ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#931 Nový příspěvek od doca »

To je paráda :) děkuji moc.
tak nějak jsem tušil kde asi jsou, ale fotka je víc, ještě jednou děkuji.
ještě se teda zeptám - není tam taky filtr na servořízení, to jde taky mizerně, navíc teče, mám v plánu orstu, ale asi až na podzim.
jak jsem psal minule, mám ho asi 3 měsíce, někde v minulosti asi dostal dost zabrat a už jsem udělal tak čtvt generálky - palivové čerpadlo, vstřiky, kompresor, vodní pumpa, přední náprava - futra, baterie, kola, zadní ramena - oka vymlácený tak jsem navařoval už háky, čepy jsem převrtával z 28 výstružníkem rovnou na 30 mm, výfukové svody na třech šroubech, ostatní ulámaný, elektrika žádná no teď ta hydraulika a do měsíce asi spojka, řadí to mizerně a když třeba couvám a hodně šlapu na spojku tak mi kape z meziskříně olej, jelikož je černý tak bych tipoval gufero na klice - jen pro uřesnění olej v motoru jsem měnil :) zčerná tak do dvou minut po prvním nastartování od výměny.

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#932 Nový příspěvek od pavel sk »

Filter serva je hned tesne pred nadrzkou oleja pre servo, na pravej strane motora cca. pod vstrekovacim cerpadlom.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#933 Nový příspěvek od doca »

tak jsou vidět leta zkušeností. filtry jsem vyndal, zalepený mazutem, takže neprůchodný a i ten olej je do šeda tak to vyměním i s olejem v převodovce.
jen se ještě zeptám - filtr na okruh co je násobič, byl tak zalepený že jsem ho nepovolil, musel jsem ho sundat celý a rozpůlit až ve svěráku, jenže jsem si blbec nepoznačil strany a teď si nejsem jistý jak byl a je z obou stran stejný. předpokládám že čerpadlo nasává přes něj takže by ten vstup kde jde olej do baňky je dozadu k ramenům a ten vstup kde vychází vývod středem filtru - už přefiltrovaný olej je zepředu a jde k čerpadlu?

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#934 Nový příspěvek od doca »

jo ještě dodám že to nesouhlasí s obrázkem na předchozí straně, mám asi starší typ, filtry na hydrauliku jsou dva vedle sebe v takový baňce zajištěný jen zvrchu pružinou a ten na násobič je baňka se sítkama a magnetem.

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#935 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak mas dole este stary typ sacieho filtra s dvoma tymy malymi vlozkami. Ten filter su spolocne pre obydve cerpadla. Aj pre nasobic aj pre hydrauliku. Nevedel si rozobrat ten horny filter??? Ak mas ten na mysli, tak vlozka ktora sa vklada do banky v ktorej by mala byt na dne pruzina sa vklada plnou stranou bez stedovej diery ku tej pruzine. Otvorom tesni na tom stredovom usadeni co je na tej konzole. Cez ten filter ide tlakovy olej OD cerpadla dalej do rozvadzaca pre nasobic a spojku PTO. Ak mas na mysli zapojenie, tak otvor ktory smeruke dozadu je vyvod s neho a ide dalej na rozvadzac, Otvor ako od boku je vstup od cerpadla. Pripadne by pomohla fotka toho filtra co tam vlastne mas. Vid foto: Obrázek

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#936 Nový příspěvek od doca »

Obrázek


já jsem to asi špatně popsal.filtry jsem rozdělal dva. ten větší se dvěma filtry je mi jasný, jde mi o ten měnší - na obrázku je v zeleným kroužku. jeden vstup je průchozí přímo do nádržky- značeno červeně - a druhý je výstup už přefiltrovaného oleje - nečistoty zůstanou v baňce - značeno žlutě. jde mi o to jestli je na traktoru tak jak jsem to naznačil v obrázku, nebo naopak - je to jako např u hrubého čističe nafty -nafta teče do skleničky a pak přes sítko k čerpadlu.
jo a také by mě zajímalo čeho je to filtr, když je ten dvojitý společný na hydrauliku a násobič.
děkuji

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#937 Nový příspěvek od pavel sk »

Ahaa. Ta ty mas este aj ten horny filter este starsi :shock: :smich: . To sa uz tak nevidi. S hora niesu ziadne znacky? Ani nepoznat otlacene od drziaka alebo hlav srobov ako bol chyteny. Mal by fungovat v principe ako sklenicka u nafty. Ten filter sluzi na celkovu filtraciu prevodoveho oleja. Cerpadla si nasavaju olej cez saci filter (ten dole) a cerpadlo pre prevodovku ktore sluzi aj pre ovladanie nasobica, spojky PTO, pripadne pohonu 4X4 olej este pusta cez tento jemny filter dalej do systemu (rozvadzaca). Cerpadlo hydrauliky dava prefiltrovany olej priamo do hydrauliky. Zapojenie toho filtra sa podla modelovej rady lisi ale v principe je to furt rovnake. Proste Kristal.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#938 Nový příspěvek od doca »

není na něm vůbec nic, žádná značka, ani šipka, průtokové šrouby jsou úplně stejné, chycený byl v objímce jako filtr serva, jediný na co spoléhám je že je v jednom místě trochu prošoupanej asi od nějaké trubky co vede okolo, tak ho sešroubuju a vrátím na místo a uvidí se kde bude něco vadit.
nevíš náhodou jaký je směr oleje - jestli tak jak je na obrázku podle šipek, nebo proudí naopak?
když tak koukám na ten obrázek ak by mohl být prošouplý od té trubky co vede za ním.

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#939 Nový příspěvek od pavel sk »

Olej prúdi smerom dozadu. Čerpadlo je prevodovke. Výstupna tlaková rurka vychadza so zvona spojky (suchá spojkova komora).

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#940 Nový příspěvek od doca »

děkuji, tak jsem si to i myslel, zítra to složím a napíšu jak se zadařilo.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#941 Nový příspěvek od doca »

tak jsem to složil, víceméně provizorně, staré filtry jsem vyčistil co šly, dal jsem je zpět a zatím to jde. zítra odvezu tři fůry makadamu do cesty v lese,a až to bude jak pětník vypustím olej a dám nové filtry.
ještě bych se chtěl zeptat - v manuálu jsem se dočetl že čerpadlo hydrauliky je poháněno převodem od vývodového hřídele, ale nedočetl jsem se tam jestli se mění rychlost při změně vývodu PTO - 540 nebo tisíc otáček - má to vliv nebo se točí čerpadlo pořád stejně?
taky chci sundat ventilační víčko u hydraulického čerpadla - páčka na zapínání čerpadla je o 180 stupňů otočena - směřuje když to vemu podle hodin tak na dvanáctku - měla by jít v rozmezí pátá až sedmá a nejde s ní nikam hnout, jelikož je víčko jen na dvou šroubech tak už tam zřejmě taky někdo zasáhl :'(

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#942 Nový příspěvek od pavel sk »

Cerpadlo je pohanane od hnacej hriadele PTO. Nie od samotneho vyvodu. Pri zmene otaciek kardanu sa otacky cerpadla nemenia. Co s atyka toho veka tak je to na nom aj znazornene. Vo vypnutej polohe je v tom naliatku dierka do ktorej ma pri vypnuti cerpadla zapadnut poistny kolik tej rukoväte. Ked das veko dole tak sa cerpadlo zapne lebo v zapnutej polohe drzi vidlicu pruzina. Na tejto foto ten cely mechanizmus pekne vidno: Obrázek

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#943 Nový příspěvek od Janci »

Pavel, a je problém čerpadlo hydrauliky vymenit cez to okienko? Dá sa to? Je strhnute drážkovanie bud na čerpadle alebo na náhone. Trojbod moc nevyužívam ale skladat 9t vlečku ručne sa mi ozaj nechce :D
Zetor 4011

pavel sk
Příspěvky: 12835
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#944 Nový příspěvek od pavel sk »

Čerpadlo sa dá v pohode vymeniť s boku. Ale modli sa aby si mal strhnuté drážky len na čerpadle. Ak máš nacate drážky aj na náhone, tak musís traktor rozložiť na medziskrini.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#945 Nový příspěvek od doca »

Tak jsem dnes vypouštěl a dle očekávání humus, akorát tedy bohužel z předního výpušťáku u spojky mi vytekl spolu s olejem osmička šroubek tak 15 mm dlouhej - asi něco držel a už nedrží :'( a ze zadního,z rovodovky jsem vyšťoural půlku nějaké vymezovací podložky a asi 4 ulomený zoubky, takže smutek. no zatím to jezdí, řadí tak se asi uvidí až se to projeví.
odvětrávající víčko ze spojky jsem sundal, zatím to vypadá že to jen vyskočilo z toho excentru a zaseklo, že s tím nešlo pohnout - ještě jsem ho nenamontoval, dělám to venku a přišla bouřka :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“