Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#1 Nový příspěvek od Zendass »

Zdravím, zakoupili jsme asi před 3 týdny Zetor 7711, no je to hromádka neštěstí. Přes vodní pumpu, termostat alternátor, chladič, protočené páky náhonu, problémy s elektrikou až po nefunkční vzduchařinu, ucpaný topení, tekoucí gufera pedálové hřídele, totálně vytřískanou přední nápravu… mohl bych tady pokračovat do aleluja, ale k věci.

Vzduchařinu jsme doplnili o chybějící trubku od brzdiče k hlavě vzduchu, po minutě až dvou foukání ale budík z absolutně nulové hodnoty vylítl až někam za 10. Jelikož nejsem zrovna elektrikář a ani úplně zaběhlej opravář, tak moc netuším, kde by mohla být chyba, abych neměnil čidlo nebo budík zbytečně. Vzduch se prý vůbec nepoužíval. Nebrzdí přívěs a ani neodfukuje. Zatím jsme vydedukovali, že by bylo dobrý dát novej regulátor a možná brzdič.

Co se týče řízení, naprosto vše, co může být vytřískaný, je vytřískaný. Často se rozkmitávají kola, volant mi při najetí např na pařez láme ruky. Takže se vůbec nebudu zabývat nějakou opravou starýho posilovače a všeho okolo toho, ale pravděpodobně to přestavím na hydrostatický řízení. Zde je ale pár problémů. Nevím, jak bych se popral s navařováním držáku pístnice na nápravu. Našel jsem sice nějaký sady s plotnama, který se chytnou za šrouby, které drží šavle v nápravě, ale vypadá to na poláka byť tam byla možnost volby jednotky Danfoss. Taky nevím, kudy a jak se vedou hadice/trubky od čerpadla k jednotce a od ní k pístnici. Má někdo fotky? Na internetu jsem našel nějaký schéma, takže bych to určitě napojit dokázal, ale taky bych to chtěl udělat trochu oku lahodící.

Měl by někdo schéma elektroinstalace, který by pochopil i ne úplně elektřinu chápající člověk? Určitě budu muset udělat komplet svazek od přístrojovky přes startér, altík až ke světlům a všechny kostry od světel natáhnout do palubovky. Vercajk na to sice mám, ale nevím, odkud kam co vede, takže jakobych nic nevěděl.

Zkušenosti s přestavbou na 40km/h? Jezdíme a budeme jezdit v drtivě většině jen na silnici s 5t nebo v lese v lince, kde už teď jezdíváme na redukčku.

Díky moc kluci! 8)
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6046
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#2 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Musí odfukovat, je tam regulátor tlaku vzduchu spojen s plničem pneu. Rozebrat vyčistit, eventuelně prostříknout červenou brzdovkou. Pokud funguje kompresor mohl by ti prasknout třeba i vzduchojem nebo něco jiného na vzduchu.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#3 Nový příspěvek od oakenfold »

Tak snad ten traktor zralej na generálku byl aspoň za solidní cenu :) . Přestavba na 40 km/h? To nevím, jestli někdo dělal- pokud to chceš zrychlit a zároveň zvýšit pohodlnost, tak dej větší kola ;) Jezdí mi to 35.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#4 Nový příspěvek od Zendass »

Hanz: Regulátor necháme asi repasovat, páč je uvnitř rezavej jak liška. No ale nevíme, kolik vzduchu tam bylo, protože budík neukazuje, takže je možný, že ještě nenafoukal. Nechtěli jsme to nějak zkoušet, aby někde něco neprasklo. Kompresor fouká docela slušně.

Jinak traktor byl za lidových 280 tisíc. Většinu oprav máme za sebou, ale hodně nás toho čeká. Bereme to trochu s nadhledem - něco nás to naučí a když si něco uděláme, tak budeme vědět, že to bude nějakou dobu sloužit. Nebyl vybydlenej, navíc tam byly prvky, který se nám hodně líbily - např roleta přes celou šířku čelního skla, plynový vzpěry ve dveřích, dělené spodní zadní okýnko, velký kola 6.50-20 a zadky 16.9-34. Motor je bez problému, převodovka taky super až na ty netěsnosti.
Zetor 7711

boleslav
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#5 Nový příspěvek od boleslav »

Ahoj podle mě hodně předraženy ,ale to už se nedá nic dělat ,ty problémy co máš jsou běžné a nechá se to opravit,doporučoval bych někoho z tvého okolí sehnat kdo tomu rozumí ,aby ti poradil jak na to vůbec se toho neboj,bud rád ,že ten základ motor,převodovka je OK.Já jsem byl v podobné situaci před 10 lety koupil jse UKT 7245 taky všechno dobyty chtěl jsem to vrátit ,ale prodávající byl z toho na infarkt to ne to ne aještě mi nějaké peníze vrátil všechno jsem opravil a jezdím do dnes a jsem rád že jsem si to nechal tak hodně štěstí.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#6 Nový příspěvek od Zendass »

Ahoj Boleslave, bohužel ty ceny 7711 se tak pohybují. Byl to jeden z těch levnějších kousků. Oprav se nebojím, jen nemám prostor a ani znalosti na půlení, opravování převodovky, motoru atd. Jinak vše okolo motoru, víka převodovky, plechařiny atd si děláme sami. Zatím jsme do toho nainvestovali okolo 65 tisíc včetně zadních pneumatik (26 tisíc). Je krásně pojízdný, hydraulika taky v pohodě. Jen tu vzduchařinu a přetěsnit převodovku.
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#7 Nový příspěvek od Zendass »

Tak jsme se do toho dneska opět pustili.. co se týče brzd tak bude potřeba nový vyrovnávač tlaku, brzdič přívěsu a regulátor a vše okolo toho.

A co se týče topení, tak je natvrdo zarvaná trubka zpátečky a nejde to ani svařovacím drátem provalit. Takže jsem vše okolo radiátorů vyházel ven. Radiátory čistý, ventil taky v pohodě. Ale ta rozdvojka pod ventilem je sežraná úplně maximálním způsobem, a ta je součástí plechu okolo radiátoru.. takže hned dva průsery. Trubky bych sice dokázal vyřezat, ale dat tam zpátky nový bude oříšek. A ta rozdvojka mi udělala taky radost, přece nebudu kupovat celej ten vrch kvůli takové blbost :zapomel:
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 986
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#8 Nový příspěvek od Fífa »

Trubky vyrvi a dej tam buď topenářské měděné a nebo hadice a máš to. A to rozdvojení vyrobíš a pokud né nech ho vyrobit nějakého zámečníka 8)
Jinak bych teda taky řekl že to byla cena spíš vyšší
Já teď budu prodávat tuhle 77 je tam vše funkční jede 35km/h a chtěl bych za ní tak 300+dph

Obrázek
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#9 Nový příspěvek od Zendass »

On bude problém tam tu 15/16mm trubku narvat, protože kanál nemáme kanál a zvedat kabinu v samodomo podmínkách bude taky porod. Vypadá to tak že to protáhnu okolo sloupku kabinou. Sice to bude vypadat jak od prasat ale co se dá dělat. Zatím ju teda zkoušíme prorvat vším možným i nemožným, no bez úspěchu. Je projetá drátem durch ale průchozí není.

Ten traktor cenově nevychází úplně zle, jen to zabralo a zabere šíleně času a práce. Ale radši se to všechno naučím na polofunkčním za 280 než koupit traktor za skoro 4 kila bez práce a pak nevědět co s tím, když se tam něco vysype :D

Hodně štěstí s prodejem, jestli vše funguje tak cena dobrá 8)
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 986
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#10 Nový příspěvek od Fífa »

Tu jámu by to chtělo nebo zajet nad kanál :smich:
je pravda že když si to opravíš sám víš co od toho můžeš čekat 8)
Jo dík snad to nějak klapne :)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#11 Nový příspěvek od Sadra17 »

Zendass píše: pon bře 04, 2024 8:46 am On bude problém tam tu 15/16mm trubku narvat, protože kanál nemáme kanál a zvedat kabinu v samodomo podmínkách bude taky porod. Vypadá to tak že to protáhnu okolo sloupku kabinou. Sice to bude vypadat jak od prasat ale co se dá dělat.
90% traktorů už to má tažený hadicema :-/ nebál bych se toho a nacpal je tam taky
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#12 Nový příspěvek od Zendass »

Asi tam protáhnu hadice, to je taková ideální cesta.

Jediný bolístky co zbývají jsou ty tekoucí hřídele skrz převodovku, prolínající víko hydrauliky, topení a řízení..
Kdyby někdo měl nějaký tipy, ocenil bych
A jestli by teda někdo měl tu orstu nafocenou, budu rád :D
Zetor 7711

Uživatelský avatar
carter
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 29, 2008 8:52 am
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#13 Nový příspěvek od carter »

Řízení bych mohl případně nafotit zítra. Mám sadu od Nekvinkdy, je tam jedna plotna, která se vaří zespodu na střed nápravy. Vedení je ale hadicemi, montáž je jednodušší a rychlejší ale trubky vypadají líp a jsou dražší.
Zetor 3011 | Zetor 4011 | Zetor 6211 | Zetor 6340

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#14 Nový příspěvek od Zendass »

Dobře, díky :)

Ale aby toho nebylo málo, ve vyrovnávaču tlaku se zalomila jehla. Chtěli jsme ho sundat a zkusit vyvrtat, no samozřejmě nám nejdou povolit brzdový trubky protože jsou totálně zarezlý a protočili jsme všechny až na jednu i otevřeným očkovým klíčem. Což znamená podlaha dolů a nový trubky.. super, vůbec nemám chuť to dneska zničit, rozřezat a podpálit :zly:
Zetor 7711

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

Kvoli pretesneniu hriadele rucnej brzdy ktora ide skrz prevodovku ju netreba demontovat s prevodovky. Staci len demontovat tiahla co su na nej po stranach a na lavej strane + vybrat tiahlo brzdicky predlohy lebo na tej hriadeli su na lavej strane dva O- kruzky 25X21 a gufero 32X45X7. Na pravej strane je len gufero 25X35X7. Stare 0- kruzky som stade dostal von ostrim tenuckym šrobovakom ktorym som ich rorezal a vylupil von. Pri spätnej montazi brzdicky si odsleduj jej polohu aby si s atrafil v prevodovke na protizuby ktore su na vnutornej casti brzdicky. Co sa tyka potrubia kurenia v stlpiku kabiny, tak ja som tam vtiahol hadice a neni s tym problem. V robote to tak mam na Horale uz skoro 10 rokov 8) .

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“