Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6598
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3571 Nový příspěvek od Lukashil »

a jak ma ten pridavny rozvadec napajeny proxima? Ta ma taky 77ckovy zadek ne?
Stydím se za tuto zem

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3572 Nový příspěvek od jojo7011 »

Proxima ma rozvadzac uz vonku ak sa nemylim.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3573 Nový příspěvek od pavel sk »

Proximy a niektore modely vyrabane po zlatych casoch Zetoru (do 1989) maju niektore nezavisle pohony cerpadla. Cize niesu zavisle od prevodovky a ani od pohonu PTO. Tu sluzi dolne veko uz len ako prechod od cerpadla, ktore je na motore po samotnu hydrauliku. V tom veku dole je len implantovany poistny ventil cerpadla.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3574 Nový příspěvek od jojo7011 »

Hej videl som tak7245 co mala cerpadlo vpredu namiesto prevodovky PVH. Novsie modely napr. 7340 uz mali cerpalo pohanane od odbocky v prsiach pod kompresorom. Ale ziadna slava to teda nebola.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3575 Nový příspěvek od Antony30011 »

Proč vymýšlet vymyšlené? Většina prodejců nových ČN (ať už z PL či lepších značek) nabízí montáž a ví, jak u kterého druhu traktoru na to. Já osobně bych jim do toho nefušoval :-/ pokud se nebavíme o nějaké samodomo výrobě, ale to pak znehodnotí celý traktor s TP...

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3576 Nový příspěvek od pepa.traktor »

bohužel už se delší dobu tomu věnuji a prodejci tvrdí že mají vše vyzkoušené a jde to na to a na to ale když se začnu ptát jak je vyřešena konzole na posilovač řízení a přední hnaná náprava jestli dovoluje plný výkyv tak jsou v ůzkých a začnou se vytáčet a polské zase problém nemají většinou osvědčení pro provoz--koukal jsem na TUR 2 B a už jsem se na něj i byl podívat osobně --hledal jsem cenovou realizaci pro mé potřeby a zatím hledám
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6598
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3577 Nový příspěvek od Lukashil »

v práci máme na 7245 nakladač přímo zetorsystem.
a hádejte, co z rychlospojky do rozvadšče a druhou zpátky.
to je prasečinka co?
nojo montovali profíci....

a právě na tomto traktoru hodláme vyměnit v zimě čerpadlo za silnější a proto mě zajmá, jak přímo z čerpadla vzít tlak aby to nebrzdil origo rozváděč

ale po tom co jsem se zde dočetl o probléměch s víkem 72 při přestavbě, váhám jak na to jinak.
na tom traktoru musí chodit ramena kvůli bedně.

ještě by mě prosím zajímala jedna věc, když by se v tom spodním víku do té zátky zašroubovala dlouhá závitová redukce, aby se zablokoval tlak nahoru, a z toho rozvaděče pro čelák se zpátečka napojila do rychlospojky traktoru, šly by pči nějaké kombincí sériových páček vnitřního a vnějšího okruhu ramena zvednout?
pak už jsou zajištěná řetězem.

děkuji moc za trpělivost i příspěvky
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3578 Nový příspěvek od pavel sk »

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 44&t=70820 Nevidim problem ani s upravou novsieho veka.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6598
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3579 Nový příspěvek od Lukashil »

děkuji všem za rady, když už to víko bude dole riskneme to, přeci jen je to otrava stát na plynu a než se čelák zvedne........
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3580 Nový příspěvek od Antony30011 »

pepa.traktor píše:bohužel už se delší dobu tomu věnuji a prodejci tvrdí že mají vše vyzkoušené a jde to na to a na to ale když se začnu ptát jak je vyřešena konzole na posilovač řízení a přední hnaná náprava jestli dovoluje plný výkyv tak jsou v ůzkých a začnou se vytáčet a polské zase problém nemají většinou osvědčení pro provoz--koukal jsem na TUR 2 B a už jsem se na něj i byl podívat osobně --hledal jsem cenovou realizaci pro mé potřeby a zatím hledám
Nevím kde ses ptal, u Intertechu jde výkyv nápravy do plna a TP má... klidně se dojed podívat, koupil jsem ho sice už s traktorem, ale jsem max spokojenej :)

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3581 Nový příspěvek od jhamos »

Pepa traktor...bral sem z Teleciho maximální spokojenost a i s montáží, vůbec se jim nema cenu do toho montovat.Davali i upravené viko, silnější čerpadlo a pojistak. Měli za 5 hodin v klidku hotovo. Osvědčení to ma a sem rad, že sem nešel do Tura,je sice levnější,ale zpracovani uplne jinde.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3582 Nový příspěvek od red.bill »

Ono ani po tý úpravě víka to nebude žádný zázrak, prostě to není nakladač. Je to poplatný době vzniku, dnes je hydraulika a její možnosti úplně jinde.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3583 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Antony30011 píše:
pepa.traktor píše:bohužel už se delší dobu tomu věnuji a prodejci tvrdí že mají vše vyzkoušené a jde to na to a na to ale když se začnu ptát jak je vyřešena konzole na posilovač řízení a přední hnaná náprava jestli dovoluje plný výkyv tak jsou v ůzkých a začnou se vytáčet a polské zase problém nemají většinou osvědčení pro provoz--koukal jsem na TUR 2 B a už jsem se na něj i byl podívat osobně --hledal jsem cenovou realizaci pro mé potřeby a zatím hledám
Nevím kde ses ptal, u Intertechu jde výkyv nápravy do plna a TP má... klidně se dojed podívat, koupil jsem ho sice už s traktorem, ale jsem max spokojenej :)
právě hledal jsem v okolí a na netu a sháněl jsem info a někde udělají inzerat a nic není problém a pak se zeptáš na výkyv a už je problém je potřeba ohnou řídící tyč protože se opírá no super a další na rovinu že za určitých podmínek jedině orsta ptám se proč protože to dře a říkám si super tak to bude asi výrobní problém a doklady pro provoz to je taky oříšek mívají shodu ale né doklady osvědčení a ta shoda je na nic --nemají prý problém jdou i na odbyt bez dokladů tak si říkám a hledám dál info a osobně se jedu i podívat ale jak jsem psal hledám cenu proti mé potřebě a né do toho pustit 150 tis a vyměnit na traktoru co jde --ten Intertech se mi taky zamlouvá ale nevyužiju abych se do toho finančně takhle zabořil ---tak tohle jsou mé postřehy z těch levnějších řad kolem 60-70 tis +příslušenství
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3584 Nový příspěvek od pepa.traktor »

on se taky trh docela roztrhnul s čelnakama co sleduji a někdo dokáže slízt hodně dolu ale jsou tam potom i hodně velké technické problémy


a co by jsi Lukáši měl tak v úvaze pořídit ?
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#3585 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já mám s IT1600 klasické řízení a OK, ale orstu chci skrz právě čelák dávat. I náprava má výkyv, to jsem při koupi zvedlej na čeláku zkoušel. Asi holt ty čeláky kolem 100 k maj větší smysl a jsou vymakanější než ty za 160. A mám k němu papíry jak maj být, jinak bych do něj nešel, znám to z práce jaký jsou s tím problémy. A kdo si myslí, že něco odstrojí na TP tak je "chytrej" do prvního pruseru...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“