Zetory a jiné od J. Kubce

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#31 Nový příspěvek od j.kubec »

Jistěže 90°C jde, ale chvilkama tam byla i 100°C. To se mě zdá už dost. V kabině to bylo taky moc hezké :cert: . Ale co hlavně že první stovka je doma :pohar: a bez zmoknutí.

klepi
Příspěvky: 193
Registrován: stř bře 07, 2012 4:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#32 Nový příspěvek od klepi »

Chce to vyfoukat chladič kompresorem nebo vystříkat vapkou, je tam nalítanej bordel jako jsou stélky z pampelišek a podobný pak už to bude jen na těch 80. Taky se mi to začalo hřát vyfoukal jsem to a je klid...

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#33 Nový příspěvek od j.kubec »

Vyfoukané a vymité to samozřejmě v chladiči bylo, pouze bylo velké teplo. Třeba dnes jsem byl na cca 82°C. Při dopravě kde to na silnici točím co to jde a za sebou tahnu 6T,tak to prostě topí víc než v zápřahu za lisem. V největším teple a kopcovitém terénu mám nalítáno přes 300km ve dvou dnech s přepravníkem proto i ta teplota těsně pod 100°C. Dalších 150km třeba dnes a teplota normál.


Seno uklizené všechno asi 180 balíků!!! Tak už může klidně 14 dní pršet a nebudu se zlobit 8) . Pokračováni na otavách, jenom nevím kam s balíkama, skládky už jsou plné. Letos nám toho nějak moc narostlo a to to vypadalo na řidší trávu a ono né :shock: .

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#34 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ono taky záleží na to jakej chladič máš, já jsem měl na 72jce nějakej ten polskej , prostě s řidkým žebrováním, a ve dvouch rotačkách to taky neuchladil, i když byl novej a čistej. každej den poctivě vyfoukávanej, a prostě to neuchladil. V šedesátce jsem měl ještě puvodní hustej origo. zetoráckej , tak jsem je vyměnil a můžu sekat teplo neteplo, a přez 85 to nepřeleze a před tím to bylo furt ke stovce.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#35 Nový příspěvek od j.kubec »

Trhání lísky
Obrázek
Obrázek
Rizikové kácení u silnice, vedení a baráku. Kmen o průměru 1,35m v nejužším místě v nejširším 1,5m.
Obrázek
Obrázek
Menší bráška 7245 :vysmech:
Obrázek
Přírůstek k strojovému vybavení :pohar:
Obrázek
Trocha žužlání na Pilousovy. Kmen o půměru 50cm.
Obrázek
Příprava na jarní setí ovsa s jarní pšenicí. Čištění proběhlo bez problému na mlátičce z 30 let. Obsluhujeme ve dvou.
Obrázek

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#36 Nový příspěvek od j.kubec »

Po kleknutí posilovače, který byl opravován před rokem a velké vůle v řízení jsem se rozhodl přestavět řízení na hydrostatické. Ve čtvrtek pořízená sada na předělávku. V pátek a sobotu kutění s řízením. V neděly mě to nedalo a ještě jsem udělal opravu hydrauliky (výněna manžety a všech okroužků měděných podložek a těsnění). V pondělý dosestavení všeho na své místo. A dnes zkušební jízda.
Obrázek
Obrázek
Dva vleky odvežené pro spokojené zákazníky.
Vše šlape jak má :pohar: pouze jsem musel doladit brzdy na vlek nějak se povolilo táhlo.
Řizení je super měl jsem to udělat už poprvé s hydrostatikou a na posilovač a vergly kolem toho se vykašlat. Mám tam i nové čerpadlo oleje u posilovače původní odešlo, začalo vytlačovat simeringy a olej šel do motoru. Použil jsem jihokovácké. Oproti origo zetoru bylo i 1T levnější tak se hin ukáže co vydrží.

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#37 Nový příspěvek od Poupic »

čau ten malej nakladač schaffer je váš? jak jste sním případně spokojen máté ho od nova nebo koupený starší?

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#38 Nový příspěvek od j.kubec »

Zdaravím
Schaffer byl zakoupen nový. Je poskládaný na náš požadavek s větší nápravou a kola jsou na větších diskách a jsou širší než je bježné u tohoto typu.
Šlape bez problému již mnoho let jen se mění olej a filtry. Jediný problém byl v zimě že v hadičkách zamrzala voda v naftě, což jsem vychytal upravením sklonu hadiček a přemístěním hrubého filtru paliva. Motor má tuším 26hp a na tento stroj je optimální. Zdvihací síla na háku je 950kg.
Ještě jsem jezdil s Giantem bazarovým od Vitaltechu. Ten ma výkonější motor a je širší. Zdvíhací síla je obdobná. Má více okruhů hydrauliky a ovládání podobné el. ještěrce. Jsou to dobré stroje dobře ovadatelné svojí práci si odvedou, nejsou však vhodné do terénu snadno se převrátí.
Ještě tě něco zajímá?

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#39 Nový příspěvek od Poupic »

Moc dík za informace. Jak dlouho ho máš a kolik má najeto mth? kolik má dosah nebo jak vysoko naložíš? a kolik stojí taková sranda nová?

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#40 Nový příspěvek od j.kubec »

Motohodin má už cca 800. Výška nakládky je závislá od nářadí, například balíky sena dávám do 2,5m na půdu. A ohledně ceny to je složité, nové modely jsou dražší. Každopádně počítej okolo 500 a více nehledě na značku výrobce. Po zkušenostech bych se nebál ani ojetiny, ale od oficialního prodejce, který stroj servisoval, nebo od známého co mení prase na stroje. Když se k těmto strojům chováš slušně, jsou to nezmaři. Ovšem někdo s tím dělá hovadiny a můžou v něm pak být skryté vady. Nejvýce to odnáší kloub a to je docela drahá sranda. Hlavně se nesmí noc přetěžovat, jako jsem viděl podobný stroj a na zadku bylo betonové závaží přihozené majitelem. Půl roku starý stroj rozlomený na dva kusy a zkoušely to reklamovat :shock:. Závaží mělo přes 300kg :pistol: , prostě někdo je inteligent.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#41 Nový příspěvek od j.kubec »

Doporučil by mě někdo dodkop za traktor? Je poměrně hodně modelů a u nich poměrně značný rozdíl v cenách a tak mě zajímá co je na nich takový rozdíl odpovídající ceně? doporučí mě někdo odzkoušený model?
U podkopu chci samozřejmě vlastní čerpadlo hloubku kopání cca 2m a výšku výklopu cca1,8m.

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#42 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Radil bych ti předělat si podkop z UNC, konkretně Jurenku NR-2, vyjde tě to nejlevněji, a je bytelný. Na origo podkopy jsem se kdysi díval taky, ale jsou tu spíš nakladače jak podkopy. Takové hračky. Nakonec jsem koupil celé JCB :)
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#43 Nový příspěvek od j.kubec »

Díky, ale na předělávání nemám čas. Raději něco hotového a funkčního. S rozpočtem okolo 100T.

majkl.fiat
Příspěvky: 276
Registrován: úte led 14, 2014 12:25 am
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#44 Nový příspěvek od majkl.fiat »

Do 100 tis. pořídíš polské hračky. Jak říkám, jsou to spíš nakladače, s drapákem na hnůj, slámu apod. Jdou na to dát podkopové lžíce ale je to nouzovka. V měkké hlíně ještě budiž, ale ve slínu, kamení, nebo vykopat s tím pařez je skoro nemožné. Zemní práce je podobné odvětví jako les - technika tu dostane naprdel, a co na to není uzpůsobeno popraská, pokroutí se a budeš z toho akorát znechucený. Nakonec tě to vyjde líp si to nechat udělat službou.
Zetor 6718 - motor 7701, portály Proxima 40 kmh :-)
JCB 2CX - takové malé kopátko
Case JXU 95 a Mercedes Unimog U2100 Agrar

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Zetory a jiné od J. Kubce

#45 Nový příspěvek od j.kubec »

To chceš říct že i tyto stroje jsou k ničemu, praskají, ohýbají se a pod.?
http://www.polagro.cz/traktory/podkopy/ ... otogalerie
http://www.dabaki.cz/album/en-fotogaler ... 8600-9-jpg

U malé číny bych to chápal, ale i u těchto?
Živit se tím nechci jen to potřebuju na kopání drenáží, sem tam pařez a terénní úpravy okolo baráku či pro sousedy.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“