Z-5611 pulzujúca hydraulika

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#16 Nový příspěvek od CBS »

Páčka prepínania regulácie mi ale chodí pomerne ťažko. Niečo sa mi marí, že sú tam nejaké lamelky (ušaté podložky). Predvlani som to mal rozhadzane, pretesnoval som všetko, lebo okolo dutej hriadele mi tiekol olej. Rozvádzač som tiež pretesnil, prestala fungovať aretácia plávajúcej polohy (starší rozvádzač, bola prasknutá pružina ). Tiahla regulácie boli v niektorých miestach viditeľne opotrebované. Rozobraté to väčsinou chodilo pekne, ale niekedy sa to na vôlach malo snahu akoby priečiť a vtedy to unášalo páku regulácie .
Príčinou toho, že občas nejde vonkajší okruh je diferenciálny ventil? Keď to blbne, zvyknem stiahnuť páčku rýchlosti reakcie stiahnuť tak na polovicu a potom už vonkajší okruh funguje. Potom na to zabudnem a čudujem sa, prečo s kosačkou vnútorný okruh zdvíha tak pomaly. :rohy: Inak mám tiež 5748 mierne faceliftovú strecha a dvere sú zo 7245. Prevodovka neviem či je originál, alebo pokrstená 5645, lebo nemám 1000 ot PTO, ale spojka je aj na ruku a voľakedy to malo aj násobič. Sedačka je uchitená ešte na prevodovke. A hydraulika má tie váčšie vodítka okolo pák a horné ramená majú obdľžnikový prierez.
Naposledy upravil(a) CBS dne sob úno 03, 2024 8:19 pm, celkem upraveno 1 x.

pavel sk
Příspěvky: 12848
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#17 Nový příspěvek od pavel sk »

To môze byt ako som spomenul. Viaznuci diferencialny ventyl. Ten porcuje a zaroven vyrovnava tlak oleja medzi vnutornym a vonkajsim okruhom. Prave do toho je vsadeny ventyl rychlosti reakcie, ktorym sa toto vyrovnavanie davky medzi okruhami da regulovat. Hlavne ked sa pouzivaju okruhy hydrauliky sucasne. Napr. dvihas ramena a zaroven aj vonkajsim okruhom plnis nejaky piest. Napriklad polonesene pluhy. Pokial sa pouziva jednotlivo a systemom plny zdvih ramien- plne spustanie dole, alebo plna davka oleja do niektorej rychlospojky smer von, tak je tento ventyl rychlosti reakcie automaticky vyradovany. Vtedy naplno tieto okruhy rozdeluje len ten diferencialny ventyl. Bud plna davka do ramien. Alebo lplna davka do niektorej s rychlospojok smer von.

LáĎo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 01, 2024 1:41 pm
Bydliště: Levice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#18 Nový příspěvek od LáĎo »

Ok. pozriem v akej polohe/režime je teda páka Zetormatic, ak nie je v režime M tak ju tam presuniem a budem skúšať tam ako sa to bude správať...ak tam je tak potom bude niekde problém...vo vnútri prevodovky/hydrauliky asi :( možno vymeníme olej komplet...síce sa zvykne dolievať čerstvý lebo presakuje cez vaňu, ale kompletná výmena ja naj :)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“