Nepravidelný chod 4701

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Nepravidelný chod 4701

#1 Nový příspěvek od dusan19 »

Ahojte. Chcem sa opýtať. Motor 4701. Pri kúpe bolo vidieť že z tretieho valca (od chladiča) tieklo z výfuku lebo bolo zle tesnenie. Nepravidelný chod motora v cca 1000 otáčkach. Myslel som že hlavy alebo trysky( dop 150). Hlavy po GO . Trysky nastavené. Vymenená hriadeľ na čerpadlo z dôvodu kúpi serva. Čerpadlo tiež GO. Robilo to stále. Len neviem či to robili všetky valce. lebo výfuk som nemal vtedy dole. Myslel som že to bude vlozkami lebo už bol na nich odskok a ešte ma napadlo či nebudú zodraté stierače krúžky. Čiže nové vložky piesty krúžky. Znova to isté. Nove trysky teraz som dal dop160. Čerpadlo šlo na prekontrolovanie. Vymenene koliesko na čerpadle z Čísla 3 na číslo 5. Ventil nadstavene . Nepomohlo motor stále nejde dobre a tečie nafta z výfuku.
Ešte ma napadlo rozvod alebo vačka. Skúste poradiť. Ďakujem.

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nepravidelný chod 4701

#2 Nový příspěvek od dusan19 »

Skúsil som dať aj odkaz s videom na Facebooku dúfam že sa vám to ukáže
https://m.facebook.com/story.php/?id=80 ... 9288116879

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nepravidelný chod 4701

#3 Nový příspěvek od dusan19 »

Zabudol som ešte napísať že podložky pod tryskami niesu

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Nepravidelný chod 4701

#4 Nový příspěvek od Peter768 »

Neviem čo je GO hlavy, tak sa radšej opýtam. Boli menené aj vodítka ventilov a ventily? Už len tade môže ťahať olej ak je veľká vôľa vo vodítkach.

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nepravidelný chod 4701

#5 Nový příspěvek od dusan19 »

Vodítka nové na nich som dal gufera. , ventily originál zator, zabrusene ventily, trysky nové nadstavene. Ventily nadstavene už iným človekom. Zvuk sa zlepšil ale vyzerá že jedna hlava má zle zabruseny sací ventil lebo tade šiel dym do sania. Len stále tečie z vyfuku

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nepravidelný chod 4701

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

A vsetko je to aj spravne nastavene? To co tecie z vyfuku po com pachne? Je to olejoveho pôvodu, naftoveho pôvodu, vodneho pôvodu. Puzdra vstrekovacov v hlavac boli tiez menené???

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nepravidelný chod 4701

#7 Nový příspěvek od dusan19 »

Hlavy som dal prekontrolovať jednému pánovi co už urobil nejeden Zetor. Tie sú v poriadku. Vraj by to mohla byť pridrata vackova hriadeľ, keď ide dym zo sacieho ventilu . Trysky nadstavil na 165, boli zle pootocene nesedela drážka na tryske voči dorážke na držiaku vstrekovača. Tak uvidíme. Keď to nahodíme a vyskúšam .

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nepravidelný chod 4701

#8 Nový příspěvek od red.bill »

Jak by to mohla dělat přidřená vačka když rozvody jsou přes ozubený kola? Tam není prostor aby se to časování tak moc rozhodilo. Pokud by se přidírala, časem by prdla nebo se rozlámaly rozvody... v tom bych problém nehledal. Spíš bych se zaměřil když už tak na zdvihátka, vahadla a samotný ventil... to, že jsi tam dal gufera na ventily taky není zrovna ideální, není počítaný s omezeným mazáním ventilu... 100% budou ventily bez gufer mít menší vůli než s gufery... to by ale musel potvrdit někdo znalejší...

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nepravidelný chod 4701

#9 Nový příspěvek od thovt »

Nastartuj motor povol převlečenou matici u vstřikovací trubičky poslouchej opět dotáhni, udělej u všech válců na přeskáčku.

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nepravidelný chod 4701

#10 Nový příspěvek od dusan19 »

To som už skúšal

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Nepravidelný chod 4701

#11 Nový příspěvek od Peter768 »

No a nemohlo sa stať, že sa pridiera niektorý z ventilov? Nové vodítka, nové ventily a k tomu gufero na vodítku => môže ho pridierať keď sa zohreje? :( Preto možno podfukukoval?

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nepravidelný chod 4701

#12 Nový příspěvek od dusan19 »

Vymenil som druhú hlavu z funkčného stroja a robí to aj tam
Ešte skúsim vyumyvat výfukovy zvod a zistiť či to ide nespalena nafta alebo olej.

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nepravidelný chod 4701

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

Zmeraj na tom valci kompresiu. Ak je tá OK, tak reklamuj opravu vstrekovacieho cerpadla.

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nepravidelný chod 4701

#14 Nový příspěvek od dusan19 »

Len to robí na všetkych. Menil som aj hriadeľ na kompresorore z dôvodu montáže servo čerpadlá. Môže to byť aj to? Štartuje pekne na otáčku. Prestavil som ventily a dymenie v saní prestalo. Len tečie stále stále z výfuku. Umyjem výfukovy kanál a skúsim pozrieť či to bude čierne alebo svetle. Sú nové vložky piesty krúžky. Možno zmeniť trysky s menším počtom a priemerom dyz. Keď som mal hlavu dole tak čierne bolo v strede piestu a okolo bolo čisté bolo vidieť hliník. Len som mal zle otočené trysky ale to som nevedel. Už je to nápravné . Čítal som že je možné že si to sadne a prestane. Z otvoru kde motor dýcha nejde žiaden dym. Aj keď otvorím mlierku oleja tak netlačí . Ešte že by bolo zle časovanie a nespalena nafta ide cez ventil.
Naposledy upravil(a) dusan19 dne čtv bře 07, 2024 9:14 pm, celkem upraveno 1 x.

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nepravidelný chod 4701

#15 Nový příspěvek od dusan19 »

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“