Zetor forterra

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Zetor forterra

#316 Nový příspěvek od Sedlák »

Jestli můžu odpovědět tak si myslím že to za to stojí pokud to pujde dodělat :) , podstatně líp to odpruží rázy do kabiny a dost nerovností na cestě taky , navíc 114tka je celkem uskákaná tak by bylo lepší co se týče pohodlí 8) .
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Zetor forterra

#317 Nový příspěvek od Steve01 »

Dík za názor, jde mi zejména o to pohodlí. Skáče to skutečně jak koza na každé nerovnosti. Částečně se to zlepšilo snížením tlaku v pneumatikách, montáží závaží do zadních kol a lepším sedákem, ale aj tak by to ještě něco chtělo.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Zetor forterra

#318 Nový příspěvek od Fidlla »

A co teprve 140hsx,ta ma odpruzenou kabinu a skáče to i na rovině, chlap co s ni u nas jezdi,nadava jak prase,zlata 16145...
Zetor 6718 DEEP RED

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Zetor forterra

#319 Nový příspěvek od Steve01 »

Já v té 11441 najedu cca 300-400 mth ročně. Kdybych v tom měl sedět pravidelně každý den několik hodin, asi bych také nadával jak prase...

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Zetor forterra

#320 Nový příspěvek od Sedlák »

Tady právě koupily ten HSX místo 114tky a opravdu to skáče stejně nebo hůř, naštěstí dostala čelní ramena s vývoďákem tak tam tahá "balvan" tak je to pak lepší 8) . U 114tky bych to vyřešil stejně, na předek přidat ramena a závaží nebo vodu do kol :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#321 Nový příspěvek od sumi100 »

No a nebylo by lepší montovat i na forterry odpruženou nápravu jako má HD?Myslím,že jezdit pomalu s 10ti metrákama na předku není zrovna řešení pokud netaháš nic těžkýho v zadku...to musí pak gumy jen hořet.

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#322 Nový příspěvek od sumi100 »

Ještě reakce k té kabině...mám 100vku forterru a to odpružení vcelku jde nicméně i tak to pohodlí je někde jinde než když máš odpruž.předek.Ale podotýkám,že jsem jezdil se 10145 a ta kabina má určitě své plus.Jsou tam tlumiče monroe a tak jsem se koukal a dělají i vzduchové,tak nad tím uvažuji,že bych je tam dal...

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Zetor forterra

#323 Nový příspěvek od Steve01 »

To závaží dopředu právě dávat nechci. Nejen kvůli gumám, ale celé nápravě (svislé čepy, atd.).

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor forterra

#324 Nový příspěvek od Jan Karlik »

Steve01 píše:To závaží dopředu právě dávat nechci. Nejen kvůli gumám, ale celé nápravě (svislé čepy, atd.).
Když vyměníš každý rok spodní ložiska na svislých čepech, tak to bude víceméně preventivní, při tvém nájezdu a vyjde tě to na 1000,-kč To je celkem zanedbatelná položka. Já to taky měním jednou ročně a to dostává jiný očistec. Teď jsem to trochu zanedbal, tak se na to chystám přes vánoce. Možná se za tebou stavím přesoustružit vyvařený horní čep. Ty jsem nekupoval, když jich umíš spravit.. 8)

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#325 Nový příspěvek od sumi100 »

Zdravím v novém roce a přeji hodně zdraví.Tak dnes proběhla další údržba na forteře,4000mth.Výměna olejů v motoru, nápravě a reduktorech.Nové filtry saní a seřízení sbíhavosti.Jinak vše o. k.V listopadu jsem byl pro nový krmný vůz, je to horizontál s frézou od značky Storti.Předchozí zůstává do zálohy, měl 9let a byl od značky Sgariboldi.

claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Zetor forterra

#326 Nový příspěvek od claus »

Používáš při couvání v jámě spojkový pedál, nebo se to nesmí jak u proximy power ?

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#327 Nový příspěvek od sumi100 »

claus píše:Používáš při couvání v jámě spojkový pedál, nebo se to nesmí jak u proximy power ?
Čau, pokud nemusím, tak ne..couvnu tak na dva metry ke stěně,rozložím ho a pak na red.jedničku jen přicouvnu.Jen u panelů je to horší, protože naše jámy už jsou k.o.... myslím podlahy.Jsou tam díry a když najedu na patku, tak krmák stojí zešikma,což s lopatou dole není při couvání zrovna super.Ale snažím se spojku nezatěžovat,jak v jámě, tak i na chlívě.Jinak mám klasickou forterru..ne HSX.

claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Zetor forterra

#328 Nový příspěvek od claus »

Já mám NH a tam to naštěstí můžu tlačit přes spojkový pedál. Ptal jsem se jen proto, že než ho kupovali, uvažovali taky o Zetoru. Asi bych si na to musel zvyknout, ale nedovedu si to představit.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Zetor forterra

#329 Nový příspěvek od Fidlla »

Jo s proximou powerem jen startuji se spojkou,jinak si zvyknes jezdit bez na tlačítko 8)
Taky couvu do jam( mam Mayer siloking 14m3),ale nemam frezu,naklada mě manipulator (jcb 550-80)
Zetor 6718 DEEP RED

claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Zetor forterra

#330 Nový příspěvek od claus »

Jo, při normálním ježdění by to mohlo jít, ale při couvání s frézou asi jen přes redukci, jak kolega Sumi. Ale dělám 11 - 12 fůr denně, do slámy nebo sena by možná šlo couvnout na prasáka, ale pak siláž a senáž, to je 22x dát reduci - neříkám že by to nešlo, ale su rád, že toho Zetora nemám.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Forterra“