Citrusovi 7745

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Citrusovi 7745

#451 Nový příspěvek od sim111 »

Na tom linku s FarmWebu je moja galéria tak ak by si mal nejaké dotazy rád odpoviem. :)
A mám ešte jednu otázku mám zasiatej 0,5 ha pšenice bernstein aké hnojivo by ste odporučili a v akej dávke. Díki moc.

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: Citrusovi 7745

#452 Nový příspěvek od pete »

sim111 píše:Na tom linku s FarmWebu je moja galéria tak ak by si mal nejaké dotazy rád odpoviem. :)
A mám ešte jednu otázku mám zasiatej 0,5 ha pšenice bernstein aké hnojivo by ste odporučili a v akej dávke. Díki moc.
:shock: tak to jsem rád že jsi tady na foru ty tví galerky se mě hrozně líbí fakt 8) 8) 8) 8) super

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: Citrusovi 7745

#453 Nový příspěvek od pete »

citace od agronoma
dřív psali v odborné literatuře že vynosy jsou stejný jak zrna tak slámy a ty data se kopírují už 40 let, ale ty odrůdy se dostaly dál ldyž tobak dá 10 tun tak už nedá 10 tun i slámy ale třeba jenom 7 :pohar: :friends: :pohar:
no já bych tu slámu dál nerozebíral, stejně si to každý udělá jak sám uzná za vhodné :friends:

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Citrusovi 7745

#454 Nový příspěvek od sim111 »

JJ ten istý sim111 :) Som rád, že sa ti páčia ty si tiež registrovaný na FW?

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: Citrusovi 7745

#455 Nový příspěvek od pete »

sim111 píše:JJ ten istý sim111 :) Som rád, že sa ti páčia ty si tiež registrovaný na FW?
NE nejsem ale sem tam se na fw podívám a ted jsem scháněl vše kolem minimalizace přípravy půdy na setí řepky a náhodou jsem našel ty tvoje (galerky) máš k nim i docela pěkný a výstižný komentáře tak je z čeho čerpat snad budou letos v srpnu větší srážky a budu moct na řepky na orat. Ale člověk míní a bůh mění :friends: ;-)

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Citrusovi 7745

#456 Nový příspěvek od citrusek »

pete píše:
citrusek píše:Ahoj, přeju všechno nejlepší do roku 2016. Ječmen Olympic jsem dělal loni. Na internetu uvádí někde krmný a někde sladovnický. Mě v Morsevě tvrdili, že je krmný. Sel jsem ho na stejné pole společně se sladovnickým Sebastian a neviděl jsem v nich žádný rozdíl. Stejná výška, stejně odnožený. Průměrný výnos z celého pole byl tuším 63 q/ha. Pak jsem ho měl ještě na jiném poli a tam byl o dost lepší, výnos 75 q/ha. Myslím si, že rozdíl ve výnosech byl kvůli odplavení živin. Hnojil jsem obě pole před setím. Ale první pole bylo seté o týden dřív a pak se vrátila zima a dost pršelo a nasněžilo.
Heris i Tocadu jsem měl taky. Heris byl výnosově nic moc. Tocada byl lepší, ale v Morsevě ho měli pouze jeden rok. Pak jsem bral Sebastiana a ten byl zatím nejlepší. V roce 2014 dával 89 q/ha a to jsem ho moc nehnojil. Dostal na podzim trochu hnoje a na jaře 40 kg čistého N. Na druhém poli dával 68 q/ha. Rok předtím 73 q/ha.
Ozimák jsem měl jenom jednou a to mi ještě dvě třetiny vymrzly a musel jsem ho na jaře přesít. Byla to odrůda Merlot. Takže za mě je lepší jarní.
Zdar citrusku díky za vyčerpávající odpověd.Dnes jsem to i díky tvému popisu rozhodl a objednal jsem si olympik tak snad to vše zvládnu a vyjde i dobrý výnos letos to bude podruhé co seji ječmen jarní trochu mu dopřeju protože ty pole nejsou moc v kondici hned po žních jsem nasel meziplodinu svázénku a pšeničnou slámu jsem ještě postříkal damem 200l/ha tedˇ na jaře n.p.k 9,25,25+3s 200kg/ha a ještě hodím 100kg lav.Jo vím že je ještě moc brzo ale zeptám se zkoušel jsi někdy připravovat pod řepku radličkáčem ? a jestli jo jaký máš osvječený zpúsob.díky :friends:
Tady jsem si našel na farmwebu kolegy ze slovenska a docela se mě ta jejich technologie líbí
http://www.farmweb.cz/index.php?page=vi ... &gal=45171
Myslíš radličkovým podmítačem? Někdy orám a někdy to beru podmítačem. Když podmítačem, tak to co nejdřív po žních poprvé podmítnu. Před setím to podmítnu podruhé a hlouběji, pak vezmu kombinátorem a zaseju a zaválím cambridgema. Loni když bylo sucho, tak jsem čekal až zaprší a podmítal jsem to poprvé a podruhé hned po sobě až před setím. Většinou to beru podmítačem na polích kde je horší půda a kde bych orbou nadělal hroudy.
Včera jsem využil počasí a hodil jsem do řepky 1,5q/ha ledku. Odpoledne už začalo pršet a podle počasí co hlásí bych se tam nejmíň týden nedostal. Snad se už nevrátí zima.

Musím taky pochválit galerie na Farmwebu od Sim111, rád na ně koukám. Hlavně se mi teď líbili galerie od SHR.

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Citrusovi 7745

#457 Nový příspěvek od citrusek »

Po dlouhé době aspoň pár fotek, ať je na co koukat. Hnojení je z minulého týdne. Hnojila se pšenice ledkem v dávce 1,8q/ha. Pak fotky z opravy vlečky. Rám jsem celý obrousil až na železo, pak na to přišel 2x základ a 2x vrchní barva. Padlo na to 7 drátěných kotoučů a 2 lamelové. Škoda, že jsem nevyfotil jak to vypadalo předtím. Znovu už bych to nechtěl dělat. Na korbě se dělal dokola rám na kterých drží háky s bočnicemi a obě čela, pak se dělala nová podlaha i bočnice. Mezitím nám do druhé vlečky naboural náklaďák a korba byla na odpis, tak se celá korba dala na druhou vlečku a na tuhle spravenou se objednala úplně nová korba. Už je doma, ale ještě ji nemám vyfocenou. Pak mám pro vás jedno překvapení, ale fotky budou až příští týden.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Citrusovi 7745

#458 Nový příspěvek od tomous »

Já spravoval před 2ma rokama 7tunu a už bych to vživotě neudělal. Jinak na fotky se budem těšit. 8)

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Citrusovi 7745

#459 Nový příspěvek od nabocklish »

hezký vlek. Jsem zvědavý na novou korbu :)

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Citrusovi 7745

#460 Nový příspěvek od citrusek »

Tady je slíbené překvapení. Jmenuje se Ferda. Přijel v sobotu po vlastní ose asi 120 km. Má najeto 2800 Mth. Bude na něm potřeba pár drobných oprav a nějaký nový řemen, jinak je v dobrém stavu. Je to náhrada za Nebeskou jízdu, která by měla tenhle týden odjet do světa.

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek

ObrázekObrázek

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Citrusovi 7745

#461 Nový příspěvek od tomous »

Pěkná! Ale nebude ladit s Jóóóhanem :smich: 8)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Citrusovi 7745

#462 Nový příspěvek od Matúš »

Paráda 8) Na tú výmeru ho už bolo treba. Inak nebola náhodou 514 na bazoši?

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Citrusovi 7745

#463 Nový příspěvek od adam »

Pěkný 8) Kolik už máš hektarů?
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Citrusovi 7745

#464 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Pěkný kamaráde 8) ;-) To se ti bude jezdit v kabině jak v autě proti 514-ce :D Tak hlavně ať to chodí bez vážnějších poruch :) A parkovat budeš v hale tam projede ne?

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: Citrusovi 7745

#465 Nový příspěvek od citrusek »

S Jóhanem ladit nebude, ale co se dá dělat. E514 byla na bazoši. Čekal jsem jestli si toho někdo všimne. Měl jsem tam stejnou fotku co tady na foru. Mám 52 ha orné, ale chtěl bych dělat i nějaké služby, až se s tím naučím jezdit. Parkovat bude v hale, už tam stojí. Včera jsem celý den vydělával skoro všechny stroje z haly, abych tam udělal místo. Pak zaparkovat kombajn a lištu a pak zase všechno zpátky.
Snad bude jezdit bez poruch. Musí se vyměnit ozubená kolečka v obou dopravnících, dát nové těsnící gumy na korčáku a sítech a dřevěné ložiska na vytřasadlech mají vůli. Tady mám strach, že budou opotřebované kliky a budou se muset vyměnit. Jejich cena je šílená.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“