Páka konzoly třetího bodu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#16 Nový příspěvek od red.bill »

Překvapit tě může lecos, ale většinou to je v pohodě(pokud to nějak nebastlil nějaký kutil). Kdysi v bejvalý práci jsme "aktivně" u 72 čistili filtr dole ve víku, v tý klapce bylo cosi zaseknutýho a pořád tekl olej... tak jsme tedy sundali víko s čerpadlem, že to vyčistíme. Z pod čerpadla jsme vylovyli kusy klece z ložiska... nakonec se dělala komplet go převodovky...

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Páka konzoly třetího bodu

#17 Nový příspěvek od pavel sk »

Pokial ten saci koš neni poskodeny (prerazeny), tak sa normalne nemeni a len sa riadne vyperie v niejkaom cistiacom prostriedku (nafta, benzin, pure solve, tech benzin, cistič brzd) proste co mas doma alebo k comu mas pristup. A potom dôkladne vyfukat stlacenym vzduchom.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#18 Nový příspěvek od dava.vit »

Supr tak to by neměl být problém. A při montáži víka mění se nějaké těsnění krom na víku a těsnění sacího koše? A jeste jedna věc, je nějakej interval čištění sacího koše? V mém okolí, koho jsem se ptal tak to nikdy nečistil protože se nikomu nechce sundávat víko..

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Páka konzoly třetího bodu

#19 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri montazi veka spät sa furt davaju nove O-kruzky na prechodke oleja s cerpadla smer hore k hydraulike. Na tej prechodke su dva O-kruzky 14x2 . Interval cistenia je podla pouzivania hydrauliky. Ak sa pouziva celorocne stale, tak raz rocne.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#20 Nový příspěvek od dava.vit »

Ok díky za rady. Zkusím víko sundat a uvidíme jaký překvapení na mě bude čekat. 8)

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#21 Nový příspěvek od dava.vit »

Tak jsem se až teď dostal na sundání vika čerpadla a našel jsem tam tyto věcičky. Pružina mě připadá jestli neni ze synchronu a jehlicky z nějakého ložiska - je to velkej problem a bude muset prevodovka dolu???...Díky :)
Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#22 Nový příspěvek od red.bill »

Jehly(s klecí) jsou mezi hřídelema(spojkový - drážkovaný, drážkovaný - hřídel pastorku) jestli si to vybavuju správně. Na jehlách je myslím i vložený kolo předku. Jestli to rozdělávat, je na tobě. Všechno řádí v pohodě? Nelezou z toho divný pazvuky? Pro klid bych sundal spodní a vrchní víka, zhodnotil stav. Klidně zkusil opatrně montpákou zapáčit za hřídele jestli nemají nějak velkou vůli nebo nejsou vyštípaný kola ale to se zase nezdá, že by to prošlo přes ně. Může to být něco zapomenutýho z dřívějška.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#23 Nový příspěvek od dava.vit »

Všechno řadí v pohodě, akorát na volnoběh je trochu slyšet ševelení z převodovky protože když zmáčknu spojku tak to přestane a asi hučí difec když jedu na pětku...jde mě o to jestli to vydrží, nerad bych pak měnil půl převodovky kdyby se to celý rozsypalo ale bez sundání víka stejně nic nezjistím...já bych to hlavně nedělal sám, někomu bych to musel svěřit protože tak zdatnej nejsem...a co ta pružinka z toho synchronu???

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Páka konzoly třetího bodu

#24 Nový příspěvek od pavel sk »

Tié ihly mi pridu na medzihriadelove male. Tejto velkosti by mohli byt skor s nahonu cerpadla hydrauliky. Zvysok plati ako ti uz vyssie poradili. Rozdeklovat, poskusat vôle a skontrolovat synchron (jeho kompletnost).

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“