ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#916 Nový příspěvek od pavel sk »

S tou spojkou mu ani solo nijak nepomozes. Nasobic strati otacky a navise si drbes spojku. Ono to ma kopat. Ak nekopne tak je zle :) .

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#917 Nový příspěvek od Pavel.T »

Jasný Pavle dělám to s citem, spojku jsem za 10 let nespálil, a když jsem ji měl rozdělanou tak jsem ji tam vrátil byla jak nová. Popravdě já už to mám s násobičem automaticky a při jízdě nad tím nepřemýšlím.
Když se tak o tom rozjela diskuze... Řadíte přes půlky nahoru? Do kopce se to hodí.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1651
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#918 Nový příspěvek od Přemo »

Ja vzavislosti natom co vezu ale pokud nejedu s plnym vlekem kde uz i crystal pozna ze neco veze tak davam nasobic az u 4rychlosti,
A nebo pokud potrebuju nejakou mezi rychlost :smich:
Ale svlekem kopec a uz seto tam kvaltuje nasobi
Kdyz to clovek dostane doruky jeto super 8)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
MartinL
Příspěvky: 80
Registrován: sob čer 28, 2014 4:36 pm
Bydliště: Vysočina

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#919 Nový příspěvek od MartinL »

Otázka na ty co dělali motor, nebo mají nějakou zkušenost. Přemýšlím od jakého výrobce vzít pístní sady do 8001- ags, kolbenschmidt nebo nějaký jiný výrobce ?

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#920 Nový příspěvek od red.bill »

Nevím jak je to u UŘ2 ale aby to nebylo podobně jako u UŘ1... Tam máš taky výber z několika výrobců a když jsem potom ve kšeftě pátrat jak to je, tak mi na rovinu řek, že pořádně neví... Vložky písty od zetoru je něco přebalenýho. Na AGS mi řekl, že se budem tvářit, že je to jejich výroba a pak byl myslím čistej polák nebo něco takovýho... To bylo před několika lety, že by situace byla jiná dost pochybuju... V bejvalý práci se myslím braly sady v zetoráckejch krabičkách a problém s tím nebyl (UŘ1)

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#921 Nový příspěvek od pavel sk »

Presne tak 8) Ci je to kolben... alebo AGS, tak je to na jedno kopyto. Tieto motory UR1 a UR2 to aj tak nerozoznaju kedze su to len stabilaky v rade. Keby to bolo do stihačky alebo formuly F1 tak to je ine :smich:

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#922 Nový příspěvek od PEST »

7211 sady kolben a nemohu si stěžovat, 8011 sady kolben a po 350mth spotřeba 1litr oleje na hektar, kruhy popraskané, nepopraskane byla jako guma.....takže asi tak. Mam tedy podezření ze mi kruhy v sadách vyměnili v zetorksefte, ale to je jen moje domnění.....protože když jsem byl pro nove kruhy tak jsem si tam tak trochu nahlas řekl.ze chci něco co fakt chvíli vydrží...no já teď kruhy nemám, počkej ale mam tu sady od kolbena tak ti je dam z toho a pak je objednam....ted je otázka jake objedna a jaké nějakému chudakovi pak prodá v sada od kolbena...ale jak říkám je to jen moje domněnka...

Uživatelský avatar
MartinL
Příspěvky: 80
Registrován: sob čer 28, 2014 4:36 pm
Bydliště: Vysočina

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#923 Nový příspěvek od MartinL »

Díky za názory, asi vezmu klasicky z ATP. Nebýval s nimi problém. Mají tam 3 kroužkovou sadu nebo 4 kroužkovou. Já mám motor 8001, tam je originál 4 kroužek. Co myslíte, je lepší osadit motor 3 nebo 4kr sadou ?
https://www.atpmotor.cz/cs/e-shop/63778 ... y?cat_id=0
https://www.atpmotor.cz/cs/e-shop/50518 ... t_id=10450

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#924 Nový příspěvek od doca »

Potřeboval bych poradit - nemáte někdo plánek přepínače blinkrů - zapojení podle čísel, od původního majitele jsem to dostal vytrhané a nějak se s tím nemužu poprat, stále mi to nejde. děkuji

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#925 Nový příspěvek od doca »

opět bych měl dotazy - crystala mám asi 3 měsíce a pořád se s ním nějak nemůžu skamarádit :)
začal mě zlobit vývodový hřídel, respektive přestal fungovat, nejdřív začal slábnout - točí naviják - a pak přestal mít sílu úplně, jde normálně zapnout, točí se, s bídou navine prázdné lano a pod menší zátěží se zastaví. taky začal zlobit násobič - je to na jednom čerpadle ?
ještě se zeptám na zvedání ramen, pomalu dávám páku nahoru, pořád se nic neděje a pak skoro před koncem kroku to vystřelí a ramena vylítnou až nahoru a naopak s tím hnu centimetr zpátky a zase spadnou až dolů - v čom by mohl být problém? a teď když jsem přijel domů, naviják je až nahoře a nelze spustit dolů, na páku to nereaguje, verkluju s ní nahoru a dolu, naviják je stále nahoře a nehne se. se šroubem za sedačkou na omezení průtoku oleje jsem hejbal a je to stále stejné - nic se nepohne.
ještě se zeptám, nevíte někdo jaké je označení hydraulického čerpadla hydrauliky na vnější vývody - venkovní okruh, které se dávalo standartně na 8011, z manuálu jsem vyčetl jen že dává 39 litrů za minutu.

děkuji

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#926 Nový příspěvek od pavel sk »

1., Problemy s PTO a nasobičom- pravdepodobne mas nizky tlak oleja v systeme prevodovky. Zmeraj tlak, cerpadlo je spolocne . 2., Hydraulika. Ta podla popisu musi von a treba ju nastavit. 3., Hydraulika ma spolocne cerpadlo aj pre vonkasi okruh a aj pre vnutorny okruh (ramena).

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#927 Nový příspěvek od doca »

děkuji za reakci, ale jsem z toho jelen :) dnes jsem do crystala sedl a všechno funguje normálně, tak to možná bude souviset s teplotou oleje, dneska byl studený, včera v lese po třech hodinách byl jak pětník.

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#928 Nový příspěvek od pavel sk »

Filtre boli kedy menene? Olej bol kedy meneny?

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#929 Nový příspěvek od doca »

filtry jsem neměnil - předchozí majitel se mi dušoval že je dělal na podzim - asi to byla chyba, měl jsem je zkontolovat, popravdě jsem tím měl začít :( taky nevím co znamenalo to jeho dělal, jestli dal nový, nebo se na ně jen koukl.
a do převodovky jsem dolil 20 litrů pp 80 když jsem to dovezl, abych alespoň zašpinil měrku, oleje je tam dost a hned zítra se vrhnu na ty filtry, večer v pelechu naštuduji v manuálu kde je hledat a asi je budu muset nejdřív vyndat, matně si vybavuji že když jsem to koupil a zápalu nadšení jsem se na ně ptal v agrozetu že je vyměním, tak pán říkal že je tam víc typů, tak jsem se na to vybodl - a už se mi to vrátilo, marná práce :(

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ZETOR 80,81-82xx CRYSTAL

#930 Nový příspěvek od pavel sk »

Filre su na lavej strane pod kabinov. Dole je v hlinikovej banke saci filter. Byva bud dvojity sitkovy (stary typ prve kristaly) , alebo jedno sitkovy s magnetom novsi typ. Potom je dalsi filter nad nim tesne pod podlahou nasikmo. Bud tam mas kartušu ako u auta, alebo v hlinikovej banke papierovu vlozku. Fitre a olej je u kristala hakliva vec a ma velmi velky podiel na funkcnosti. Sipkami su oznacene tie filtre Obrázek Magnet je zasrobovany v tom spodnom filtri smerom od zadu. Je to taky velky 6-hran tusim na 41kluc.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“