Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#16 Nový příspěvek od pavel sk »

Bohuzial to tak nefunguje. Len porovnaj ake prestavby a co vsetko stvaraju zapadne od nas a zlegalizuju to. Ty si daj na auto pridavne (pracovne) svetla alebo zabuduj navijak, ktory byva krasne skryty a nevycnieva nikde, a ta na STK a ceste policia zozeru zaziva a este aj ukrizuju.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#17 Nový příspěvek od oco13 »

Ak si nenecháme brnkať po nose tak to bude fungovať - už teraz musia prihlásiť angličáky , s traktormi to bude podobné
8)

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#18 Nový příspěvek od red.bill »

Já vím, že podlaha zůstane, reagoval jsem na to demontování kabiny. K tomu přihlášení od jinud pokud se to sem dováželo nebo vyrábělo a vyváželo ven problém s tím nebude. Jestli to tady nikdy nebylo a nemá to světovou nebo evropskou homologaci bude s tím podle mě problém.

To se dost pleteš, tenkrát muselo být schváleno pro provoz na silnicích vše stejně jako dnes. Ruchadla, horaly atd. to vše mělo kartičku o schválení pro provoz na pozemní komunikaci. Že se to moc neřešilo, už je věc jiná. Do revoluce v ČSSR nemohl být traktor bez bezpečnostní kabiny. Co bezpečnostní kabinu nemělo (25,30 atd.) a bylo na papírech muselo se vybavit rámem. Jak to bylo u 15 která boudu vůbec neměla nevím. Doma na 15 nic není ale myslím, že je i bez papírů. Později když to soudruzi trochu uvolnili se pořídila 30 a 25 šla z domu a předpokládám, že 15 už moc nejezdila. Druhej děda na 40 rám dodělával.

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#19 Nový příspěvek od Rover68 »

řeším akorát přihlášení originál cabria 5911, dovoz Anglie, na veteránské doklady a Ministerstvo dopravy vydalo nařízení, že traktor po roce 1972 musí mít minimálně ochranný rám a to 4 nohy a věnec, aby se to dalo přihlásit i na ty veteránské a to i když byl traktor origo z výroby cabrio a to i když si člověk musí na traktor ten rám nějak nabastlit a to i když tím ten traktor v podstatě z veteránského hlediska znehodnotí. Je to divný, ale je to tak.
Country boy...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#20 Nový příspěvek od oco13 »

Preto radšej budem mať kabrio bez papierov. :typek:
Ako by ministerstvo riešilo ochranný rám na toto??? :vysmech: Obrázek :hm:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#21 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten nakladac mi pride ako napadnuty kutilo s flexkou v ruke. Vzdy som to videl len s kabinou.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#22 Nový příspěvek od red.bill »

Ten hon má boudu upálenou flexou, co na tom nechápeš?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#23 Nový příspěvek od oco13 »

Bez tej flexky , je to normálne slušne zdemontované kvoli prejazdom na tom bagrovisku .Samozrejme búda je k tomu aj s kúrením. Ale mne sa takto páči viac

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#24 Nový příspěvek od MeNadruhou »

pavel sk píše:Bohuzial to tak nefunguje. Len porovnaj ake prestavby a co vsetko stvaraju zapadne od nas a zlegalizuju to. Ty si daj na auto pridavne (pracovne) svetla alebo zabuduj navijak, ktory byva krasne skryty a nevycnieva nikde, a ta na STK a ceste policia zozeru zaziva a este aj ukrizuju.
o to jde, máme totiž hromadu darmožroutů, kteří se nimrají v papírech, a když není papír na papír, tak by byli zbyteční, pak to narazí na osobní odvahu úředníka... A tím spš, když chce být někdo papežtější než papež. A pak tě zastaví policista, kterej nedejbože dostal pravomoc posoudit technický stav vozidla. Na STK jak to není jako z výroby tak prskaj, přitom účel je, aby zkontrolovali a nepustili do dalšího provozu nebezpečná vozidla. Ale co je proboha nebezpečnýho na tom, když přijedu na stk s oktávkou, kde mám zrovna vyndaný sedadla, protože sem přítelkyni stěhoval skříň, a cestou dom se si dovolil se stavit na kontrolu? když člověk chce prodat /koupit auto, tak je to na celý den- evidenční kontrola, zařídit pojištění, pak teprve na úřad stát frontu. Přijde mi to celý zvrácený a nechutný tenhle systém, který se změnil na presumpci vinny.
Je zázrak, že ochraný rám nemají povinně i motorky.
Jen pro příklad- prodej koupě auta na zélandu = vyplnit formulářek svislé poloviny A4 (nastojato a jen z jedné strany), zajdete na poštu (poštovní úřad, ne jako v česku cirkusová okenka) a zaplatit poplatek 100 kč přímo té paní tam(žádný s tímhle si zajděte na pokladnu...) a do týdne přijde dopis z agentury, že byla provedená změna vlastníka z pana x na pana y.

Omlouvám se za ten výlev, ale pokud ten západ máme dohnat, tak se musejí začít bát úředníci, ne my jich. A já se nebojím si dovézt traktor se značkou z anglie, a zrovna tak se nebojím, že by mě donutili k nějakýmu ochrannýmu rámu pokud ho nebudu chtít.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#25 Nový příspěvek od red.bill »

Problém se sedačkama je ten, že ti nesedí počet míst proto tě vyhodí.
K tomu rámu, máš jen 2 možnosti buď to budeš chtít papíry budeš muset mít rám, nebo rám mít nebudeš a nebudeš mít ani papíry.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#26 Nový příspěvek od MeNadruhou »

ad 1 Ještě se jich zastávej. To je prostě výmluva, jen aby jsi přijel na opakovanou STK. co to má společnýho s tím, jestli je vozidlo TECHNICKY způsobilé k dalšímu provozu ( přijedu dom z STK vyhodím sedadla- co se změní)? Snad na STK pracují lidi, kteří mají mozky, a snad je jasný, že když budu chtít vézt 5 lidí v autě, tak tam asi budu muset mít sedačky. To už by mě hohli vyrazit klidně i s prázdnou nádrží, protože je plná vzduchu a ne nafty či benzínu a tak neodpovídá objem... Vždyť stačí napsat poznámka: v době kontroly nebyly vyjjímatelná sedadla ve vozidle.
ad 2 Ačkoliv nemám rád to co unije nařizuje a předepisuje, ale budu věřit ve výklad toho, že je unijní právo nadřazené, a nebudou(neměli by) tudíž rám vyžadovat (přepis vozidla tak jak bylo schváleno v zemi, ze které ho dovážím, pokud neměli v anglii či jiné zemi podobný předpis pro bezp. rámy). Ne že bych to nechal bez rámu, ale tak jak s 30kou(, kterou mám oficiálně bez rámu), si vyrobím rám tak jak bude vyhovovat mojim potřebám(nízký průjezd).

Crystal s boudou u mě prostě neprojede, takže uvažuju o variantách jako 8011, 8045, 10045 cabrio, anebo půjdu do nějakého johna deera bez boudy, ale co jsem viděl, tak ty jsou většinou dost zdevastovaný z těch dairy farem (farmy s dobytkem) .
Chci nějaký větší traktor, ne úplně z nutné potřeby, proto pomýšlým na tuto kuriozitku.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#27 Nový příspěvek od red.bill »

Nikoho se nezastávám. Tvojí řečí co má společnýho s technickou způsobilostí jiný rozměr gum/ráfků než je v TP? Všechny jsou kulatý, všechny jsou z gumy/ocele/lehkých slitin a přesto tě vyrazí. To samý motor nějaký v tom je tak co je jim potom, že tam není ten co by tam měl být? A tak můžem pokračovat. K tomu, že nepovezeš lidi bez sedaček ty možná ne ale divil by ses kolik lidí jo, vždyť je to jen kousek atd. Pak se stane nějaký průser a první výmluva která přijde je ta, že jsem s tím takhle prošel STK. Se nediv, že nikdo nechce být popotahovanej kvůli cizí blbosti.

Nejsem odborník ale aby to fungovalo tak jak píšeš,musí to mít evropskou/světovou homologaci. Což traktor vyrobený před 90 rokem a určený pro anglický trh rozhodně mít nebude.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#28 Nový příspěvek od MeNadruhou »

red.bill píše:... ty možná ne ale divil by ses kolik lidí jo, vždyť je to jen kousek atd. Pak se stane nějaký průser a první výmluva která přijde je ta, že jsem s tím takhle prošel STK. Se nediv, že nikdo nechce být popotahovanej kvůli cizí blbosti.
A právě kvůli pár blbcům trpíme všichni - což je přesně presumpce viny. To ti nepřijde líto, když automaticky všichni předpokládají že sme blbci? ale to už sme odbočili totálně. Stejně jako je zodpovědný pilot za finální rozhodnutí o provedení letu, by měl být zodpovědný každý řidič. tímto téma buzerace a byrokracie uzavírám.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Me nadruhou a Crystal kabriolet ?

#29 Nový příspěvek od red.bill »

To ano souhlasím ale vetšina když má možnost se snaží tu zodpovědnost hodit na někoho jinýho tak je pochopitelný, že se proti tomu budou ty lidi bránit(vyhodí tě z stk) nebo systém přitvrdí. Většinu utahování šroubů na STK si způsobili lidi sami svojí blbostí a plácáním kde, jak to chodí, co projde za vraky atd. Typický příklad dnes musíš mít sundaný pokličky aby bylo vidět, že máš všechny šrouby/matky. Kde se to vzalo? Dřív to bylo každýmu buřt. Někdo udělal nějaký průser a místo toho aby držel hubu, začne se vymlouvat, že on nic, že to tak prošlo technickou. Začnou se vozit po technikovi, ten odsere, že takový auto pustil a systém přitvrdí v buzeraci protože k tomu má jednoduchý zdůvodnění. Stejně to funguje s tím pilotem pokud něco posere, vyšetří se to a podle toho se volí opatření aby se to pokud možno neopakovalo.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 80 Crystal+“