Zetor brzdy

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor brzdy

#31 Nový příspěvek od red.bill »

Jehlu měly všechny vyrovnávače k vzduchovým brzdám a je rozkreslený u vzduchových brzd. Ten bez vzduchových brzd je rozkreslenej normálně u brzd traktoru. Manžety pístků budou stejný jako jsou v pumpách průměrově je to stejný nebo nějaký H kroužek. Možná že by pasovala i manžeta z válečků ze škodovky/fáčka vzadu tam je taky 19mm váleček. Pružina tam žádná není.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor brzdy

#32 Nový příspěvek od pepanek »

Nekvinda 974087 2ks

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#33 Nový příspěvek od pavel sk »

Kup novy. Stary preteseny zacne za dva tyzdne opät blbnut a tiect a das si repete rozborku. Tieto veci co sa tykaju s brzdovou kvapalinov sa neoplati pretesnovat.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor brzdy

#34 Nový příspěvek od pepanek »

Jak píše Pavel repase má cenu asi pokud není vyběhaný váleček, ale jenom gumičky jinak to bude téct i nadále

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor brzdy

#35 Nový příspěvek od radovann »

Nemáte někdo zkušenost s kouslíma brzdama ? Dělá mi to u levého kola Z 6245 většinou po dešti, nebo vlhku a pouze při jízdě vpřed. :-/ Proto se snažím parkovat traktor tak, abych vyjížděl na zpátečku a brzda se mi nesekala. Myslel jsem že to dělá brzdový váleček, ale po výměně to dělá znovu. :vztek:

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor brzdy

#36 Nový příspěvek od red.bill »

Jak by taky na to mohl mít vliv váleček? Prostě ti orezne buben, na zpátečku ujeď pár metrů s přišlápnutou brzdou a je do dalšího deště po problému.

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor brzdy

#37 Nový příspěvek od radovann »

Myslel jsem, že se nevrací váleček z důvodu prasklé pružiny, docela mě to sere. Proč to nedělá i druhá strana ?

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#38 Nový příspěvek od pavel sk »

Je mozne ze mas zatuhnute celuste na capoch pri nabehu (nabezna celust) smerom dopredu ti ju nevrati spät ale sa o bubok seka. Vrati ju kus opacne tocenie bubna ubeh. Vlani som tiez jednemu u nas riesil brzdy a tie capy bola docela sranda vytahat.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor brzdy

#39 Nový příspěvek od red.bill »

Mě to dělají komplet nový brzdy. Prozměnu pravý kolo na zpátečku. Jedna pakna se o chlup míň vrátí, jak orezne buben tak se pakna zachytne a blokne. Když potřebuju na zpátečku jen přibzdit hned se sekne kolo. Takže bych to viděl na utahaný péra na paknách ty jsem nechával starý. Řeším to jak jsem psal, dopředu přišlápnu brzdy buben se otře a je to ok do dalšího deště a delší odstávky. Rozdělávat to kůli tomu nebudu.

gazda1979
Příspěvky: 48
Registrován: sob úno 07, 2015 4:45 pm
Bydliště: poprad

Re: Zetor brzdy

#40 Nový příspěvek od gazda1979 »

.mozem sa opytat. mam zetor 4911 a na hlavnom brzdovom valci mam dva cidla tlaku brzdovej kvapaliny. je to standartne alebo je to cosi extra. pytam sa preto lebo pri kupe cidla aj v katalogu som nasiel iba cidlo s jednou nozickou ci ako to mam nazvat. mam tam dva kable. cize jeden do jedneho cidla a druhy do druheho. cidla si rozdielne.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#41 Nový příspěvek od pavel sk »

Origo tam byva len jedno cidlo a s dvoma kontaktmy.

gazda1979
Příspěvky: 48
Registrován: sob úno 07, 2015 4:45 pm
Bydliště: poprad

Re: Zetor brzdy

#42 Nový příspěvek od gazda1979 »

dakujem za info. mozem tam dat iba jedno cidlo s dvoma kontaktami bude to fungovat. lebo mam pocit ze to jedno cidlo sa da zohnat to druhe bude asi problem zohnat. vdaka za radu.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor brzdy

#43 Nový příspěvek od pavel sk »

Cidlo brzd s 2 kontaktamy sa da bezne kupit Je ti spinac. Take iste ma aj Kristal. Brzdove s jednym kontaktom som ani nevidel. Jedine spinac (baroskop) tlaku oleja, ale ten roby presny opak. Pod tlakom rozpyna prud s ukostrenim a kontrolka zhasina.

gazda1979
Příspěvky: 48
Registrován: sob úno 07, 2015 4:45 pm
Bydliště: poprad

Re: Zetor brzdy

#44 Nový příspěvek od gazda1979 »

ano mate pravdu cidlo s dvoma kontaktami som uz zakupil.......to je v pohode......len problem je ze ja ta mam dva cidla a vedu k tomu aj dva kabliky. cize jeden kablik do jedneho cidla druhy do druheho cidla. chcem sa opytat. ked tam dam iba jedno cidlo s dvoma kontaktami a dam obidva kabliky do neho bude to fungovat. problem je ten ze to druhe cidlo sa uz asi nevyraba lebo ho neviem nikde zohnat.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor brzdy

#45 Nový příspěvek od red.bill »

Kde ty dva spínače máš? Origo je jeden z boku vyrovnavače. Jediný co mě napadá, že někdo použil spínače ze Š100 nebo spíš avie ta by mohla mít závit stejný a dal je místo dutých šroubů připevňující vyrovnavač k pumpám. Ale i ty měli 2 vývody. Nikdo ti tu pořádně neporadí, evidentně je to napadený kutilem. Může tam být cokoliv, nejlíp sem dát fotku.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“