Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#226 Nový příspěvek od Bellian »

:smich: :smich: :smich:


No nevim, sla z dediny pryc, tak jsem jim zastoupil cestu a hezký slovem je nesměřoval na druhou stranu, bohužel si vybrali cestu směrem k nám, ale to už Bakouš stál naježenej jak dikobraz a hlasitě štěkal a dělal ze sebe hrozivého psa. Sele se otočilo hned, ale to velké ještě udělalo pár kroků, pak zaváhalo a nakonec se otočilo, Bakovi se viditelně ulevilo, že k němu nešli :smich: :smich: .

Dnes jsem čistil hydrauliku a pomocnou pístnici, nejdřive jsem si myslel, že na té pomocné jsou vyštípané ty vnitřky, ale je to na obou koncích stejné a co mě nejvíce zarazilo, ty vnitřky nejsou pod segerovkou jak znám, ale vypadá to že se na to oko po obvodu "seklo majzlem" a tím to drži, jsou tam na každé straně 3 pravidelné záseky. Chtěl jsem to rozebrat, nejde mi s nimi hnout a je tam bordel.
Bohužel jsem to nevyfotil, teď toho lituji dvojnásob, když tady jsi i ty Vitex :)
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#227 Nový příspěvek od Širon »

Člověče ,to jsi prohloupil, mohly bejt jitrnice. :) Pejsek by taky něco rád volízl . Jo a náš belgán se taky jmenuje Bak , jo a taky dělá machra......a je to posera. :)
Obrázek
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#228 Nový příspěvek od Bellian »

Pěknej 8) 8) 8) . Málokterej pes je natolik velkej idiot, aby šel do všeho co se hne a chtěl to zabít. A ti co jsou, tak za to z drtivé většinou může výchova lidí a ti se pak diví jak je to možné.
S Bakem jsem si užil svoje, ale teď je z něj skvělej hlídač a parťák. Na děcka prvně žárlil a teď je hlídá jak oko v hlavě, nedávno strestal slepici, která se přiliš přiblížila k 3 letému Matýskovi a to může klidně spát a slepice jsou okolo něj. A teď na podzim už sejmul 3 potkany, lezou z kanálu před barákem, ale mají smůlu Bak na ně vidí z boudy :cert: :cert: .


Tak nakonec jsem to pochopil, při čisťení jsem to náhodou natačil a ono mi to vypadlo :smich: . Jde to fakt dost ztěžka, rukou s tím těžko hnu i po vyčištění.

Obrázek


Mám chuť rozkuchat ty pružiny co drží na agroháku ty zuby pro zajišťění návěsu. Ty dvě vedle sebe, mám totiž ten hák v pravo lehce ohlý, ja blb, jsem tam dával nástavec na přívěs, ale než jsem ho zacvakl, tak jsem tam dal i kolík a pak to hydraulikou zvedl a zarval tam ten kolík. Chtěl bych to zkusit dát pod lis, ale trochu mě odrazuje nandávání těch pružin, dá se to, nebo to je mord?

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#229 Nový příspěvek od Bellian »

Tak jsem dnes dovezl věci z Agrozetu, no peněz jak za kozu :) .

Obrázek



No co mě asi nejvíce trápí je pístnice, stará má průměr 32mm a nová 50mm. Jestli dobře uvažuji, tak ta s průměrem 50mm vyvine větší tlak, ale za to bude pomalejší a tím pádem, to potáhne více ta s menším průměrem. takže je to blbě to tam tak dáti, potřebuji stejné průměry že ano?

Obrázek


Další věc jsou díry, budu muset udělat pouzdra, aby to tam tak nelítalo.

Obrázek

Tady to prvrtám na větší průměr stejně je to vymlácené.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20332
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#230 Nový příspěvek od vitex »

Tak to nebylo tak hrozný,dnes kozu pořídíš za tisícovku. :smich:

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#231 Nový příspěvek od Bellian »

vitex píše:Tak to nebylo tak hrozný,dnes kozu pořídíš za tisícovku. :smich:
Dobře tak 15 koz :smich: , spíše mi prosím poraď co s tou pístnicí, mám to měnit za stejný průměr nebo to "zkousne"?
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#232 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja si myslím že tým nič nepokazíš, tlak bude systéme všade rovnaký, akurát tá väčšia piestnica bude vyvíjať väčšiu silu na konce ramien takže za mňa to je dobré, ale nie som odborník na majora. Ale určite to bude troška pomalšie, lebo je tam väčší objem oleja.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#233 Nový příspěvek od red.bill »

Ty pístnice jsou "stejný". U tý nový je pístní tyč zároveň i píst a nelze ji zapojit jako dvoučinnou. Ta stará má sice slabší pístní tyč ale vnitřní průměr je u obou stejný. Jsou dvě provedení těhle starších pístnic jednu lze zapojit jako dvoučinnou, druhou nikoliv ale to není v tomhle případě podstatný.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#234 Nový příspěvek od Bellian »

Paráda díky za info 8) 8) 8) 8) , to jsme rád, že to tak je, to jsem netušil. Samozřejmě jsem si všimnul, že ta nová je jednočinná, ale to je asi tak vše :) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#235 Nový příspěvek od Bellian »

Tak abych nějak tady ukončil tu předělávku, kdyby to někoho zajímalo. Nakoupil jsem podle těch čísel nahoře, ty jsou v pořádku.
Musel jsem upravit, šířku, aby se tam ty nové ramena vlezla. Zároveň jsem na jednu stranu navařil ten mezikroužek, spíše jsem to jen nabodoval, měl jsem strach, abych to nevyhřál a pak mi to celé neprasklo.
Obrázek

Pak jsem musel převrtat díry v těch sloupkách, v ramenech jsou větší
Obrázek

Tady už jsem nepřevrtával, ale udělal na soustruhu pouzdra.
Obrázek

Tohle je z nutných úprav vše.

Ale znáte jak to chodí, nakonec jsem to rozházel všechno na zadku včetně krycích plechů na spodku :D :D :D .

Obrázek

Čepy a díry jsem upravoval, vše bylo vymačkané. Díry jsem převrtal a na soustruhu dělal nové čepy na míru. Docela se mi dařilo a práce šla od ruky :prace: .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nakonec jsem to i ponatíral, jen ta barva je moc lesklá :( .


Obrázek

Zakrytí spodku traktoru je z plechu tl.8mm.
Dělalo se takovéto zakrytí oroginál, nebo je to úprava? Osobně jsem s ním nadmíru spokojen, přeci jen v lese občas musím přes pařezy a tak pomalinku najíždím a kdž ych chytnul, tak to ucítím díky lechu a nepůjde to do diferáku na předku.
Nevíte k čemu tam je ta navařená pásovina se třemi dírami?

Obrázek


Poskládaný zadek, vse sedlo dokonale, ale udělal jsem strašlivou chybu, nechal jsem ty čepy nazinkovat odstředivkou a tím jsem to dost po.... v pátek byli čepy hotové a místo abych to dal za hodinu do kupy, jsem se stím drbal do večera a po 21hod jsem s trkatorem a vlekem vyrážel na hodinovou cestu. Mohl jsem jet ráno, ale bylo to v té době, kdy u nás byla každé ráno ledovka, tak jsem nechtěl riskovat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#236 Nový příspěvek od Bellian »

Samozřejmě jsem ještě prošel traktor, vše namazal a vyměnil olej. Při mazání se mi konečně podařilo promazat křížky na přední nápravě, ale promazat na kardanu ani náhodou. Je na to nějaká jiná koncovka na lis? tahle se tam prostě nevleze, ať dělám co dělám :shock: .
Obrázek

Obrázek

Obrázek




Hned druhý den v sobotu proběhl první test. Dovezli nám do les 40t štěrku do cesty v lese. Naložil jsem lopatu a závaží a vyrazil jsem. Jo já jsem se tady ještě nemínil o závaží co jsem dělal. No taky sranda. Když jsem upravoval lžiscou terén pro panely a následně je převážel, tak jsem trnul, kdy v přední nápravě něco praskne a řekl jsem si dost.

Obrázek

Obrázek

Původní plán byl 200l sud vylitý betonem, ale ta váha je směšná. Tak jsem začal řešit bednu vylitou betonem, jenže tu bych těžko převážel, tak nakonec je to bedna, která se bude plnit píském nebo štěrkem a na bocích má držáky na závaží.
Tahle práce byla dobrá, nemusel jsem řešit profily, aby to vydrželi a zároveň nebyly "hovadské". Tady jsem potřeboval nabrat váhu, čím hrubší materiál, tím lépe. Spodní rám zbytky HEA, kostra z L 60x8, plechy 6-10mm, ve vnitř je ještě U100 co vede od 3body na spodek a je do ní zakotven závěs. Tahle bedna chvilku vydrží 8) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Takže jsem vyrazil do lesa na štěrk, sliboval jsem si od bedny hodně a byl jsem překvapen :shock: .

Obrázek

Naházel jsem bednu štěrkem.

Obrázek

A začal nakládat, hned jak jsem nabral první lopatu, bylo znát jak traktor dobře sedí. Řízení zcela volně a ani jsem neměl zapnutý předek. Traktor se choval naprosto v klidu, ne jak bez zátěže, kdy člověk trpěl s nápravou. 40t jsem naložil a něco rozvozil zcela bez problému. Předek jsem pak zapnul, když jsem se dostal na kořeny, jinak nebyl potřeba. To bylo předtím nemysltelné.


Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

No ale po sobotě patřím do klubu rozbitého zadního okna. Věděl jsem že to nevyjde a dával si pozor, ale jednou si při zvedání nedal :'( . Naštěstí cena cca 600Kč za nové, ale horši byla ta práce, musel jsem vše vysát a vyčistit a to jsem to měl po opravě vše čisté :vztek: .

Obrázek

Obrázek

Bednu jsem nechal v lese, už nám dovezli dalších 40t. Nebojím se, že by to někdo ukradnul, snad.

Obrázek

Dalšíi sobotu jsem zapříhnul naviják šel tahat, hydraulika drží, je to parádní práce, že by šla nějak moc pomale kvůli druhé pístnici mi ani nepřijde.

Obrázek

Co mě ale pořád trápí je pohyb těch ramen, rychloupínání funguje dobře, jenže prostředkem bych potřebval dát podle mě pružinu, ramena mají přeji jen vůli a to hlavně díky dírám v ledvinkách, ale tam musí být vůle, protože když jsem ji vymezil a dal ramena k sobě, tak jsem je ohýbal.

Obrázek

Jo taky jsem si s tátou koupily vánoční dárek, sice není místo, ale řezání flexkou mé už fakt štve kvůli nepořádku a upicování na soustruhu taky rád vynechám :) :) .

Obrázek


Ještě se vrátím k tomu závaží, jak na předek tak na zadek, když je dobře dotěžkaný traktor, tak se z něj stává úplně jiný stroj. Všem kdo mají čelák mohu jen doporučit a neváhat, když vidím na netu poláky jak tahají s traktorem 6245 bez závaží a přední nápravu pořád nadlehčenou a ještě lezou po kapotě aby to dotížily, tak jsou to blázni, co traktor s předkem ani nepotřebují. A teď když vidím co s tím dělá čelák, tak i na zadek je bezpodminečně závaží nutné. No a jeŠtě musím vynachválit reverz, jeszdím samzřejmě na redukce, s plnou lžícou na jedničku a s prázdnou na 5. Bez reverzu bych se asi zbláznil couvat kus cesty na redukovano zpátečku.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#237 Nový příspěvek od Zetor15 »


Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#238 Nový příspěvek od Peter768 »

Bellian, Je to pekné čítanie s fotodokumentáciou 8) Tvoje príspevky dávajú zmysel a človek sa tu aj niečo priučí. Ten reverz je super. To mohol Zetor dávať už pred X rokmi...šetrí to čas palivo=motor...
Kedy to všetko stíhaš? Cez dovolenku?
Nech sa Ti darí a "česť tvojej práci" ;-)

pavel sk
Příspěvky: 12798
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#239 Nový příspěvek od pavel sk »

8) 8) 8) Čest práci, a robote pokoj :smich: :friends:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20332
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#240 Nový příspěvek od vitex »

Jarda to má všechno pěkné,sleduji ho neustále.Ale dnešní pozdrav je trochu jiný."V šest v práci".

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“