Vývodový hřídel 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Vývodový hřídel 7011

#1 Nový příspěvek od DEF110 »

Narazil jsem na další, už nevim kolikátý problém. Nešli mi řadit správně všechny polohy hydrauliky. V převodovce jsme to vyladili a teď jsme chtěli dokompletovat vývoďák. Už před náma to bylo složený divně, v rozvodovce nebyla ta velká segrovka (61) o kterou se opře ložisko, nebyly tam žádný příložky (35), natožpak podložky (49) a 40mm segrovka (55) tam byla doslova namlácená hned za ložisko (64). Takže mi z toho vychází, že tam mám nějakou špatnou hřídel. Tahle už stejnak neni ok a klidně bych jí vyměnil, ale nerad bych aby mi přišla sice nová, ale stejně nevystavitelná, takže... Měl někdo podobný problém?

Obrázek
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vývodový hřídel 7011

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

To co mas popisane v katalogu plati pre hriadel bez vymennych koncoviek pevku 6 drazku. Hriadel ktoru mas odfotenu je pre vymenne koncovky. Tieto hriadele su vzadu rozdielne a takisto aj veko. U hriadele s vymennou koncovkov sa segerka do rozvodovej skrine nemontuje. Najdi si v katalogu stat pre danu hriadel.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Vývodový hřídel 7011

#3 Nový příspěvek od DEF110 »

No právěže v kapitole o samostatném vývoďáku je jen nakreslená samostatná hřídel bez ničeho, ale neni tam ani vykreslený ložisko, tak právě tápám...
Takže je to tak správně jako je na fotce ta moje hřídel? Ložisko naražený rovnou na hranu osazení hřídele a zajištěný jen tou ségrovkou? (Kterou jsem tam popravdě nedostal, aby zapadla do správně do zápichu)

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vývodový hřídel 7011

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Tam segerky nejdu nikde u tejto hriadele. Lebo tu hriadel dovnutra nepusti axialnoradialne puzdro v prednej hriadeli a dozadu ju vymedzuje a nepusti to koncove veko.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Vývodový hřídel 7011

#5 Nový příspěvek od DEF110 »

Díky moc, to jsou věci, který nikde jako laik nevyčteš a i když to tak nějak podvědomě tušíš, tak Tvoje slovo povzbudí. Díky za opětovné sdílení rad. Znám lidi, co si šušní znalosti a pochechtávaj se bezradnosti, ale Tobě ještě jednou díky 8) 8) 8)

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vývodový hřídel 7011

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som to riesil nedavno. Lebo traktor ktory nema vymenne koncovky pripadne ani prepinanie 540-1000 ma tu prednu hriadel ktora ide skrz prevodovku inu a ine je aj puzdro v nej ktore sa da vymenit a kupit samostatne. Na tvojom obrazku v kat. poz. 15. Traktor ktory ma vymenne koncovky a prepinac 540-1000, ma tu hriadel skrz prevodovku inu, ktorej sucastou je aj ine puzdro. To puzdro ma iny rozmer aj tvar a neda sa kupit samostatne. Len s hriadelou ako celok. U tohoto druheho prevedenia sa zadna hriadel vsuva do puzdra a zaroven sa aj axialne opiera o puzdro. U prveho popisovaneho prevedenia je to puzdro hladke a nema sedlo pre axialne zatazenie. Zadna hriadel sa tam len vsuva, ale axialne sa neopera a proti pohybu ju drzia prave tie segerky vzadu.

stemad
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 25, 2017 7:32 pm
Bydliště: zahrádka

Re: Vývodový hřídel 7011

#7 Nový příspěvek od stemad »

nebudete vědět rozměr segrovky pozice 61 nemám katalog dílů a chybí mi ve skříni. děkuji

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vývodový hřídel 7011

#8 Nový příspěvek od Tomas6 »

Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vývodový hřídel 7011

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Je to poistny kruzok 80mm. Ale pozor! Ak mas prevedenie hriadele PTO s vymennymi koncovkami vzadu, tak tam ta segerka nepatri :tone:

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“