Môj Crystal 80

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#46 Nový příspěvek od Pago »

No tak uloženie kypera je dorobené, uvidíme v blízkej dobe na ďalšej skúšobnej jazde :)

Obrázek
Obrázek

Spichol som aj rám na brány kamarátovi za John deera 1026R

Obrázek

A ešte jedna foto z dnešného vozenia rozobratej stodoly :) škoda že som potom neodfotil pri druhej fúre, odmrzlo a narobil som riadne blato...

Obrázek

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#47 Nový příspěvek od Pago »

Dneska som bol zaviesť kamarátov trailer do servisu a trošku som aj cúvanie precvičil :)

Obrázek
Obrázek

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#48 Nový příspěvek od Pago »

Mám tu na vás majstri otázku, z prevodovky sa mi ozýva hrkot, niekde v mieste ako je na pravej strane to veko pred vzdušníkom. Hlavne to počujem, keď traktor stojí a má voľnobeh, keď pridám, tak to buď prestane, alebo to nepočujem cez motor. Vonku to nie je až tak počuť, ale v kabíne dosť. Nasobič mi funguje dobre, troška ťažšie ide preradiť dopredu a dozadu. A mám pocit, že keď je studený olej, tak to nepočujem, ale dnes som jazdil celý deň, najskôr brány, potom kultivátor a nakoniec s kyperkou, tak normalne bola aj prevodovka teplá. Budem to musieť rozpoliť?

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#49 Nový příspěvek od Pago »

Nevie mi prosím niekto poradiť? Nerád by som rozoberal zbytočne, alebo zase čakať, kým sa niečo vymelie...

pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Crystal 80

#50 Nový příspěvek od pavel sk »

Hrkotat tam moze cokolvek. Je tam toho dost kde to moze vydavat ine zvuky. Vestecku gulu tu nikto nema. Moze hrkota spojka, nahonova cast cerpadiel a PTO, nasobic, prevodovka, pridavna prevodovka, rozvodovka. Pocuvaj postupne a skusaj. Hrka to pri vyslapnutej spojke ano-nie. Skus preradit rezimy nasobica korytnacka- zajac, ano- nie. Ked na lavej strane pod kabinou vypnes cerpadlo hydrauliky, tak hrkoce tiez alebo nie??? Od klavesnice na dialku sa v takychto veciach neda moc radit ked u toho clovek nei nazivo osobne :-/ .

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#51 Nový příspěvek od Pago »

Ďakujem za reakciu, samozrejme rozumiem, že sa nedá len tak povedať, čo to je. Keď vyšlapnem spojku, tak to prestane. Zajtra skusim ten násobič a čerpadlo, pripadne možem aj náhon skusiť vyradiť a budem počúvať.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#52 Nový příspěvek od Pago »

Dneska som naštartoval, že idem popočúvať a poskúšať a nepočul som nič, budem to ďalej sledovať.

Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Môj Crystal 80

#53 Nový příspěvek od Pavel.T »

Jen taková blbá otázka... Jakej nastavuješ volnoběh? Krystal není major, chce to těch 750-800 otáček. Když je míň tak to je jak žentour pod sedačkou jak se sečtou ty všechny vůle.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#54 Nový příspěvek od Pago »

Veru, môže to byť aj tými otáčkami. Snažím sa dávať tak okolo 600, lepšie sa mi preraďuje, keď mám malý voľnobeh. Ale vtedy keď mi to hrkotalo som mal aj teplý olej, takže bol redší. Musím pozrieť, koľko ho tam je a doliať. Tie dva filtre na ľavom boku prevodovky sú len nejaké sýtka, alebo je tam nejaká vložka na výmenu?

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#55 Nový příspěvek od Pago »

Obrázek

Dneska mi to zdochlo, tak pozerám palivový systém a nezdá sa mi to zapojenie... prečo je najskôr prívod z nádrže do dopravnej pumpy a potom do filtrov? Nemali by byť za nadržou hneď filtre a potom dopravná pumpa?

red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Môj Crystal 80

#56 Nový příspěvek od red.bill »

Už jsi někde viděl jemný filtry před čerpadlem? Podle všeho tam je 81 nádrž a proto ti tam chybý sklenička...

pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Crystal 80

#57 Nový příspěvek od pavel sk »

Pago: Zapojene to mas dobre. Akurat ti chyba zdruzeny hruby cistic paliva s ventilom. Ten byva oriho v mieste toho kolena a guloveho ventilu na nadrzi. Takto ti rychlo odyde dopravne cerpadlo lebo to chyti bodrel s nadrze.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#58 Nový příspěvek od Pago »

Ďakujem páni, doplním ešte teda do prívodného potrubia filter, mám taký medzi hadičky, to bude stačiť hádam.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Môj Crystal 80

#59 Nový příspěvek od Pago »

Filtre som vymenil, rozhýbal ventilček v dopravnej pumpe a zatiaľ ide, zajtra ešte doplním ten malý filtrík do potrubia a bude to :) Piatok som nestíhal, mal som tu revizáka na vzv, tak som musel ešte doladiť nejaké detaily, nahodiť vidly bez dier a nachcalo tak, že som nevedel ani vyjsť s parkplacu, ale aj tak preliezal a kontroloval zhora, zdola :smich:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

no a zase pokračujem v repasovaní tejto mašinky :)

Obrázek

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Môj Crystal 80

#60 Nový příspěvek od ford109 »

ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“