Zetory a jiné od J. Kubce

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#46 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak jsem měl hezkou prácičku. :D
Obrázek

Jak to je ztuhlé tak se gumě dolů moc nechtělo, říct si nakonec dala. Nasadil jsem novou zatím jednu, druhá přijde na řadu až se oteplí alespoň nad nulu.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#47 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#48 Nový příspěvek od j.kubec »

Mám otázku na zkušenější. Budu měnit čerpadlo u hydrauliky a jaké bude nejlepší pořídit. Chystám se na celkovou rekonstrukci hydraulického systému, tato chci vzít z gruntu. :) . Mám připravenou novou kostku rozvaděče a dalších pár drobností, jen si nejsem jistý jaké čerpadlo použít, přeci jen je větší výběr.
Díky za rady.
Momentálně někde utíká tlak a tak už mám důvod se v tom pohrabat. :vysmech: Trochu si to zase vylepšit.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#49 Nový příspěvek od Matúš »

Akú litráž dáš, to nechám na tebe, len nezabúdaj, že ak dáš silnejšie, treba mať nastavený pojistný ventil na väčší tlak. Čo sa týka značky, tak buď origoš alebo Hylmet.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#50 Nový příspěvek od j.kubec »

Jestli na to dobře koukám tak u Nekvindy jsou čerpadla na 25l od 1700 do 3000kč. Jaké ještě jdou použít? Slyšel jsem že se nechají dát i o větší litráži, ale nevím podrobnosti.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#51 Nový příspěvek od Matúš »

Dajú sa dať aj s väčšou litrážou, myslím, že aj Jihostroj vyrába 32 l a Hylmet myslím aj 42. Pasuje tam bez úprav, iba pojistný ventil treba nastaviť na tlak myslím 17,5 MPa alebo tak nejako.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#52 Nový příspěvek od j.kubec »

Asi zůstanu u klasiky zas takový rozdíl to asi nebude. Díky za informace.
Dnešní prácička.
Obrázek

Obrázek


Kvalita fotek nic moc, ale pro představu stačí. Dál jsem si netroufnul zajet už se traktor bořil. Je tam hrozná bažina.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#53 Nový příspěvek od j.kubec »

Něco ze dneška
Obrázek

Obrázek

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#54 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak čerpadlo zadělané. Kuchal jsem to dva dny.
První den výměna čerpadla, brzdy. Když jsme to shodily tak jsem čučel. V sání bylo nacpané nějaké staré těsnění sítko rozsekané na kousky. Těsnění bylo nacpané až těsně před čerpadlo. Takto to tam muselo být po mnoho roků, protože mě tam při jediném kuchání co jsem dělal nespadnul ani chlup. To byl asi i jeden z důvodů proč to tak blblo a mělo to problém s tlakem. Škoda že jsem se na to nepodíval jež dříve.
Den druhý kuchání z vrchu. Dnes jsem vyměnil hydraulický ventil a vše přetěsnil. Hrozná pakárna.
Na volnoběh to už tlačí přes 120 a při lehkém přidání plinu jsem na 170. Doufám že to už bude fungovat bez problému.
Zítra opravím sedačku a upravím plech za ní, poté otestuji.
Fotky sem nedělal protože jsem byl zaprasený a už utahaný.
Ještě mě čeká k podzimu motor a nakonec lak. Pak doufám na pár roků bude klid. :vysmech:

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#55 Nový příspěvek od lukisek 099 »

zdravím pěkné fotky. měl bych dotaz na štípačku popřípadě nějaký odkaz?? kolika tuna? jeto kombík nebo jen hnané traktorem? a nakonec cena?? díky moc

Uživatelský avatar
Milan81
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 19, 2017 2:40 pm
Bydliště: Rokycany,ZČ

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#56 Nový příspěvek od Milan81 »

Také se přidávám, musím uznat moc hezké fotky strojů a je vidět, že co se oprav týká se také moc nenudíš :)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#57 Nový příspěvek od j.kubec »

Štípačka je už stará cca 15 roků. Je to italská 14T. Tenkrát byla od maníků z Jindřichova Hradce. Umí jak na náhon tak na vlastí elektromotor štípat metrová a půlmetrová polena. Respektive dojíždí na dvě nastavitelné úrovně.
Na to kolik už zvládla kubíků vypadá suprově, jen trochu prýská barva, ale jinak šlape bez nejmenší poruchy.
Strojový park máme docela slušný 8) a co se týče oprav opravdu se nenudím. Technika není nejmladší a když se používá tak se musí čas od času dát dohromady.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#58 Nový příspěvek od j.kubec »

Hydraulika je plně odzkoušená a funkční to se mě povedlo.
Ovšem s brzdama stále zápasím nemůžu na to přijít co to dělá. Dlouho se nevyskytují problémy až sem tam časem začne lehce přibržďovat pravé či levé kolo. Prasátka jsou vyměněná pedály jdou oba stejně netvrdnou. Štvemě nejvíc to, že to přibržduje skutečně nepatrně a poznám to až je cítit obložení a ta nahodilost kdy se to stane. Mnohdy stačí prudce dupnout na brzdy a již se to neobjeví po celý den ježdění.
Mohl by tuto závadu způsobovat vyrovnávač tlaku? Kdyby to byl hlavní válec, tak by to dělalo snad na jedné straně a ne na obou nahodile vždy na jedné straně.
Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#59 Nový příspěvek od Matúš »

Ja by som to typoval na ten vyrovnávač, ale počkaj ešte na radu skúsenejších. Tiež som ho menil, ale preto, že tiekol.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#60 Nový příspěvek od j.kubec »

Nakonec jsem vyměnil vyrovnávač tlaku i hlavní válečky na brzdách.
A nyní bych poprosil o radu jak správně mají být nastavené hlavní válce na pedálech. Podle všeho hlavní důvod přibržďování byly špatně nastavené brzdy. V dílně se jim to moc nepovedlo :vztek: . Jak jsem se v tom hrabal tak jsem zjistil že byly moc přitažené štelovací šrouby a zůstával nějaký tlak v soustavě tu na pravo tu na levo. Je na nastavování nějaký postup?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“