Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4111 Nový příspěvek od Sedlák »

Jako traktor bez předku se sice otočí na pětníku, ale kolikrát stačí plivnout pod kolo v kopečku a konečná.... Kor tady si člověk musí 2x rozmyslet kam může vjet a kdy, teď mi stačí jen cvaknout vypínač a mám jistotu že nezůstanu vyset někde na strání. Dokud člověk jen lítá po rovinkách po loukách nebo tahá vlek hlavně po asfaltu tak to jde, ale jak jde o něco trochu těžšího tak bez předku je to trápení :friends:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4112 Nový příspěvek od Sedlák »

Vladimír2 píše: stř úno 28, 2024 10:42 pm ...co na to říct ? Lituji všechny , kteří jsou nuceni k obživě používat traktory značky ZETOR ...
By mně zajímalo co tímhle chtěl básník říct.....
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4113 Nový příspěvek od -sheppard- »

No já myslím že to bylo od člověka který žádného zetora nemá a mluví velke moudra. Podle fotky v profilu bych řek že má jen samodomo traktůrek které bude podle nej určitě výkonnější než zetor. Vždycky žasnu jak se na traktoriadach dívám s čím tam lidi jezdí, místo toho aby si koupili schopný traktor ZETOR s SPZ tak si raději splacaji kolikrát takovou slataninu že bych stim nevyjel ani metr.... a potom ještě mluví o zetorech jako o největších srotech přitom mají doma ještě horší sroty samodomo s kterýma nemůžou ani na silnici...
Zetor 7211 Tunis

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4114 Nový příspěvek od jojo7011 »

No tak jasne ze na premiove znacky moderny Zetor nikdy nedosiahne, ale na druhej strane lacne a ihned dostupne ND a lacny servis je pre maleho polnohospodara vacsia vyhoda aj ked na ukor komfortu. Aj velky polnohospodary co maju 1000ha tiez niesu nadseny ked sa im hlavne v senazach nieco vyserie na ich JD a potom musia cakat niekedy 2 tyzdne za ND kym pride z anglicka a o cene ani nehovorim. No a stare Zetory su pre drobneho gazdu castokrat jedina financne dostupna moznost. Mam kamarata ktory ked zacinal s ovcami tak mal 7011 a nebolo to teda bohvie co. Uz bol pevne rozhodnuty pre novy Major len leasing vybavoval. Ale dealer JD mu spravil neodolatelnu cenu na 5E co je to iste jak Major len v zelenej a s motorom aj kabinou JD. Co sa tyka komfortu tak oproti majoru bol na o dost vyssej urovni. Len ked dosli fesaci na servis co sa 1h pomotali okolo traktora a prisla faktura na 600 eock bez dph, tak ho ten JD rychlo omrzel. Z tych cien servisu bol dost na prasky, ale koly zaruke sa inak nedalo.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4115 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak u nas si robotu na poli ci luke s traktorom 4X2 neviem nijak predstavit. To by som sa v 90% na tu luku ci pole s bezpredkačom ani nedostal. A ak aj ano, tak ten traktor by tam dlho na štyroch kolesach nezostal. Mame luky kde je to casto aj stym 4X4 na hrane a traktor ma tendenciu sa odtrhnut. Co sa tyka toho odpruzeneho predku u 4X2, tak tiez to zase nebol taky zazrak (mal som moznost jazdit aj s 4X2). A co sa tyka skakania predku u traktorov 4X4, tak ten skace len na nedotazenom traktore bez zavazi. U traktora s 4X4 je zaklad doťaženy predok traktora. Ked sme kupili ten druhy traktor s lahkou napravou, tak bol bez akychkolvek zavazi. Priznavam, ze tam to bolo citit to poskakovanie lahkeho predku. Ale ako sme ho dotazili origo zavaziami pod vanu 4+2, tak ten rozdiel je citit. Ten predok sa na ceste skludnil 8) . V robote na Z-7245HS s 13-kusami bandasiek na prednych parohoch nehrozi skakanie na ceste. A ked uz skoci, tak to musi byt taka jama, ze traktor 4X2 by tam skočil komplet cely. Ale kazdy ma traktor na nieco ine a jeho nazor nikomu neberiem :friends:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4116 Nový příspěvek od Vladimír2 »

-sheppard- píše: čtv úno 29, 2024 3:57 pm No já myslím že to bylo od člověka který žádného zetora nemá a mluví velke moudra. Podle fotky v profilu bych řek že má jen samodomo traktůrek které bude podle nej určitě výkonnější než zetor. Vždycky žasnu jak se na traktoriadach dívám s čím tam lidi jezdí, místo toho aby si koupili schopný traktor ZETOR s SPZ tak si raději splacaji kolikrát takovou slataninu že bych stim nevyjel ani metr.... a potom ještě mluví o zetorech jako o největších srotech přitom mají doma ještě horší sroty samodomo s kterýma nemůžou ani na silnici...
...co mám napsat na obranu svého tvrzení ? Asi jen to , že jsem v jenom zemědělském podniku odpracoval víc než 47 let a jezdil se vším , co tam bylo . A když už jsi se otřel o domaděl , tak jiná možnost v 80. tých letech nebyla a navíc mě to bavilo a baví pořád , i když už nejsem nejmladší . Jinak Ti může Lukáš povykládat , byl u mě ...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4117 Nový příspěvek od oco13 »

-sheppard- píše: čtv úno 29, 2024 3:57 pm přitom mají doma ještě horší sroty samodomo s kterýma nemůžou ani na silnici...
No na slovensku je aspoň tá výhoda že dostaneme tabulky jak na Zetora tak na domadel alebo japonca, myslím že je jedno či to niekto vidí ako šrot, hlavná je robota ktorú to urobí.
No nie je to krásny "šrotík" Obrázek a aj tak tú haluzinu vždy domov doviezol a kúrili sme. 8)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4118 Nový příspěvek od Lukashil »

Vladik zrejme narazel na to co vi temer kazdy lekar v republice v cetne meho. A to jest nasledky roztreseni vnitrnosti traktoristy......

A jinak nektere domadely (prave proto ze si je stavel a upravoval sam uzivatel) umi seriovku strcit do kapsy.


Jasne jasne jako v kazdem oboru i domadel umi poskladat amater a pak se to smrtaky hemzi. To ale neni vladuv pripad
Stydím se za tuto zem

fikejz
Příspěvky: 5991
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4119 Nový příspěvek od fikejz »

-sheppard- píše: čtv úno 29, 2024 3:57 pm No já myslím ...
Mluví z tebe nevědomost. Vladimír nemá "nějaký domamont", ale mimo jiné stroje moc povedený traktůrek vlastní výroby. A hlavně tolik zkušeností co mnozí nenasbíráme za celý život. Je ovšem faktem, že s tím jeho komentářem ohledně Zetorů taky nesouhlasím. No třeba z toho ještě vyrostu ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4120 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Myslím, že se to tady dotklo více Zetoráků :nee:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4121 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nechtěl jsem se nikoho dotknout , jen jsem politoval kluky , kteří k obživě musí používat ZETORY . Asi jsem byl už rozmazlený , ale vím jak mi bývalo po 12 hodinové směně s Z 161 45 a po stejné směně , aby to bylo trochu porovnatelné , s traktorem CASE MXM 175 .

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4122 Nový příspěvek od -sheppard- »

no dobře, ale to už jsi nenapsal, tady na foru, nechci říct že všichni, ale většina má "staré" zetory jen kolem domu, lesa a nějaké to políčko, či snad pole :) , nikoli že vněm sedí 12hod denně na šichtě. Tudíž to zase nikomu tak neškodí a myslím si že hodně lidí to má i jako koníček. Za své ostré tvrzení proti komukoliv tady a foru se omlouvám, samozřejmě nevím kdo co zažil a co vytvořil. Jen o zetorech vím své a myslím si že to vůbec nejsou špatné stroje, vždyť ty 7XXX jsou dodnes ceněné jako blázen a je pořád na ně kupa dílů, troufal bych si říct že nějakých 90-95%, a to už o něčem vypovídá...
Zetor 7211 Tunis

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4123 Nový příspěvek od Zetor15 »

Vladimire tomu rozumim mam jak zetor a to dotizeny s moderni odpruzenou vzduchovou sedackou klimou a presto jsem po 8-9 hodinach jezdeni dost zdrchanej kdyz to porovnam s novejsim traktorem kde je odpruzenej i predek a celkove jinej styl ovladani tak muzu jezdit klidne 12-13 hodin a nejsem jak po sichte v dole.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4124 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nechci mít poslední slovo , ale to " používání ZETORů k obživě " tam je . :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4125 Nový příspěvek od oco13 »

Vladimír2 píše: čtv úno 29, 2024 9:01 pm ...nechtěl jsem se nikoho dotknout , jen jsem politoval kluky , kteří k obživě musí používat ZETORY . Asi jsem byl už rozmazlený , ale vím jak mi bývalo po 12 hodinové směně s Z 161 45 a po stejné směně , aby to bylo trochu porovnatelné , s traktorem CASE MXM 175 .
Láďo - napísal som to už aj v inom vlákne a budem sa teda opakovať, ale ja fakt musím :pohlavek: . Ludia sa nesmú mať dobre, potom strácajú motiváciu budovať lepšie zajtrajšky pre svoje deti a myslia len na svoje pohodlie.
Takže ja ako jednotlivec by som zakázal konštrukterom niečo také ako ten Case vymyslieť. Princíp zásluhovosti - ak to tu niekto dokaže pochopiť. Ospravedlňujem sa všetkým ktorých sa to dotklo :-/

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“