Zetor 7245 brzdy

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janles
Příspěvky: 104
Registrován: pon pro 13, 2010 4:48 pm

Zetor 7245 brzdy

#1 Nový příspěvek od janles »

Zdravím.Mám problém s brzdami na 7245 .Dal jsem nový pakny prasátka a traktor nebrzdi.Musim se zapřít za volant že bych ho utrhl a traktor nebzdi.Mam ještě 7045 a u toho jsem dělal taky brzdy a ten brzdí pěkně ostře.Kdyby někdo měl nějakou radu.Dík

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Zetor 7245 brzdy

#2 Nový příspěvek od Franta.cz »

Bodla máš určitě seřízený?

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7245 brzdy

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Dalsie vlakno o brzdach??? Uz ich je tu malo???? :-/ :sok:

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zetor 7245 brzdy

#4 Nový příspěvek od haven »

Já sem dělal taky brzdy na 7245 a taky to nebrzdilo ten samej problém, a 3x sem to rozdelaval a nic, nakonec šel traktor do servisů kvůli převodovce a tam udělal aj brzdy a super. Nakonec mě řekl že tam nejsou originál pakny a to sem kupoval v Zetor-Shop.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ta poslední fotka je co tam dali oni ty pakny prej originální. Tak bych řekl že máš pakny Pololaka šmejd.

Uživatelský avatar
janles
Příspěvky: 104
Registrován: pon pro 13, 2010 4:48 pm

Re: Zetor 7245 brzdy

#5 Nový příspěvek od janles »

Dík já to znovu rozdělám a kouknu na to.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 7245 brzdy

#6 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Áno, ak je pedál pri brzdení "tvrdý" tak je problém v pakniach. A je takmer jedno, čo bolo napísané na obale, výrobca je v utajení :D .
Vrele doporučujem dať zrenovovať pôvodné pakne 8) .
Tiež sa mi stalo to, čo je na fotkách (haven). Čapy ktoré sú medzi čelusťou a brzdovým valcom skrížené, no proste :grc:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetor 7245 brzdy

#7 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Co ztoho plyne za ponauceni ze je jedno kde koupis ale co koupis a kolik dotoho chces investovat...Mi dovezl kluk na dilnu 7245 ze si delali brzdy samy a ze jim to nebrzdi tak jsem to jel projet za jizdy jsem stal na pedalu ono to brzdit zaclo ale je to proste mizerne. Ho pakny staly 120korun kus... Me pakna ta dobra stoji jednou tolik mozna vic ale kdyz muzu a mam kde brat nechavam si prelepovat stare pakny a tam problemy nejsou. U novych co vyrabi buch vi kde a maji jiny radius a ty diry na cepy od valecku taky vrtaji jak je napadne to je kapitola zase jina. Jednou jsem je koupil lezi mi nekde v regalu ukazuju to pri opravavh brzd majitelum pro vystrahu :smich: taky to name zkousi ale ty si pak ten co se jebes tahas ven portal dvakrat a nakonec tam das poradne veci... A borec kdyz to ma platit tak se taky skube takze radej tam nahazet poradne veci a je klid... A hlavne vis ze treba uvnitr je vse ok a hledas zavadu jinde....

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7245 brzdy

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

To ked skadate, tak nepozerate ako vam to sedi na piestiky. neporovnvate pakne zo starymi pred montazov a len to tam drbnete???

Uživatelský avatar
janles
Příspěvky: 104
Registrován: pon pro 13, 2010 4:48 pm

Re: Zetor 7245 brzdy

#9 Nový příspěvek od janles »

Zdravím tak po týdnu bádání jsem nepřišel na nic válečky do paken jdou rovně nové pakny prasátka držáky paken taky nové tlak je 160 bar buben 250 mm rovný .Zapojil jsem to mimo vyrovnavač a taky žádný zlepšení.Už si nevím rady.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7245 brzdy

#10 Nový příspěvek od Lukashil »

Naposled jsem nove brzdy musel pripalit pomerne dlouze, az jsem se bal ze uz budou piskat.
Ale jdou na suchym asfaltu smykem
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7245 brzdy

#11 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jaké zubaté těsnění používáte na hřídel na kterém je nasazený buben? Takové to profilované. Já loni dal modré silikonové, no dneska jsem sundal portál a buben je plný převodového oleje. Mne z toho asi normálně už jebne. Přitom vypadá že to těsnilo dobře. Vím že tam šlo natěsno a musel jsem segrovku doklepnout do drážky aby se trochu zmáčklo
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7245 brzdy

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Na drazkovanu hriadel LEN to profilove tesnenie pod segerku. Tam to ziaden klasicky O-kruzok neutesni :tyty:

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7245 brzdy

#13 Nový příspěvek od Tomas6 »

No dyť. To profilované, ale modré silikonové.
Obrázek
Tady je dokonce vidět jak je omáčklé že tam bylo nafest

Obrázek
Nebo kama jinama by se tam dostal převodový olej? Z portálu? Tam je přece ještě ložisko. A navíc kryté.
Buben nemá na hřídeli žádný vakl.. tak já nevím
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7245 brzdy

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

S tymto modrym som sa u nas este ani nestretol. Furt davam len klasiku čierne a neni s tym problem. Bubon ked nasadis na hriadel kolko cyba aby si zalozil a zaistil segerkou to profilove tesnenie? Lebo v 99% co som robil brzdy som musel bubon na hriadeli este stahovat špeci šrobami, aby som tam vedel zaistit segerku.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7245 brzdy

#15 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak šroubama jsem to stahovat nemusel, ale určitě jsem musel segrovku doklepnout. Dát tam ještě jednu tu podložku? Ať se to víc zmáčkne? Vím že jsem to nemohl dostat na ten druhý okroužek co je z druhé strany bubnu, ale šlo to tam ani díra v bubnu nevypadá že by měla byt nějaká poškozená.
Toto měl v nabídce nekvinda. Jsem si říkal silikonové, bude líp těsnit. A houby. Druhá strana je zatím ok se zdá.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“