Zetor Forterra Power

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
zetorfanpl
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 30, 2009 8:20 pm

Zetor Forterra Power

#1 Nový příspěvek od zetorfanpl »

Víte něco o Zetor Forterra s elektrohydraulickým řazením reverzace pod zatížením?

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Forterra Power

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Nevím o tom nic a možná nokdo z nás
takže
než se začneš ptát lidí, tak se zeptej pana Googla a ten ti řekne třeba tuto
http://209.85.129.132/search?q=cache:g7 ... clnk&gl=cz
Distributorská konference představila nový model traktoru – Zetor Proxima Power
Každoroční distributorská konference skupiny Zetor proběhla ve dnech 25. a 26.listopadu v Hrotovicích a spolu s klíčovými pracovníky všech společností skupiny se jí zúčastnili zástupci zahraničních afilací i nezávislých distributorů produktů značky Zetor. Sedm desítek hostů se v průběhu dvoudenní konference podrobně seznámilo jak se současností a budoucností skupiny, tak i novinkami v sortimentu traktorů pro modelový rok 2009.

Program konference byl zahájen přivítáním účastníků prezidentem skupiny Zetor Anthony Abbottem, který zároveň nastínil vizi do příštího roku 2009. Poté následovala prezentace týkající se kvality traktorů Zetor. Zde byl ponechán dostatečný prostor pro otázky z řad distributorů. Po odpolední přestávce přišly na řadu prezentace týkající se náhradních dílů traktorů Zetor a představení nových modelů traktorů pro rok 2009. Prezentována byla zásadní změna v označování traktorů v souvislosti s uvedením dalších modelových řad a zachování přehlednosti. Nyní bude na traktorech označení modelové řady a jednotlivé modely budou značeny číslem, které bude vyjadřovat výkon v koňských silách (Zetor udává výkony podle normy ECE R 24).

Vyvrcholením celé konference bylo ovšem představení nového modelu Proxima Power. Základní inovací řady Power je reverzace pod zatížením. Nejde však o prosté vyjmutí spojky a dosazení reverzoru. Převodovka je kompletně nová, i když používá již osvědčené komponenty z řady Forterra.

Informace o novinkách v marketingu značky Zetor poskytl Lukáš Lička, který celý program prvního dne také moderoval a řídil. Po skončení oficiální části následovalo samotné představení nového traktoru Proxima Power. Na volné ploše v blízkosti hotelu nechyběly nové traktory, šampaňské a slavnostní ohňová show, která dokonale zakončila oficiální představení. Slavnostní křest obstaral Vladimír Blaškovič, jakožto jeden z majitelů firmy HTC Holding, která je vlastníkem Zetoru. Ani tím však program prvního dne neskončil. Dotazy a zkušenosti bylo možné prodiskutovat i v rámci večerního posezení, kde samozřejmě nechyběl raut a živá hudba.

Druhý den hosté opustili příjemné prostředí hotelu, dopolední blok totiž probíhal na volné ploše, kde bylo možné nové traktory vyzkoušet. Účastníci konference měli rovněž možnost vyjádřit své náměty k dalšímu vývoji a inovaci traktorů Zetor.




no a to jméno si taky nagoogluješ a pak panu Ličkovi napíšeš a pak budeš moctdělat chytrýho -protože to budeš vědět
Ing. Lukáš Lička - llicka@zetortrade.cz
http://kontakt.czechtrade.net/zetor-trade/cz/2647/
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zetor Forterra Power

#3 Nový příspěvek od antipo »

zetorfanpl píše:Víte něco o Zetor Forterra s elektrohydraulickým řazením reverzace pod zatížením?
slyším poprvé o forterre ale u proxim to funguje tak Zetor pokračuje asi 8)
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Forterra Power

#4 Nový příspěvek od Milhauss »

Co jsem slyšel,tak se to dost sere a upouštěj od toho. Ale nevím jestli nevyvýjí něco jiného,podobného. Ale tohle se neosvědčilo

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zetor Forterra Power

#5 Nový příspěvek od antipo »

Milhauss píše:Co jsem slyšel,tak se to dost sere a upouštěj od toho. Ale nevím jestli nevyvýjí něco jiného,podobného. Ale tohle se neosvědčilo
no jo slyším to až od tebe ale nebyl by to zetor aby se nesral :vztek: :'( kdy už začnou dělat pořádné stroje
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Forterra Power

#6 Nový příspěvek od Milhauss »

Přesně,ještě jsem neslyšel,že by někdo chválil Zetora. Ale zase ne druhou stranu jich jezdí kvanta. U nás ji mají v sadech a furt vysrané,a švára ji má taky,a zatím bez problému,má ji asi třetí rok,ale obdělává asi 75 ha,takže ji má jako novou. Ale kde je v denním nasazení,asi nic výraznáho

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zetor Forterra Power

#7 Nový příspěvek od antipo »

Prostě traktor dělaný pro soukromé zemědělce do 100ha, podlě mě by měli ale jít s cenou ještě o něco níž na tu kvalitu chcou za to moc. Co jezdí ty zetory u nás u soukromníku tak si to chválí že dobrý servis a hodně věcí řeší sami ani se jim to moc nekazí ale v zemědělských družstvech to ani nechtějí vidět.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Šejk
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 29, 2009 2:45 pm

Re: Zetor Forterra Power

#8 Nový příspěvek od Šejk »

Forterra Power bude na stejným principu jako Proxima Power, tedy s elektrohydraul. reverzací. Datum zahájení výroby nevim, ale zřejmě to bude až po Maxteře, protože ta naběhne 2010.
Jinak Proxima Power se úspěšně vyrábí a celkem funguje.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Forterra Power

#9 Nový příspěvek od adam »

antipo píše:Prostě traktor dělaný pro soukromé zemědělce do 100ha, podlě mě by měli ale jít s cenou ještě o něco níž na tu kvalitu chcou za to moc. Co jezdí ty zetory u nás u soukromníku tak si to chválí že dobrý servis a hodně věcí řeší sami ani se jim to moc nekazí ale v zemědělských družstvech to ani nechtějí vidět.
Soukromník se ale o stroje dobře stará aby mu chvíli vydrželi, ale ve družstvu jim to je jedno, tam skurvěj všechno.Kámoš má forterru dělá s ní deně v lese přes 8hod má myslim něco přes 4000 mth a bez poruchy.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zetor Forterra Power

#10 Nový příspěvek od antipo »

adam píše:
antipo píše:Prostě traktor dělaný pro soukromé zemědělce do 100ha, podlě mě by měli ale jít s cenou ještě o něco níž na tu kvalitu chcou za to moc. Co jezdí ty zetory u nás u soukromníku tak si to chválí že dobrý servis a hodně věcí řeší sami ani se jim to moc nekazí ale v zemědělských družstvech to ani nechtějí vidět.
Soukromník se ale o stroje dobře stará aby mu chvíli vydrželi, ale ve družstvu jim to je jedno, tam skurvěj všechno.Kámoš má forterru dělá s ní deně v lese přes 8hod má myslim něco přes 4000 mth a bez poruchy.
Přesně tak, zrovna dneska jsem se díval jak soukromník kosil s novou proximou-úplně jiný přístup, pěkně pomalu ne jak jezeďáci mají forterry a ty jsou už o něco robustnější a i tak to stojí pořád v servisu a vůbecv se nedívím.
Za tento rok u nás přibylo dost proxim.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Zetor Forterra Power

#11 Nový příspěvek od Peetan »

adam píše:
antipo píše:Prostě traktor dělaný pro soukromé zemědělce do 100ha, podlě mě by měli ale jít s cenou ještě o něco níž na tu kvalitu chcou za to moc. Co jezdí ty zetory u nás u soukromníku tak si to chválí že dobrý servis a hodně věcí řeší sami ani se jim to moc nekazí ale v zemědělských družstvech to ani nechtějí vidět.
Soukromník se ale o stroje dobře stará aby mu chvíli vydrželi, ale ve družstvu jim to je jedno, tam skurvěj všechno.Kámoš má forterru dělá s ní deně v lese přes 8hod má myslim něco přes 4000 mth a bez poruchy.
Adame, Adame... jedna věc je co ti Radim říká a druhá je to jak to je ve skutečnosti. Vím od chlapů co mu to opravovali, že mu tekl olej kde se dalo. Manatech to prý podcenil a traktor není dost dobře staženej. Apropo, neměl ho snad ani tejden a už se mu něco podělalo na hydraulice.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Forterra Power

#12 Nový příspěvek od adam »

Peetan píše:
adam píše:
antipo píše:Prostě traktor dělaný pro soukromé zemědělce do 100ha, podlě mě by měli ale jít s cenou ještě o něco níž na tu kvalitu chcou za to moc. Co jezdí ty zetory u nás u soukromníku tak si to chválí že dobrý servis a hodně věcí řeší sami ani se jim to moc nekazí ale v zemědělských družstvech to ani nechtějí vidět.
Soukromník se ale o stroje dobře stará aby mu chvíli vydrželi, ale ve družstvu jim to je jedno, tam skurvěj všechno.Kámoš má forterru dělá s ní deně v lese přes 8hod má myslim něco přes 4000 mth a bez poruchy.
Adame, Adame... jedna věc je co ti Radim říká a druhá je to jak to je ve skutečnosti. Vím od chlapů co mu to opravovali, že mu tekl olej kde se dalo. Manatech to prý podcenil a traktor není dost dobře staženej. Apropo, neměl ho snad ani tejden a už se mu něco podělalo na hydraulice.
Jo tekl mu olej proto že to se mu tam povolily nejaký šrouby, právě kvůli tomu že to asi nebylo asi dost stažený, ale už mu to zpevnili.Před prázdninama to tam měl a něco mu tam přidávali.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Zetor Forterra Power

#13 Nový příspěvek od FandaP »

Po 40 mth v podstatě lehké práce přestala fungovat želva a začal téct olej pod víkem převodovky. Dealer si stroj odvezl, opravil a závada se znova projevila za cca 20 mth, nakonec se zjistilo, že je špatně vyrobené víko převodovky, prý to Číňani v Zetoru špatně zabrousili a vyvrtali. Kvůli želvě údajně půlili traktor (nechápu proč, ale neviděl jsem to). Od té doby slouží, má cca 300 mth. Tak uvidíme.

Uživatelský avatar
mates11
Příspěvky: 168
Registrován: úte črc 10, 2007 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Forterra Power

#14 Nový příspěvek od mates11 »

FandaP píše:Po 40 mth v podstatě lehké práce přestala fungovat želva a začal téct olej pod víkem převodovky. Dealer si stroj odvezl, opravil a závada se znova projevila za cca 20 mth, nakonec se zjistilo, že je špatně vyrobené víko převodovky, prý to Číňani v Zetoru špatně zabrousili a vyvrtali. Kvůli želvě údajně půlili traktor (nechápu proč, ale neviděl jsem to). Od té doby slouží, má cca 300 mth. Tak uvidíme.
A co je to konkrétně za traktor?

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Zetor Forterra Power

#15 Nový příspěvek od FandaP »

Zetor 12441 Forterra

Odpovědět

Zpět na „Zetor Forterra“