ložisko a distanční podložky. Dle katalogu pod víčkem má být i těsnění které tam nebylo. Mám to dát zpět jen na silikon nebo jak se to řeší? Diik
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“