zetor crystal 12045 krystinka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#646 Nový příspěvek od pete »

Zdar přátelé mám dotaz ohledně zapravení hnoje minimalizací myslím tím diskama nebo radličkovým podmítačem .Jde mi o to budu hnojit 25t /ha a počasí je jaké je po orbě jde u nás těžko nachystat na setí tak jsem si řikal:rozmést hnuj první přejezd diskama druhý radličkovým kypřičem(ten jsem koupil taková samo domo výroba pružinové ještení a radličky a ty míchací límce nebo jak se to jmenuje jsem dal s horsch terrano)a popřipadě ještě jednou diskama.Bude tato technologie fungovat ? A kolik toho hnoje zustane nezapraveného? diky za odpovědi

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1653
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#647 Nový příspěvek od Přemo »

Bud zdrav :friends: my taki minimalizovali,nastesni zatim ne shnojem,kdyz reknu po repce diskama a pak hlubokou kromexinem,bylo to krasne kypre,ale sel nam kolega s vaderstadem s diskovou predupravou,zanim jeto pecka,nicmene ti asi nezbyde nez to proste vyskouset,tak jak si rikal ty ten postup,nebo jeste do podiskovaneho,nechst trochu slehnout potom hnuj a pak radlickacem
Nejhorsi je ze nikdo nevi co bude za pocasi atd
At se dari 8)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#648 Nový příspěvek od Dvordy »

Teď když vezmeš, kolik uděláš přejezdů, tak jestli to je ještě minimalizace.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#649 Nový příspěvek od tomous »

Zdar Přemo, Dělal jsem to takhle loni na podzim po máku před pšenicí. Hnůj jsem rozmetal na zdiskovaný strniště maku-cca 10cm hluboko a po rozmetení kypřičem asi 17-20cm hluboko. Je potřeba jet co nejrychlejác aby hlína "vřela" hnůj rozméct co nejemnějác. Venku ho bylo cca. 10-15%. Maj sa

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#650 Nový příspěvek od pete »

To Dvordy ale zase každy přejetí je s utužovacím válcem takže si podržíš vodu víš.Jinak standartně jedu dvakrát radličkama nebo diskáčem a radličky .Tome dik za info jen mám strach že to naráz tak hluboko nevemu protože ta 120 bude málo nový koně budou až v roce 2021 tak proto jsem si říkal že to vemu prvně diskama .Přemo tě zdravim jak se máš koukam furtv akci s technikou :'(

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#651 Nový příspěvek od pete »

Zdar Přátelé tak mám čas tak něco přihodím. Stále pokračuje rekonstrukce stodoly tak je co dělat jinak asi mě přibylo 10 ha orné ještě ořem mimochodem a to je prosinec ale jde to na p..u zas ale mám šikovný kluky co je to baví tak to jde zas o hodně lepší a rychlej. Žně se letos táhly jak sopel a přijde mi tenhle rok 2020 hrozně náročný podzim se zdál v pohodě ale vody spadlo taky hodně naštěstí jsem stihl rozházet hnuj a orat mimochodem jsem nechtěl orat ale nešlo nic jiného dělat tak jsme dva dny oraly pak čekaly par smykovaly a zase čekaly znovu smykovaly a druhy den seli a večer začlo pršet a pšelo a napršelo 100mm . Taky se investovalo do strojú koupil se kypřič farmet pružinou jištěny doma dodělaná třetí řada takže samo domo ale hlavně diskový podmítač o agrotom od foragri.Ještě přidám pár fotek

https://premalebisu.rajce.idnes.cz/Rok_2020/

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#652 Nový příspěvek od pete »

Zdar přátelé potřeboval bych poradit. Vyměnil jsem celé těleso termostatu co je nanontovaný na hlavě dal nový termostat a myslím že tak tři roky zpět jsem koupi i novy vršek termostatu a traktor nejde zahřít kde jsem udělal chybu nebo tam něco chybí nevím .Pak bych potřeboval poradit . ohledně vytažení středového čepu. Ta konzole je úplně vybitá jak se vytahuje ten čep je na to nějakej stahovák nebo nějakej nárychtunk a další věc je dobíjení svíti mě kontrolka na dobíjeni jakmile zapnu světla nebo ventilátor takhle mě to dělá od minulé zimy baterky jsem nedobíjel stále jedou ted hrnu pro obec zapnutý světla ventilátor a pracovní světla. A furt startuju a kontrolka svíti nebo problikává čím to je mám vyměněný jak altík i relé. díky za rady

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#653 Nový příspěvek od Martin90 »

Ukazuje ti správně teploměr? Na kolik se to ohřeje? Je relativně studený chladič? Máš průchozí malý okruh termostat->čerpadlo?
U čepu pokud je to do "živého" - jak pouzdro, tak konzole, musíš odpojit konzoli od motoru, podložit nápravu a vymlátit to přes kulatinu ven. Čep je zajištěn zezadu podložkou se dvěma šrouby a napříč malým čepem. Konzoli pak musíš dát opravit nebo pak na prasaka nové pouzdro nalepit epoxidem jako já. Pokud to není až moc vybité - jen pouzdro, tak navař na hlavu čepu trubku a na druhý konec oko ve kterém půjde mlátit palicí (reverzní kladivo). Při montáži pozor, aby se ti kryl otvor pro zajištění čepem. U dobíjení, žárovka kontrolky 2W, minimální přechodový odpor na spojích - všechno to přejdi, hlavně silnější vodiče mezi alternátorem a akumulátory - ty taky musí být v kondici. Pokud tam máš alternátor 14V/35A, hodně světel a slabší aku, tak už to nedá...
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#654 Nový příspěvek od pete »

Martine dík za rady tak snad vše dopadne dobře a mám ještě dotaz jak je pomocná pístnice v zadu na hydraulice tak mě ta pístnice teče ale koupil jedem novou na tom odkaze co jsi dával na svém tématu ale koupil jsem ji delší tak jsem si říkal že posunu to rameno výš aby to vyšlo na svých je i pruměrove silnější bude to něčemu vadit?

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#655 Nový příspěvek od Martin90 »

Průměr by vadit neměl, u toho zdvihu nevím - aby to mělo správný rozsah. Ideální by bylo dát dva stejné.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#656 Nový příspěvek od pavel sk »

12045 origo nema maly okruh medzi vodnou pumpou a cerpadlom (sudok). Co sa tyka stredoveho capu, tak staci podlozit pod motor dobry zdvyhak a jemne odlahcit napravu. V predu demontovat zavazia, odystit cap vzadu (dva sroby + podlozka s vlozkov) od motora a vytiahut aj poisty kolik v predu. Cap ma s vpredu v sebe zavit. Tusim M18 alebo M20. Staci na ten zavit napojit dobre reverzne kladivo a cap by mal normalne vyliest. Zatial mi to tak vyslo bez rozoberania rozpajania traktora. Co s atyka toho zdvyhu pomocneho valca, tak je to problem. Vnutorny bude uz na doraze co nesmie vzniknut a vonkajsi je ste bude tlacit. Tie valce hocicim co kupis nahradi nejde. Aby ti to nevyrazilo prdel na rozvodovke, aj ked su tam take dorazove platnicky.

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#657 Nový příspěvek od Martin90 »

Pravda, tam malý okruh není, jedině topení...
Jinak ten zdvih je omezen vačkou uvnitř, ne? Takže ikdyby pomocné ještě mohly, tak už do nich rozvaděč nepustí olej.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#658 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak ma hydrauliku a nastavenie horneho dorazu OK, tak by to malo tak byt 8)

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#659 Nový příspěvek od pete »

Chlapi dík za rady radši ten pomocného píst koupím kterej tam patří jen poslední dotaz nejtěžší co nosím v ramenách je seci stroj pneusej 6m 1200kg+ 1200kg osiva nemám tu hydrauliku posílit ještě o jeden píst? Teď mě přijde že to ta hydraulika zvládá v pohodě dík za info

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: zetor crystal 12045 krystinka

#660 Nový příspěvek od pete »

zdar tk sem dnes rozdělal ten termostat a chyba je v horním víku to víko je nedotlačí ten termostat a pak on se proudem vody zvedne a je vymalováno a začal sem dělat i přední nápravu a vypadáto tak že to bude pěkná makačka jen dotaz když zapnu přední náhon tak je vydět že jak kdyby se šponoval je možný že je něco špatnýho v diferáku?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“