Nabovi stroje

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#406 Nový příspěvek od nabocklish »

Sehnat dobré lidi je problém v jakémkoliv oboru. V tomto případě navíc sháníte lidi na jeden den, hodláte jim zaplatit co nejmíň, že? :smich:

http://www.molcik.eu/vinarska-technika.html malá vana od molčíka. No leskne se jim to hezky :)

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#407 Nový příspěvek od nabocklish »

Už více než tři roky mám doma Bolgar T54. Za tu dobu pořádně nepracoval a ve vinici už vůbec ne. Tak jsem se rozhodl, že mu ty své vinice ukážu. S hloubkovým podrývákem:
Obrázek Obrázek Obrázek

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Nabovi stroje

#408 Nový příspěvek od ITS »

Já bych se chtěl zeptat.
Proč začíná být suchá rulanda vzácností ? Proč je každá sladká ?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Nabovi stroje

#409 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No konečně se dočkal a podíval se do vinic. :smich: Jak zvládal takovej plošnej podrejvák ? Ale pásáček je to pěknej, takovej dětskej.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#410 Nový příspěvek od nabocklish »

ITS... protože sladká vína jsou trendy. Sladká chuť je výrazná, velmi dobře vnímatelná, pojmenovatelná a navíc je obecně brána jako příjemná. Zkrátka lidé nechtějí hledat spousty různých chutí u suchého vína, ale jsou rádi, že vnímají sladkou. Nicméně sladké víno není vadné! Já osobně s ním mám problém, protože bohužel často ta sladkost vše ostatní přebíjí.
No a Rulandské šedé k tomu má nejlepší předpoklady, protože velmi dobře vyzrává. Vinař si musí určit jak s tím cukrem uvnitř hroznu naloží. Jak se udělá ze sladkých hroznů nesladké víno (a naopak :D ) ti vysvětlí vineyard a pirat, to jsou kluci šikovní a znají ;)

Bolgar tuto hloubku kolem 45 cm zvládá s přehledem. Z fotek lze poznat, že ambice byly vyšší (hlubší :) ), ale pásák nemá vyladěné směrovky a v tahu při větší hloubce jedna strana zabírá víc než druhá takže mě to táhne do řádku.

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#411 Nový příspěvek od pirat »

Zajimavy system toho podryvaku 8) podobny stroj se pouzival pri vyoravani sazenic ve skolkach a ke kluceni starych vinic :driver: pasak je pekny 8) jak je siroky ???

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#412 Nový příspěvek od pirat »

ITS píše:Já bych se chtěl zeptat.
Proč začíná být suchá rulanda vzácností ? Proč je každá sladká ?
Neni to problem jenom u rulandy ale u vice odrud a proc se dela sladka ???
Valna vetsina zakazniku chce sucha vina,dojedou na degustaci a v 90% pripadu odjizdi z vina polosladkyma takze asi tak.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#413 Nový příspěvek od nabocklish »

Pásák je zajímavej. Samozřejmě komfort obsluhy je tak strašně nízko, že s ním lze pracovat jen jako ukázka, že i tyhle starý stroje pracovat umí. Zkrátka dělat s ním víc jak dvakrát ročně bych fakt nechtěl, ale uznávám, že jsem zhýčkanej :) . Podvozek je typická ruská práce, nezničitelná kovadlina s celou řadou geniálně jednoduchých řešení. Zato kabina je bída (ta je právě bulharské konstrukce a je to na ní hodně vidět). Nicméně celkově se jedná o opravdový viniční speciál - odpovídající době vzniku, sedmdesátým letům. Ale vychytávky jako šířka něco přes metr, tři hydraulické okruhy, čerpadlo 50l/min atd. obstojí celkem důstojně i dnes. Dát na ten podvozek nějakou italskou kabinu a přidat posilovač řízení, byl by z toho solidní stroj :)

Ten podrývák je původně na vyorání kořenové zeleniny a dostal jsem ho k bolgaru. Sám bych to asi řešil jinak, ale když už je doma... :) Navíc fakt krásně pozvedne a prokypří zem. Obyčejná slupice to tak dokonale neumí. Ale zase má ten příčný břit ohromný odpor.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#414 Nový příspěvek od nabocklish »

ahoj, neuměli byste mi někdo poradit z čeho je tato slupice 60x20? Neměli byste ji třeba někdo navíc?
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabovi stroje

#415 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj hele dost mě to připomíná slupice co máme doma na kultivátoru :) Ale nedokážu si ted vybavit jak vypadaj dole. Musel bych za světla na to mrknout a podívat se jestli máme náhradní ale pochybuju..... :-/
Byl to dřív nějakej rozkladací kombinátor za škodovky. Z toho to naši dělali ;-)

Obrázek

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#416 Nový příspěvek od nabocklish »

Také si myslím,že to bude něco starého českého. Klidně bych to koupil i jako nový díl, kdybych věděl kde. Ross universum takovou slupici nemá.

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 389
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nabovi stroje

#417 Nový příspěvek od Laslou »

Bolgárek je to pěkný. V čem vězí to poštelování směrovek? Ptám se, protože o jednom podobném Bolgárku vím a je s ním podobný problém.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#418 Nový příspěvek od nabocklish »

Jistě to nevím, ale předpokládám, že to bude stejné jako v tanku, takže je to o vymezení vůlí. Knihu k tomu mám jen v Bulharštině - neumím ani Rusky, natož Bulharsky :D Nicméně tyhle hodnoty by tam měly být dohledatelná.

Včera jsem si rozbil hračku, na DT75 mám nalomenou hřídel napínacího kola. Náplň na mrazivé večery :(

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#419 Nový příspěvek od nabocklish »

Už jsem na to přišel! Slupice je z kombinátoru KON, tyhle pevné jsou za koly traktoru. Mají ji v Agrozetu, už je objednaná

Renovace stále pokračuje. A neustále se objevují kostlivci...
Obrázek

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Nabovi stroje

#420 Nový příspěvek od nabocklish »

Zdravím všechny v tuhé zimě, která (světe div se!) dorazila i na jižní Moravu :)
Zde jsou fotky z vyhrnování "réví", to jsou větvičky révy, které se ostřihají v rámci zimního řezu. Hrábě, které jsem vyrobil loni fungují dobře, ačkoliv pár úprav bude nutných.
Mimochodem druhá fotka je pořízena kolem šesté večer. Na traktor jsem na podzim navěšel deset přídavných světel - pět dopředu, pět dozadu. Říkal jsem si když už, tak už a cílem bylo, abych nemusel rozlišovat jestli je den nebo noc. To bylo splněno, což se hodí i teď když je brzy tma.
Obrázek Obrázek Obrázek
upload a gif

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“