Hanzova nová 7745

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hanz-k
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 09, 2019 9:56 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Hanzova nová 7745

#1 Nový příspěvek od hanz-k »

Zdravím zetoráky,
rád bych vám zde představil svůj nový vysněný projekt. Zetor 7745. Bude využíván převážně na výrobu sena a obsluhu kolem, koní takže časem přibude čelní nakladač. Traktor jsem koupil od svého známého - traktor jezdil s vyvážečkou, ale po technické stránce bylo o něj staráno. Takže teď začínám řešit běžnou údržbu a kosmetickou stránku. Postupně bych rád přidával příspěvky jak se pokračuje :). Momentálně se řeší panty dveří, těsnění oken, provozní kapaliny, brzdy, a uvedení traktoru do "původního stavu" včetně nástřiku kapotáže....

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanzova nová 7745

#2 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Vítej mezi Zetoráky :rally: :friends: Traktor nevypadá špatně až mu dáš nějakou tu péči tak to bude mašina jak hrom ;-) Koukám na tom je orbitrol řízení?
Ať se daří a přidávej fotký :)

Uživatelský avatar
hanz-k
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 09, 2019 9:56 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanzova nová 7745

#3 Nový příspěvek od hanz-k »

Ahoj, díky za přivítání. Právě ho mám na dílně a už začínám. Jen čekám na nějaké ty díly (schody, levá bočnice, apod.), poté chci dát věci na komaxit.. :), natřít střechu a prokoukne :) ..foto budu rád postupně přidávat. :) .. Ano, ano řízení je už předělané.. :) ..

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanzova nová 7745

#4 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak to jo, hlavně když je nějaká dílna a dá se tam přez zimu na tom dělat ;-) Venku to stojí za hovno v tomhle počasí :typek:

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Hanzova nová 7745

#5 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tak vítej Hanz na foru a zdravím do Liberce, kde jsem strávil 5 let mého života , 77čka nevypada věru zle, jak už bylo řečeno, A ať je traktor jakej je , vždycky se na něm práce najde, a o tom to mezi zetorákama je, tak že ,držím palce a těším se na další obrázky . 8) 8)

Uživatelský avatar
hanz-k
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 09, 2019 9:56 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanzova nová 7745

#6 Nový příspěvek od hanz-k »

Tak po nějaké době přidám pár fotek a informací. Začal jsem dávat 77 dohromady. Nějaké přetěsnění, nové náplně, termostat, vrtule chlazení, gufera poté zjištěn úník chladící kapaliny přes vložky vstřikovačů, takže následná výměna cočkem vevařen šroub do vložky a vytažen reverzním kladivem, šlo to bez problému :) .. Dále dokoupení schodů, kastliku baterie, nástřik kabiny, oprava a nástřik střechy, budeme dávat originál zadní světla apod... a pomalu ale jistě pokračujeme.

Po novém roce se chystám na lakování kapotáže, kol, aby to trochu vypadalo :) ... Zatím mi dělá radost tak snad to i tak zůstane .. :)


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
hanz-k
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 09, 2019 9:56 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanzova nová 7745

#7 Nový příspěvek od hanz-k »

Tak po nějaké době obnovím vlákno :) ...

Vánoční svátky byli pro mě víceméně pracovním volnem, abych s ní zase pohnul :)...
Tentokrát se jednalo o výměnu křížů kardanu a přetěsnění 4X4 obalu. Dále jsem dostrojil kabinu, nastrojil koženky na blatníky a mohl tak konečně blatníky vrátit na své místo. Dále nějaké to barvení kol apod..Na fotkách pouze 1. vrstva. Všiml jsem si nesouososti alternátoru oproti zbytku řemenic a tak jsem zakoupil ještě držák, který tam má být. Nechápu předchozího majitele proč již tak neučinil. Pár minut práce a pár set Kč. No co už, asi bylo lepší dělat co pár měsíců řemen :evil: . I tak se nám 77čka probouzí opět k životu. Teď ještě počkat na olakovanou přední plechařinu a poskládat jí zpět na své místo a mezitím dodělávat detaily okolo co nebyli až zas tak důležité. Doufám, že bude po tomto né velkém zásahu chvíli sloužit :)


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
giovanny1971
Příspěvky: 140
Registrován: sob zář 17, 2016 3:16 pm
Bydliště: Vsetin

Re: Hanzova nová 7745

#8 Nový příspěvek od giovanny1971 »

Krasná práce... mimo jiné.,.všem na tomto klubu přeji rok 2020 ..hodně zdraví.. osobních i pracovních úspěchů... k tobě už jen jedno.. dělej to s láskou k tomu stroji ---a on ti to vrátí...asi to tady máme všichni stejně...bez ohledu k čemu je stroj určen :)

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Hanzova nová 7745

#9 Nový příspěvek od pepanek »

Ahoj, jsem rád že se další pouští do oprav a záchran těchto strojů 8)
Moc se mi líbí uchycení předních blatníků, teď na tom možná taky budu pracovat to uchycení ze spoda se mi nelíbí už dlouho. Snad letos.
Co budeš dávat za zadní nástavce?
Ta nádrž je malá, ale pokud nejezdíš daleko tak je lepší aspoň na ní nikde nezůstaneš. Já měnil 95 za 70l a jsem rád :)
A nakonec schůdky už jsem si na nich několikrát odřel holeň a radši jsem udělal s kamošem jiné.
Mnoho zdaru a ať tě to baví :potlesk:

Uživatelský avatar
hanz-k
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 09, 2019 9:56 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanzova nová 7745

#10 Nový příspěvek od hanz-k »

Chlapci moc díky a reakce :) .. Chytlo mě to hrozně. Občas mě to vytočí do běla :D, ale jinak se snažím to dát v rozumné míře co nejvíce dokupy, aby sloužil. Trávím 90% na netu a v dílně ohledně zetoru :smich: .Jinak bude využíván na výrobu sena a počas bych chtěl nechat namontovat čelní nakladač jelikož máme pár koní :) , tak na jejich snažší obsluhu.. :)

Jinak nádrž malá je a zároveň není v uplně super stavu, tak přemýšlím, že ji časem vyměním za trochu větší.
Uchycení blatníků se mi také líbí takhle jsem 77čku už koupil, někdo si vyhrál. Co se týče zadních nástavců bojuju s myšlenkou plastových a nebo středních plechových. Ještě nejsem uplně rozhodnutý.. :zapomel:

Samozřejmě jsou věci, který mě ještě čekají a neminou, ale to se bude odehrávat v průběhu dalších měsíců v mezičase. :) Na těchto strojích je pořád co dělat :D ... :)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Hanzova nová 7745

#11 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Honzo, sleduji tvoje vlákno, a koukám, že tě to fakt chytlo, a to je dobře, jen tak dál, jenom jsem toho názoru, ale to není jen u tebe, že když koně, tak ty by se měli obsloužit sami, dovést krmení atd. ale já žiju v jinech letech a chápu, že to tak už asi nefunguje. jinak traktor máš pěknej a eště ti zabrat dá, to je jasný, ale proto ty traktory asi máme :smich: čělní nakladač, žádná výhra, ale když není jiná možnost nakládání , tak je i toto dobrá volba a přeju ti, aby ti traktor dělal jenom radost, i když vím že to není možný, hlavně, když je do čeho píchnout, tak je dobře, někdy i lepší než píchnout doma do báby. :smich:

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Hanzova nová 7745

#12 Nový příspěvek od pepanek »

Jirka 8)

Uživatelský avatar
hanz-k
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 09, 2019 9:56 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanzova nová 7745

#13 Nový příspěvek od hanz-k »

Tak zase po chvilce přidám nějaké rychlofotky pro představu jak jsem pokročil. Čtyřkolka přetěsněná, nové kříže na kardanu jak jsem již zmiňoval, vše namazáno, promazáno :P , nový převodový olej, nový hydraulický filtr, rozvaděč vrácen na své obvyklé místo k novému čalounění, dneska se zapojovali zadní světla a bude se v následujících dnech řešit nějaké detaily a právě elektroinstalace hlavně osvětlení a rádio. :)

Jinak díky klucí za chválu. Jsem rád, že se líbí. Chytlo mě to a hodně :D začíná to být drogou. :D Každopádně což o to koně máme pastevně chované takže dobré, ale i tak s tou manipulací 150cm balíků sena apod. na příkrmy je to těžký a zelených luk je v dnešní době fabrik a řepky pomálu, však víte.

Tak zítra jdu zase na to, tak až se trochu pohnu postnu sem nějaké další novinky a vyřešené problémy, které mě jako každého zetoráka provázejí :D ...

Zetoru ZDAR !

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Hanzova nová 7745

#14 Nový příspěvek od Bellian »

Pěkná oprava 8) 8) 8) 8) .

Ten rozvaděč nacpaný v kabině bude hlavně na co? Přijde mi to tam dost divoký s těmi hadicemi. Kdysi jsem to taky tak plánoval, ale chtěl jsem ten rozvvaděč nacpat co nejvíce dozadu, protože zase tak často bych ho nevyužíval :) :) .
Nemůžu si vynachválit poličku co jsem udělal vpravo nad hlavou, jen lituji, že jsem tam nedotáhnul kablík pro nabíjení mobilu, doporučuji nad tím popřemýšlet :) :) :) .


Ať se daří 8)
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
hanz-k
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 09, 2019 9:56 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanzova nová 7745

#15 Nový příspěvek od hanz-k »

Děkuju :).

Rozvaděč v kabině je od bývalého majitele neměl tam už být a do budoucna ani nebude, ale při oklepání se z koupě traktoru a okouknutí se zjistilo, že tam kdysi někdo napáchal jiné víko hydrauliky pouze s 2tlak vývody bez 3. vývodu - 0 tudíž jsem ho prozatím zachoval na svém místě než budu řešit návrat víka za správné ze 77 jelikož bych neměl jinak kam vrátit zpátečku končící na filtru u nádrže. Jinak traktor byl využíván na vyvážečce. Momentálně bude udržovat louky a vyrábět seno :)

Polička je dobrý nápad :), o něčem právě přemýšlím. Co se týče nabíjení tel koupil jsem klasický uni 12V zapalovač, který jsem naaplikoval do interieru a paráda. Teď mě čeká ještě radio to bych tam rád měl :) ...


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“