ZETOR 6245 spojka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
maruten1707
Příspěvky: 790
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ZETOR 6245 spojka

#16 Nový příspěvek od maruten1707 »

OK diki zatial 8) , vyskúšam uvidím čo zistím.

maruten1707
Příspěvky: 790
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ZETOR 6245 spojka

#17 Nový příspěvek od maruten1707 »

No po zhodeni vrchného veka prevodovky, som zistil že vidlička ovládaná redukcie bola zohnúta asi 7mm na rovnom pravitku +nefunkčná poistka radenia - ako keby deformovaná a aj pružina v nej ,opatrne som vidličku narovnal a vrátil späť,ostane vidlice vyzerali byť OK, hriadeľmi som kýval páčil do všetkých smerov,vôľu som necítil,akurát trosku sa mi zdala ale to len nejaká desatina na spojkovom hriadeli kde sú ihličkové loziska,zuby nechýbali aspoň som nenašiel, spodná matica km11, bola dotiahnutá, po poskladani a naliati 31l prevod oleja, som skúšal všetky rýchlosti nikde nič nehuci,neklepe ani keď dám neutrál na páke redukcie a mám zapnuté napr kardan a čerpadlo, alebo hydrauliku cez prevodovku,hriadeľ cez prevodovku som síce neskúšal ale na tých dvoch polohách je ticho na všetkých rýchlostiach, keď dám neutrály na obidvoch pákach a tak na voľnobehu ale to len na určitých otackach niečo poklepuje na petke ,inak idú rýchlosti ticho,nehucia. Takže ten klepot na voľnobehu a petke som veľmi nevyriešil.

maruten1707
Příspěvky: 790
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ZETOR 6245 spojka

#18 Nový příspěvek od maruten1707 »

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

maruten1707
Příspěvky: 790
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ZETOR 6245 spojka

#19 Nový příspěvek od maruten1707 »

Ešte som zistil vytlačené vidličky od poistiek respektíve vidno to aj na posledných foto.ci nebude problém tam

pavel sk
Příspěvky: 13127
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 6245 spojka

#20 Nový příspěvek od pavel sk »

To vytlacenie je bezny jav a este v norme. Teda aspon podla foto. V robote mam v Horale viac vytlacene tie drazky a neni problem :-/ Neklepu.

maruten1707
Příspěvky: 790
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ZETOR 6245 spojka

#21 Nový příspěvek od maruten1707 »

Další poznatok teraz o víkendu- voľnobeh páka redukcie v neutrály a páka náhonu zapnutý vývodový hriadeľ cez prevodovku== neklepá to na nijakej rýchlosti.Takže ked to celé zhrniem poklepápa to len pri stojacom traktore =páka redukcie v neutrály a páka náhonu v neutrály a zaradená 5ka....zaujímímavé....nemá niekto s tým nejakú skusenost. Za jazdy nič neklepoce ani ked prepínam hociktorú kombináciu a hocijaké otáčky, či už naprázdno alebo záťaž mulčovač, kužeľová štiepačka atd....
Ešte som kúpil novú poistku radenia (CZ) vyzerá presne totožná ako stará ale po zaskrutkovaní do veka sa s pákou redukcie nedá vôbec pohnúť-musím povoliť o trocha aby sa dalo radiť (tesnenie pod vekom bolo papierové a to isté nepoškodené som vrátil späť.) Tak som pod poistku vložil Al podložku aby sa voľne nemala tendenciu pohnúť a takto to funguje....ak by som vyhodil tesnenie s pod veka a veko dal len na silikón tak by to bolo ešte horšie.
Nestáva sa vám to podobne?
Starú a novú poistku mám na foto.
Obrázek

fikejz
Příspěvky: 7103
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: ZETOR 6245 spojka

#22 Nový příspěvek od fikejz »

Typoval bych, že nebude stejně dlouhý chod kuličky pojistky při utaženém šroubu. Ta nová mi z fotky přijde, že má kratší horní šestihrannou část těla a jestli je dotahovací šroub stejně dlouhý má pojistka pak kratší chod. Takže bych podložku dal spíš pod ten šroub, než pod tělo pojistky- aby pak zas nezačalo něco vypadávat.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

maruten1707
Příspěvky: 790
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ZETOR 6245 spojka

#23 Nový příspěvek od maruten1707 »

ano tú šesťhranú časť má nová poistka trochu kratšiu,možno celý fígeľ je v tom že poistkový kolík ide o dosť ťažšie stlačiť na novej ako na starej poistke(unavená pružinka asi), a to jedno na akej porovnával som ju so všetkými vedľa na veku....ktovie či nemala by byť tá pružinka mäkšia.

pavel sk
Příspěvky: 13127
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 6245 spojka

#24 Nový příspěvek od pavel sk »

Pokial tu novu poistku stlacis nadoraz, tak v pruzinke chyba nebude. Staci s toho štyftu na sustruhu s čela kus odobrat. Staci max. do 1mm. Problem je v tom ze, ked tu poistku zatiahnes nadoraz, tak sa oprie celom spodku styfta priamo o tyč vydlice. Preto s nou potom nejde radit a je tam ako keby pritiahnuta šrobom. A preto si ju musel podlozit by nesla tak hlboko. Uz som ich par novych takto musel upravovat. Hold Poliaci. Inak na tej starej tiez nevidim znamky poskodenia. Ak je pruzinka unavenejsia, tak sa zvykla podkladat tenkou plochou podlozkou.

maruten1707
Příspěvky: 790
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ZETOR 6245 spojka

#25 Nový příspěvek od maruten1707 »

Poistku som vymenil lebo z kolík je v spodnej časti vyhnutý do boka a aj povytiahnutý z tela poistky ,pružinka natiahnutá,asi do nho narazila vydlička alebo čo, na foto to vyhnutie vidno iba trocha ale je tam. A s tou úpravou máš pravdu no ja prístup k sústruhu nemám tak som ju vypodložil .....a údajne podla obchodu marting je to CZ ta zinkovana na foto a je skoro totožná s pôvodnou starou, práve že poľskú čiernu som mal v rukách a tá mála od originálu daleko-vyššie telo, závit do veka ešte dlší- kolík taký zatupený.....tam by ešte horšie to bolo.....V dnešnej dobe už nie sú poriadné diely nie to len do kvality materiálu ale ani tvar- rozmery a opracovanie nesadia :vztek: :vztek: :vztek:

maruten1707
Příspěvky: 790
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ZETOR 6245 spojka

#26 Nový příspěvek od maruten1707 »

Ani sa nečudujem že sa staré traktory už pomaly a isto vytláčajú z polí,lesov aj ked....pre domáce práce okolo domu je to aj tak najlacnejšia alternatíva prevádzkovania traktora aj napriek týmto náhradným dielom ....(nevravím že všetkých to nie) ale zase sa dá kúpiť skoro všetko na tieto 40-50-60 ročné stroje. 8)

pavel sk
Příspěvky: 13127
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 6245 spojka

#27 Nový příspěvek od pavel sk »

Teraz po zväčseni foto v notasi som si vsimol ze ta stara poistka je nejaka KO. Predtym som tu bol len narychlo s mobilu.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“