Major alebo proxima

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Major alebo proxima

#1 Nový příspěvek od cajka5 »

Zdravim, prosim Vas aky je hlavny rozdiel medzi majorom a proximou, alebo preco kupit proximu a nie major?
Som zaciatocnik viem posudit len vykon, hmotnost, no nie kvalitu a detaily. Ake minimalne vyvody by mal mat traktor pre univerzalne vyuzitie.
Dakujem.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Major alebo proxima

#2 Nový příspěvek od jojof »

To myslis novy Major 80?? To zalezi co s tym traktorom chces robit,ci len okolo domu alebo mas nejake vacsie polia?

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Major alebo proxima

#3 Nový příspěvek od cajka5 »

Ano myslim novy.
Prace okolo domu, v malom na poli (pluh, rotavator), prevoz paliet, prevoz dreva, planujem tahat vlek 10t.
Vidim ze je tam dos podstatny rozdiel v hmotnosti stroja, coho sa obavam ze nebude len zavazim ale asi aj kvalitou naprav atd...

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Major alebo proxima

#4 Nový příspěvek od tomasberry »

Tak okolo domu by stačil asi jen major, ale vlek 10 tun ani major legálně tahat nesmí, myslím že má povoleno jen kolem 6 tun, jestli už to nezměnili. Nová proxima s předkem má přes 13 tun hmotnost vleku.

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Major alebo proxima

#5 Nový příspěvek od cajka5 »

Toho som sa bal , tak som hladal sem na fore a nasiel som fotku technickeho preukazu v ktorom je, ze major moze stahat 12500kg. Ak teda ma kazdy major rovnaky technicak. Obavam sa aj hlavne predneho nakladaca, ci ked nan zavesim 1500kg, nebude mat traktor problem, pretoze bezne euro palety su nalozene na takuto hmotnost (dlazba, tehla, cement, brikety).

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Major alebo proxima

#6 Nový příspěvek od cajka5 »

Stranky vyrobcu zetora su strasne slabe, nie je tam dokopy uvedene nic.
Agro vybava- co presne obsahuje?
Tatazenie prednych naprav v pripade nakladaca?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Major alebo proxima

#7 Nový příspěvek od thovt »

Požádej o informace po emailu i klidně o manuál, slušný obchodník informace poskytne.

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Major alebo proxima

#8 Nový příspěvek od tomasberry »

První majory měly v techničáku těch 12500 kg, ale vím že pak už ty další jenom kolem těch 6 tun ty (viděl jsem to na vlastní oči, tak jsem tomu nechtěl věřit), takže radši si to předem ověř. A co se týče těch 1500 kg na čeláku tak to možná bude na hraně (musíš ještě počítat 200 kg paletizační vidle), ale teď z vlastní zkušenosti můžu říct, že i proxima už s tím nevypadá dobře a nemám z toho dobrý pocit (a to má vše silnější a větší kola), ale pokud dám dostatečný protizávaží, tak si s tím poradí. Většinou ty palety mají cca 1200 kg, což já i smenším čelákem se do těch 1500 kg i s vidlema vejdu. Takže major to asi taky zvládne, ale ne v každodením nasazení, jako nouzovka 1 za rok.

Tomas6
Příspěvky: 5310
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Major alebo proxima

#9 Nový příspěvek od Tomas6 »

Než do majora bych na nějaké to lehké šmrdlání šel do 7745.A nebo když na těžší práce tak do proximy.Nějak mne ten major nezaujal.Nejel jsem s ním, nemůžu soudit,ale když jsem to prohlížel na dnu Zetor tak tam bylo dost věcí co se mi nelíbilo. Možná ho zatracuju zbytečně,ale pocit jsem z něho dobrý neměl.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Major alebo proxima

#10 Nový příspěvek od cajka5 »

Rozmyslal som aj nad 7745, no do 25 rocneho stroja sa mi nechce ist s myslienkou, ze by mal fungovat dalsich 20 rokov :-)...netusim ako to bude s nahradnymi dielmi.
Asi sa oplati doplatit za tu proximu, hlavne pre vyssie zatazenie, robusnost, rychlost a kompresor. Inac, dost po krku slape zetoru hattat. Tie ceny su fakt pekne, neviem ako je na tom kvalita, ND, motory by mali byt v poriadku.
Web cena:
Mojor 80deutz - 24990€
Zetor proxima 80 - 30700€
Hattat A90 - 24500€ (vysia vybava oproti zetoru)
Hattat A100 - 25500€ (vysia vybava oproti zetoru)

Neporovnaval tie typy niekto pred kupov ?

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Major alebo proxima

#11 Nový příspěvek od Matúš »

Tiež mi celkom padli do oka 8) Pokiaľ viem, tak sa to vyrába v Turecku pod licenciou Valtry 8) Ešte mne sa celkom páčia Indické traktory Solis, okolo domu by stačil 8)
Inak Zetor má teraz limitovanú edíciu, fotky dám do kuriozít :)

Tomas6
Příspěvky: 5310
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Major alebo proxima

#12 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nevím.Do toho turka či solise bych asi nešel.Měl bych strach z kvality a dostupnosti dílů. Asi tu moc přechvaluju proximu ale mi se ten traktor prostě líbí.Máme ji doma půl roku(jetou) a zatím v pohodě.Ze začátku jsem sice nadával,pořád se mi něco nezdálo,ale asi jsem to moc prožíval.Uvidím jak se to bude chovat teď v senách,to dostane zabrat s lisem,ale začíná mne ten traktor bavit čím dál víc.No oproti 7011 obrovský posun.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Major alebo proxima

#13 Nový příspěvek od Matúš »

Tak ale zas okolo domu by mu to mohlo stačiť 8) Keď tak vidím, že niekto si na 30ha kúpi Belarusa :D :friends:

Tomas6
Příspěvky: 5310
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Major alebo proxima

#14 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak to jsem prehlednul.Okolo domu bych volil 7745 nebo něco z uř1.Dílů bych se nebál.A pokud fakt jen okolo domu,tak klidně i něco xx11. 20 ha jsme dělali v kopcích s 3011 a 7011 a v kopcích.Proxima se kupovala defakto jen kvůli lisu a tomu že když 30tka zvedla hrabačku byla na zadních.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: Major alebo proxima

#15 Nový příspěvek od romek007 »

Matúš píše:Tak ale zas okolo domu by mu to mohlo stačiť 8) Keď tak vidím, že niekto si na 30ha kúpi Belarusa :D :friends:
Ty mas belarusa?

Odpovědět

Zpět na „Zetor Proxima“