Jardy Zetor 8111

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Jarda H1
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 14, 2014 10:54 pm
Bydliště: české Budějovice

Jardy Zetor 8111

#1 Nový příspěvek od Jarda H1 »

Předělal jsem řízení na Z 8111 (servo už dost teklo), dal jsem originál komplet orstu. Než jsem ji pořídil, tak jsem se snažil zjistit co možná nejvíc informací, jak z hlediska vhodnosti tak ceny a montáže. Výsledek byl takový, že je lepší dát novou orstu než repasovat servo, že pak budu ovládat řízení i při malých otáčkách motoru malíčkem.
Montáž jsem provedl podle návodu. Rozdíl v použití síly na volant při řízení orsty oproti servu jsem však doposud moc nezaznamenal.
Má prosím někdo nějakou radu jak snížit sílu na řízení (volant).

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1585
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 8111

#2 Nový příspěvek od Martin90 »

Jarda H1 píše:Předělal jsem řízení na Z 8111 (servo už dost teklo), dal jsem originál komplet orstu. Než jsem ji pořídil, tak jsem se snažil zjistit co možná nejvíc informací, jak z hlediska vhodnosti tak ceny a montáže. Výsledek byl takový, že je lepší dát novou orstu než repasovat servo, že pak budu ovládat řízení i při malých otáčkách motoru malíčkem.
Montáž jsem provedl podle návodu. Rozdíl v použití síly na volant při řízení orsty oproti servu jsem však doposud moc nezaznamenal.
Má prosím někdo nějakou radu jak snížit sílu na řízení (volant).
Jak se točila hřídel volantu před namontováním "orsty" (myslím samotnou hřídel)? Pokud se točí volantem velmi pomalu, jde točit také těžko? Pojistný ventil zůstal po původním řízení na nádobce? Čerpadlo zůstalo původní?
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Zetor 8111

#3 Nový příspěvek od zts18345 »

Jarda H1 píše:Předělal jsem řízení na Z 8111 (servo už dost teklo), dal jsem originál komplet orstu. Než jsem ji pořídil, tak jsem se snažil zjistit co možná nejvíc informací, jak z hlediska vhodnosti tak ceny a montáže. Výsledek byl takový, že je lepší dát novou orstu než repasovat servo, že pak budu ovládat řízení i při malých otáčkách motoru malíčkem.
Montáž jsem provedl podle návodu. Rozdíl v použití síly na volant při řízení orsty oproti servu jsem však doposud moc nezaznamenal.
Má prosím někdo nějakou radu jak snížit sílu na řízení (volant).
dobry den mohol by som vas poprosit o foto ako je to prerobene?? hlavne ta piestnica kde a ako je uchytena a kde ste ju kupovali? ja som to nikde nenasiel
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Jarda H1
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 14, 2014 10:54 pm
Bydliště: české Budějovice

Re: Zetor 8111

#4 Nový příspěvek od Jarda H1 »

Martin90 píše:
Jarda H1 píše:Předělal jsem řízení na Z 8111 (servo už dost teklo), dal jsem originál komplet orstu. Než jsem ji pořídil, tak jsem se snažil zjistit co možná nejvíc informací, jak z hlediska vhodnosti tak ceny a montáže. Výsledek byl takový, že je lepší dát novou orstu než repasovat servo, že pak budu ovládat řízení i při malých otáčkách motoru malíčkem.
Montáž jsem provedl podle návodu. Rozdíl v použití síly na volant při řízení orsty oproti servu jsem však doposud moc nezaznamenal.
Má prosím někdo nějakou radu jak snížit sílu na řízení (volant).
Jak se točila hřídel volantu před namontováním "orsty" (myslím samotnou hřídel)? Pokud se točí volantem velmi pomalu, jde točit také těžko? Pojistný ventil zůstal po původním řízení na nádobce? Čerpadlo zůstalo původní?
Před montáž orsty jsem zkoušel točit volantem, hřídel nikde nedrhla a šla poměrně lehce. Ventil jsem z nádržky demontoval a zaslepil jsem otvor šroubem (v sadě je dodávaný). Čerpadlo jsem nechal původní, zdálo se, že je v pořádku.
Už jsem ale také přemýšlel, že je vyměním.

Jarda H1
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 14, 2014 10:54 pm
Bydliště: české Budějovice

Re: Zetor 8111

#5 Nový příspěvek od Jarda H1 »

zts18345 píše:
Jarda H1 píše:Předělal jsem řízení na Z 8111 (servo už dost teklo), dal jsem originál komplet orstu. Než jsem ji pořídil, tak jsem se snažil zjistit co možná nejvíc informací, jak z hlediska vhodnosti tak ceny a montáže. Výsledek byl takový, že je lepší dát novou orstu než repasovat servo, že pak budu ovládat řízení i při malých otáčkách motoru malíčkem.
Montáž jsem provedl podle návodu. Rozdíl v použití síly na volant při řízení orsty oproti servu jsem však doposud moc nezaznamenal.
Má prosím někdo nějakou radu jak snížit sílu na řízení (volant).
dobry den mohol by som vas poprosit o foto ako je to prerobene?? hlavne ta piestnica kde a ako je uchytena a kde ste ju kupovali? ja som to nikde nenasiel
Pístnice je uchycena přímo na nápravě. Sadu jsem kupoval v MONSTĚ a obsahovala vše, nic jsem nemusel dále dokupovat. Na cenu se musím podívat do dokladů, myslím, že stála kolem 15.000,- Kč. Demontáž a montáž řízení jsme dělali ze synem asi 3 hodiny (pod chladič jsem musel dát podložku, síla cca 2,5 mm - vymezení vůle, sklon hřídele volantu). V pondělí to nafotím a pokusím se to nějak sem zadat
(já se lehce peru s PC).
Jarda

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Zetor 8111

#6 Nový příspěvek od zts18345 »

Aha dakujem ak to nepojde sem mozte my to poslat na mail agronom61@gmail.com a pridam to sem
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Zetor 8111

#7 Nový příspěvek od Pavel.T »

Taky by mě docela zajímalo foto 8) hlavně jak to je vyřešený a jestli může zůstat náprava odpružená nebo ne......

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1585
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 8111

#8 Nový příspěvek od Martin90 »

Jarda H1 píše:Před montáž orsty jsem zkoušel točit volantem, hřídel nikde nedrhla a šla poměrně lehce. Ventil jsem z nádržky demontoval a zaslepil jsem otvor šroubem (v sadě je dodávaný). Čerpadlo jsem nechal původní, zdálo se, že je v pořádku.
Už jsem ale také přemýšlel, že je vyměním.
Tak to zbývá to čerpadlo, tedy pokud jde točit opravdu ztěžka. Ve všech Crystalech s orbitrolem co jsem řídil, šlo řízení trochu tíž, než v majorech s orbitrolem. Z hlediska bezpečnosti a lehkosti točení je nejlepší dát orbitrol hned do sloupku řízení, ale zase tam v létě topí...
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Jarda H1
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 14, 2014 10:54 pm
Bydliště: české Budějovice

Re: Zetor 8111

#9 Nový příspěvek od Jarda H1 »

Pavel.T píše:Taky by mě docela zajímalo foto 8) hlavně jak to je vyřešený a jestli může zůstat náprava odpružená nebo ne......
Náprava je odpružená, pokouším se zadat fofo
Jarda

Jarda H1
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 14, 2014 10:54 pm
Bydliště: české Budějovice

Re: Zetor 8111

#10 Nový příspěvek od Jarda H1 »

Martin90 píše:
Jarda H1 píše:Před montáž orsty jsem zkoušel točit volantem, hřídel nikde nedrhla a šla poměrně lehce. Ventil jsem z nádržky demontoval a zaslepil jsem otvor šroubem (v sadě je dodávaný). Čerpadlo jsem nechal původní, zdálo se, že je v pořádku.
Už jsem ale také přemýšlel, že je vyměním.
Tak to zbývá to čerpadlo, tedy pokud jde točit opravdu ztěžka. Ve všech Crystalech s orbitrolem co jsem řídil, šlo řízení trochu tíž, než v majorech s orbitrolem. Z hlediska bezpečnosti a lehkosti točení je nejlepší dát orbitrol hned do sloupku řízení, ale zase tam v létě topí...
O montáži orbitrolu do sloupku mě odrazoval kamarád (má 105-ku) s tím, že když praskne hadice tak budu mít olej v kabině, nehledě na skutečnost, že bych musel koupit delší hadice a nějakou trubku.
Dneska vidím, že asi lepším řešením je mít orbitrol ve sloupku než pod chladičem. Rozhodl jsem se, že ho do toho sloupku přendám, jak budu mít trochu času, tak se do toho pustím.
Jarda

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Zetor 8111

#11 Nový příspěvek od zts18345 »

Foto od Jarda H1
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Zetor 8111

#12 Nový příspěvek od Pavel.T »

Moc díky za foto 8) určitě do toho časem půjdu 8)

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Zetor 8111

#13 Nový příspěvek od zts18345 »

Pavel.T píše:Moc díky za foto 8) určitě do toho časem půjdu 8)
Mne nedakujte ja som to len hodil sem :) ja som tiez toho nazoru ze ked to dostat ako origo sadu ze vymenim servo :)
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Jarda H1
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 14, 2014 10:54 pm
Bydliště: české Budějovice

Re: Zetor 8111

#14 Nový příspěvek od Jarda H1 »

Díky "ZTS" za umístění fotek. Pokoušel jsem se dát další foto ale nedaří se mi to. Využiji tedy Tvoji nabídku a pošlu je na Tvúj email, jestli je sem nějak dáš.
Jinak scháním dveře (nebo i celo kabinu) z URSUSA C 385, protože chci na Z 8111 předělat otevírání dveří do blatníků zdůvodu větrání. Původně jsem myslel, že dám do střechy klimačku ale podle ohlaelousu prý žádná sláva.
U URSUSA, když nechám otevřené dveře, i jen na háček, tak v kabině to oproti 81-jedničce profukuje. Nevíhodou takto otevřených dveří ovšem jsou sloupy v poli, protože si při práci ani nestačíš uvědomit, že jedeš kolem něj moc blízko a máš vysklíno.
Jarda

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Zetor 8111

#15 Nový příspěvek od zts18345 »

Dalsie foto od Jarda H1
Foto 0610 - spodní ramena ze 120 - 160, výsuvné konce jsou ale z 80. Předělal jsem to přotože jsou o něco delší a jsou robusnější.
foto 0613 - přendal jsem obrys/směrovky z blatníku na rám kabiny (večer, když zapneš světla tak neoslňuje odraz v předním skle).
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“