vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stenlyaukro
Příspěvky: 902
Registrován: úte dub 12, 2011 3:41 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#1 Nový příspěvek od stenlyaukro »

Ahoj , scháním vlek za traktor 5 tun , a dostal jsem nabídku vybrat si mezi :
vlek 5 tun sklápěný na tři strany , 1 pístnice
vlek 5 tun sklápěný na dvě strany , 2 pístnice

Teoreticky by se mi spíše líbila ta třísklopka , ale bojím se toho že má pouze jeden píst .

Byl bych moc rád kdyby mi někdo s tímto poradil , napsal své skušenosti , atd .
Předem děkuji za odpověd

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#2 Nový příspěvek od Nokia »

Já ti nevím.
Z mého pohledu bych bral ten s dvěma písty. Přijde mi ten s tím jedním pístem jako že bude hodně namáhaná ta podlaha za kterou ten hever bere když to sklápí hlavně na zadek. Vlastní zkušenost s tím ale nemám.

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#3 Nový příspěvek od stano 4011 »

mal som damarobenu jednonapravovu vlecku sklapanu len dozadu ,,,super'',predal som a kupil tovarensku jedonapravovu sklapanu na 3strany ,ale v praxi sklapam iba na boky ,je dobre mat moznosti 3 , s dvoj osakom sa nie vzdy da nacuvat ako potrebujes ,ale na strany to budes viac vyuzivat a bude to pevnejsia konstrukcia ,ale aj viac narocna na opravu 2 piestou

Uživatelský avatar
stenlyaukro
Příspěvky: 902
Registrován: úte dub 12, 2011 3:41 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#4 Nový příspěvek od stenlyaukro »

Tak asi dám přednost té dvou pístnici

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#5 Nový příspěvek od kordl »

asi už jí máš čtu to až ted,Každopádně zdělím svuj názor. Mám doma 2 vleky nosnost 4 tuny jsou české výroby myslím z prostějova. Jsou to třístranky. Podle zkušeností můžu říct,že bych už vybíral jenom třístrané sklápěčky, určitě jak říkáš sou citlivější na sklápění dozadu drobet se kroutí korby když se sklápí. Ale pokud drobet dodržuješ tonáž tak se nemuže nic stát. Myslím tím nenarvat na 5 tunu nástavby piřvezt 75 metráků obilí a myslet si,že to sklopím na zadek tak to potom pro ten vlek je dost namáhavý kort když má svá nejlepší léta za sebou. Ale jak už tu bylo řečeno ne všude se dá zajet z boku a velká výhoda při svozu obilí na své sejpky. Uděláš si zadní okýnko a krásně se ti všechno samo vysipe do zrnometu. Já si prostě sklápění na zadek u vleku nemužu vynachválit.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#6 Nový příspěvek od Peter768 »

Radšej zober 3stranný sklápač. Ja mám jednostranný a plánujem prerobiť na 3stranný len z jedného dôvodu a to je sklápanie v náročnom teréne, kde sa mi nie vždy dá sklopiť dozadu, nie z toho dôvodu, že by to nesklopila ale bojím sa aby sa pri zaťažení na svahu a sklápaní vlek neprevrátil. Už sa nám stalo že sa vlek prevrátil. Inak mi sklápanie do strán ani nechýba. Kamarát má sklápanie do boku a nedokáže pri sypaní robiť, resp sypať na jedu veľkú kopu ale to má štvorkolku. Taktiež sypanie v malých priestoroch do zadu je výhoda.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#7 Nový příspěvek od CBS »

Viem, že s vlečkou sa necúva najlepšie, ale pri vysypaní dozadu vieš oveľa lepšie navážať. Keď som vozil do skladu obilie, s dvojstranným sklápačom bolo treba s honku stláčať do hromady, s 3S nie je treba ani honka.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#8 Nový příspěvek od Peter768 »

CBS píše:Viem, že s vlečkou sa necúva najlepšie, ale pri vysypaní dozadu vieš oveľa lepšie navážať. Keď som vozil do skladu obilie, s dvojstranným sklápačom bolo treba s honku stláčať do hromady, s 3S nie je treba ani honka.
Moja reč. Už tretí víkend som navážal materiál na zvýšenie cesty jednému pánovi, aby sa ľahšie dostal na svoj pozemok a nepotreboval žiadnu techniku, len troška rozhrabával s hrablami navezený materiál do roviny. Predtým mu tam vozil kamarát s S2 a to všetko musel ručne prehadzovať. On mal Z7011 a 7t sklápač S2, a ja Z25 a 3,5t sklápanie dozadu.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#9 Nový příspěvek od Franta.cz »

Na těch pětitunách S3 se při vyklápění rády ohýbali korby.

Uživatelský avatar
stenlyaukro
Příspěvky: 902
Registrován: úte dub 12, 2011 3:41 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: vlek 5 t 3sklopka 1 píst versus 2sklopka 2 písty ?????

#10 Nový příspěvek od stenlyaukro »

Tak nakonec vše dopadlo tak , že sem nekoupil ani jedno . Doma sme se všichni shodly , že nejlepší bude koupit jednoosý sklápěný přívěs . Takže teďkom už delší dobu každý den prolézám inzerce a nemůžu nic kloudného sehnat . Když už je přívěs pěkný , za pěknou cenu , tak je daleko , když už je blízko tak už je většinou prodaný .

Odpovědět

Zpět na „Vlečky a jiná příslušenství“